Przejmij kontrolę nad jakością wody w swojej kuchni
Przejmij kontrolę nad jakością wody w swojej kuchni
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci Producenci AGD FRANKE Przejmij kontrolę nad jakością wody w swojej...

Kategorie

FRANKE


Przejmij kontrolę nad jakością wody w swojej kuchni

Poświęcamy wiele czasu na znalezienie ekologicznej żywności. Szukamy sposobów na zachowanie wewnętrznego balansu i dobrej kondycji. Ale czy zwracamy dostateczną uwagę na wodę? Pijemy ją codziennie, z niej składa się w większości nasze ciało. Woda jest po prostu źródłem życia. Warto więc zadbać, by mieć stały dostęp do niej w doskonałej jakości. Dobrze filtrowana woda może popłynąć z kuchennego kranu, dzięki rozwiązaniom marki Franke.

Dlaczego warto filtrować wodę w domu?

 

Zanim woda trafi do naszych kranów jest filtrowana i uzdatniana w taki sposób, aby mogła być bezpiecznie używana do wszystkiego przez mieszkańców. Po drodze ze stacji uzdatniania do naszych domów woda musi pokonać długą drogę, na której często może napotkać awarie instalacji, skorodowane rury czy nieszczelności, przez które do wody mogą dostać się zanieczyszczenia chemiczne i biologiczne pochodzące z gleby. Co zatem zrobić, aby mieć pewność, że woda płynąca z naszego kranu będzie idealnie czysta? Rozwiązaniem jest filtrowanie wody w naszych kuchniach. Czysta woda, bezpośrednio z kranu to bardzo wygodne rozwiązanie. Możemy używać jej do picia, ale również do gotowania, co korzystnie wpłynie na smak potraw. To także korzyści dla środowiska naturalnego. Zużywamy mniej plastikowych opakowań, które normalnie trafiłyby na wysypiska.

 

Jaki więc system filtrowania wybrać?

 

Niezależnie od tego czy masz liczną rodzinę, jesteś singlem, albo prowadzisz bogate życie towarzyskie, we Franke znajdziesz odpowiednie rozwiązanie. Wystarczy jedynie, że odpowiesz sobie na podstawowe pytanie – czy mam w szafce miejsce na dodatkowe urządzenia? Dla bardziej wnikliwych zalecane jest wykonanie badania jakości w tym mętności wody, na podstawie którego można zdecydować o tym, jakiego filtrowania potrzebujemy.

 

Zalety filtra kapsułkowego Franke Vital

 

Bateria kuchenna Franke Vital to urządzenie, w którym filtrowanie odbywa się w małej kapsułce umieszczonej w zintegrowanej z baterią wylewce. W ten sposób w szafce zlewozmywakowej nie trzeba montować żadnych specjalnych urządzeń, wystarczy jedynie dodatkowy wężyk do zimnej wody. Filtr baterii Vital oczyszcza wodę nie tylko z rdzy, osadów czy piasku, ale usuwa również 99% wirusów i bakterii oraz mikrocząsteczki plastiku. Z kolei węgiel aktywny poprawia jej smak i zapach. Co ważne, filtr pozostawia w wodzie cenne minerały i mikroelementy, które są nam potrzebne. Na podstawie badania mętności wody można wybrać jeden z dwóch filtrów Vital HIGH Flow lub Vital HIGH Performane. Vital to dobre rozwiązanie dla chcących mieć czystą wodę do picia na co dzień. Mała kapsułka jest w stanie przefiltrować do 500 litrów wody, co statystycznej czteroosobowej rodzinie może wystarczyć na 2 do 3 miesięcy. Pozwala przy tym zrezygnować z kupowania wody w plastikowych opakowaniach, co w skali roku może stanowić nawet 2000 butelek typu PET.

 

Filtrowanie i odkamienianie w jednym Franke Clear Water

 

Cały system Franke Clear Water jest niewielki. Składa się z wymiennego filtra, specjalnej baterii oraz elektronicznego zegara, przypominającego o wymianie filtra na nowy. Rozwiązanie to stworzone zostało z myślą o osobach potrzebujących dużych ilości filtrowanej wody, dlatego jego wydajność obliczona jest na 8000 litrów. Filtr montowany jest w szafce pod zlewozmywakiem, gdzie nie zajmuje wiele miejsca, zatem nie ogranicza przestrzeni potrzebnej na przykład do umieszczenia sortowników na śmieci. Filtr usuwa chlor, toksyczne metale ciężkie, związki organiczne, jak pestycydy. Woda z systemu Clear Water jest smaczna i pozbawiona zapachów, które mogą pochodzić z instalacji wodociągowej. Ważną zaletą systemu jest zmiękczanie wody, za co odpowiada wkład jonowymienny redukujący zawartość związków wapnia i magnezu. Dzięki temu nie mamy problemów z osadzającym się tzw. kamieniem.

 

Więcej informacji o filtrowaniu wody znajduje się na stronie www.franke.pl w zakładce produkty/filtrowanie wody.