Oszczędzaj wodę, segreguj śmieci, dbaj o swoje otoczenie! - Max Kuchnie
Oszczędzaj wodę, segreguj śmieci, dbaj o swoje otoczenie! - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci Producenci AGD FRANKE Oszczędzaj wodę, segreguj śmieci, dbaj o swoje...

Kategorie

FRANKE


Oszczędzaj wodę, segreguj śmieci, dbaj o swoje otoczenie!

Postępujące zmiany klimatyczne uświadamiają nam konieczność większej dbałości o otaczające nas środowisko. Wystarczy zmiana kilku nawyków w zakresie gospodarowania wodą czy sortowania odpadów.

Klucz do zmian na lepsze tkwi w wyborach, których dokonujemy każdego dnia. Franke jako producent urządzeń kuchennych zachęca do zwrócenia uwagi na odpowiedzialne podejście do ochrony środowiska. Dzięki kilku małym krokom, zmianie codziennych nawyków, możemy wspierać pozytywne oddziaływanie na najbliższe otoczenie.

– Nasze urządzenia powstają z myślą o komfortowym wyposażeniu kuchni. Jednak od dawna wydaje się nam, że to za mało. Chcemy również propagować rozwiązania, które mają pozytywnie wpływać na środowisko. Jesteśmy ekspertem w wyposażeniu kuchni i dlatego chcemy propagować w niej bardziej proekologiczne rozwiązanie. Zobowiązuje nas do tego również szwajcarskie pochodzenie marki. Warto podpatrywać kraj, gdzie do ochrony przyrody podchodzi się z tak dużą atencją – podkreśla Katarzyna Niezabitowska-Baj, PR & Event Manager we Franke.

 

Zacznij od planowania

Najlepiej rozpocząć od przygotowań do urządzenia kuchni i postawienia na sprzęty wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. Wysokiej jakości urządzenia kuchenne posłużą przez długie lata, zatem wydatek zwróci się w dłuższym okresie. Ta decyzja przyniesie również korzyść dla środowiska.

 

Zero waste, czyli znajdź antidotum na śmieci

Idea zero waste zyskuje na popularności i coraz więcej osób świadomie ogranicza ilość produkowanych śmieci czy wyrzucania żywności. Jednak nadal tony resztek organicznych kończą na wysypiskach. Rozkładając się zanieczyszczają glebę i wody gruntowe. Pomocą w rozwiązaniu problemu mogą być młynki zlewozmywakowe, takie jak Turbo Elite Franke. Montowane przy odpływie dokładnie rozdrabniają odpady, które w postaci pulpy odprowadzane są do kanalizacji. Stamtąd trafiają do oczyszczalni, gdzie można odzyskiwać z nich metan, gaz służący do m.in. ogrzewania. Młynki docenili proekologiczni Skandynawowie. Zmniejszając ilość składowanych odpadów, przyczyniamy się do ograniczania emisji spalin podczas ich transportu.

 

Zostań mistrzem segregacji śmieci

Współcześnie niezwykle trudno jest wyeliminować zupełnie śmieci, tym większą uwagę powinniśmy przywiązywać do ich segregacji. Najważniejsza zasada to oddzielanie surowców od odpadów bezużytecznych. Śmieci zmieszane nie nadają się do recyclingu. Zatem należy zaopatrzyć się w sortowniki z kilkoma pojemnikami. Mistrzami w segregacji są Szwajcarzy sortujący śmieci niezwykle skrupulatnie, czasami nawet na kilkanaście kategorii produktów. Warto brać przykład z najlepszych.

 

Ogranicz ilość plastiku

Informacja o dryfującej po Pacyfiku wyspie śmieci wielkości Francji daje wyobrażenie o stratach, jakie ponosi nasze środowisko. Daje obraz masy produkowanych przez nas plastikowych śmieci. W zmniejszeniu ich ilości pomoże rezygnacja z jednorazowych opakowań, szczególnie butelek. Dobrym wyborem jest więc bateria lub system filtrujący w kuchni. Woda na siłownię, wycieczkę za miasto czy na drogę do pracy w upalny dzień? Wystarczy do tego wielorazowa butelka uzupełniana w domu przefiltrowaną wodą. Bateria Franke Vital z węglowym filtrem kapsułkowym usuwa 99,9% bakterii i wirusów oraz... mikrocząsteczki plastiku. Jest nowocześnie zaprojektowana i nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń montowanych w szafce. Dzięki niej oszczędzamy na zakupie wody i zmniejszamy ilość wyrzucanych śmieci. Pamiętajmy, że podjęte dziś decyzje o zmianie niektórych nawyków, to inwestycja w zdrowsze życie, zarówno nasze, jak i przyszłych pokoleń.

Więcej informacji o produktach i marce Franke znajduje się na stronie www.franke.com