Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Zabudowa z ozdobnymi frezami hitem kolejnego...

Porady


Zabudowa z ozdobnymi frezami hitem kolejnego sezonu

Nowy Rok zawsze wiąże się z pewnym etapem przejściowym i zmianami w różnych obszarach naszego życia. Także dla świata designu wnętrzarskiego, okres ten jest czasem pewnych modyfikacji, zmian w trendach, a także pojawienia się nowości w zakresie wzornictwa. W przypadku aranżacji kuchennych zauważymy swoiste zmiany w dekoracyjności frontów zabudowy meblowej. Zabudowa z ozdobnymi frontami ma bowiem stać się prawdziwym hitem w kolejnym sezonie.

Na zdjęciu: Art House Studio

Nowe spojrzenie na nowoczesne kuchnie

 

Dotychczas nowoczesne kuchnie kojarzone były przede wszystkim z minimalizmem zarówno w zakresie znajdującej się w nich ilości elementów wyposażenia, jak i ich wzornictwie. W praktyce oznacza to, że zarówno meble, jak i baza w postaci ścian, podłóg były utrzymane w neutralnych, jednolitych barwach, prostych formach. Były też pozbawione dekoracyjnych faktur lub ozdób w innej postaci. Miłośnicy stylu nowoczesnego byli zwolennikami gładkich frontów meblowych, które często pozbawiano nawet uchwytów, aby całość prezentowała się niczym jednolita tafla. Od pewnego czasu możemy obserwować pewne zmiany w tym zakresie, gdyż małymi krokami zmierzamy ku ocieplaniu tych domowych przestrzeni i przemycania w nich bardziej finezyjnych ozdób i dekoracyjnych przedmiotów użytkowych. Obecnie znakiem rozpoznawczym nowoczesnych kuchni stał się eklektyzm, czyli łączenie stylów, kolorów, stosowanie ciekawych faktur. W ten trend idealnie wpisuje się także nowa moda na fronty posiadające delikatne frezy. Takie frezowane fronty stylizowane są na styl rustykalny, który idealnie pasuje do kuchni uważanych za serce domu i pomieszczenie szczególnie ciepłe, bo rodzinne.

 

Ozdobne frezy – nowa moda na kolejne sezony

 

W nowym sezonie postawimy na efektowne, wyważone zestawienie nowoczesnych rozwiązań i klasycznej nuty dekoracyjnej. Połączenie minimalizmu z tradycyjnym wzornictwem przyniesie niebanalny efekt, a nasze kuchnie staną się bardziej wyraziste. Kuchnia jest wnętrzem, w którym priorytetem jest oczywiście funkcjonalność, gdyż głównie spędzamy w niej czas, gdy przygotowujemy posiłki lub sprzątamy po nich. Jednak nie należy zapominać o tym, że kuchnia jest nie tylko miejscem pracy, ale też strefą spotkań rodzinnych i prawdziwym sercem domu. Warto więc zadbać nie tylko o ergonomię i funkcjonalne rozwiązania kuchenne, ale i o efektowny design dopasowany do gustów domowników oraz aktualnych trendów wnętrzarskich. W zakresie nowych trendów nie zmieniła się moda na minimalistyczne formy, ale postawimy za to większy nacisk na nadanie zabudowie bardziej ozdobnego wyrazu. Idealnym sposobem na to są fronty z frezami. Nadadzą one aranżacji swoistej oryginalności i uczynią ją bardziej stylową. Co ciekawe frezowane fronty będą stosowane nie tylko w kuchniach klasycznych i rustykalnych, do których dotychczas pasowały najbardziej. W kolejnych sezonach będą pięknie dopełniać także nowoczesne aranżacje pozwalając uzyskać eklektyczny wyraz o przytulniejszym charakterze.

 

Co to są frezy meblowe?

 

Dekoracyjne frezy na frontach meblowych mogą występować w różnej formie i układach. Mogą to być pionowe lub poziome pasy, wyżłobienia w powierzchni lub swoiste nierówności. Popularnością cieszą się w szczególności fronty z frezami w postaci wyżłobionych ramek. Zwykle też dopełniają je dodatkowe detale, jak np. ornamenty lub asymetryczne linie. Często też frezowane fronty nawiązują do stylu szejkerskiego, w którym cechą charakterystyczną są przede wszystkim ramki i obramowania, a także wyraźne zamiłowanie do szczebelków i pionowych listewek. Takie fronty są ponadczasowe i nadają aranżacji kuchennej swoistej klasy i efektowności o przytulnym wyrazie. Fronty z frezami mogą być utrzymane w różnych stopniach połysku lub matu. Dzięki temu z łatwością można je dobrać do poszczególnych oczekiwań domowników. Frezowane fronty można łączyć z różnorodnymi uchwytami lub też nie stosować ich wcale.

 

Frezowane fronty kuchenne choć stylistycznie mają swoje korzenie w klasyce i tradycji dawnych stylów wzorniczych, idealnie łączą się z nowoczesnymi standardami estetyki aranżacji wnętrzarskich. Największą zaletą tego efektu dekoracyjnego jest ocieplenie nowoczesnych aranżacji i subtelne przełamanie surowego minimalizmu bardziej finezyjnymi wykończeniami. W efekcie uzyskać można modne, eklektyczne wnętrze, które zachwyca przytulnością, wyważoną elegancją i wreszcie ciekawym wyglądem. Spędzanie czasu w tak precyzyjnie dopracowanej kuchni stanie się niewysłowioną przyjemnością dla wszystkich domowników.

Studio A&K
Studio A&K
Studio Bańkowscy
Studio Bańkowscy
Studio Bossi
Studio Bossi
Studio Little White House
Studio Little White House
Studio Vigo
Studio Vigo

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Blat kuchenny z laminatu


Kuchenne blaty powinny odznaczać się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim...

Płytki w blasku w surowym lofcie


Moda na wnętrza urządzane w stylu pofabrycznych loftów cieszy się dużą...

Zabawa w chowanego, czyli AGD do zabudowy


Jeszcze nie tak dawno sprzęt do zabudowy był trudno dostępny a kuchnia wyposażona w...