Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacje Kuchnia od stóp do głów

ARANŻACJE


Kuchnia od stóp do głów

Meblościanka w kuchni? Czy to nie przypadkiem symbol minionej epoki, niekojarzącej się z dobrym gustem i wysmakowaniem? Otóż nie! Obecne trendy ceniące minimalizm i prostotę przywracają do łask pełną zabudowę kuchenną sięgającą od podłogi po sufit. Jednak nieco w innym wydaniu.

Modna

Współczesna pełna zabudowa praktycznie w niczym nie przypomina dawnych, niezbyt szykownych meblościanek. Rządzi się zupełnie innymi prawami, dodaje wnętrzu charakteru i elegancji. Kuchnia, w której jedna ze ścian jest całkowicie zabudowana odznacza się nie tylko efektownością i stylem, ale i niezwykłą funkcjonalnością. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych szafek, synonim nowoczesnego podejścia do urządzania kuchni, któremu przyświeca jedna prosta zasada: „im mniej, tym lepiej".
 

Praktyczna

Pełna zabudowa jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem w kuchni. Mieści się w niej bardzo dużo szafek, półek, szuflad. Jest też sporo miejsca na szafki cargo, bez problemu można w niej więc pomieścić wszelkie naczynia i akcesoria kuchenne, drobne AGD, a nawet produkty spożywcze. Taka meblościanka z powodzeniem może też pełnić rolę kuchennej spiżarni, można w niej też ukryć wszystko to, co nie powinno stać na wierzchu. Zamiast planować otwarte półki, dekoracyjne kredensy, drobne szafeczki, lepiej zastanowić się nad zabudową, która nie tylko efektownie się prezentuje. Dzięki zamknięciu wszystkich akcesoriów i bibelotów, nie musimy ich tak często czyścic i odkurzać, co z pewnością doceni każda Pani domu.
 

Pojemna

Wysoka zabudowa dzięki licznym szafkom i półkom jest niezwykle pojemna. Co ciekawe, w takiej meblościance swe miejsce mogą również znaleźć kuchenne sprzęty AGD. Rozmiary zabudowy pozwalają zainstalować w niej lodówkę, piekarnik, zmywarkę czy mikrofalówkę. Ich ciekawe, nowoczesne fronty w jeszcze większym stopniu podkreślą minimalistyczny charakter ścianki, czyniąc z niej główną ozdobę kuchni.


Ogólnodostępna

Wysoka zabudowa polecana jest szczególnie do dużych kuchni. W pomieszczeniach sporych rozmiarów nie będzie przytłaczać, czy nadmiernie rzucać się w oczy. Przeciwnie, stanie się idealnym uzupełnieniem wnętrza. Nie oznacza to, że właściciele małych kuchni muszą pożegnać się z tym modnym rozwiązaniem. Dobrym pomysłem jest zabudowanie taką ścianką wnęki lub, w przypadku kuchni otwartych, ustawienie jej na granicy kuchni i sąsiedniego pomieszczenia – stworzy wtedy umowną granicę, pełniąc jednocześnie swą kuchenną rolę. Wysoka zabudowa nie musi sięgać aż po sam sufit – pozostawienie niewielkiej przestrzeni pod sufitem doda zabudowie lekkości i nieszablonowego wyglądu. Zainstalowanie wysokiej meblościanki, pozwala też na rezygnację z górnych szafek w kuchni. Pojemność zabudowy sprawia, ze dodatkowe górne szafki stają się zbędne, co więcej ich brak równoważy „ciężki" i pozornie przytłaczający charakter meblościanki.
 

Efektowna

Meblościanka najlepiej wygląda, kiedy jest geometrycznie prosta, wykonana z gładkich, niefrezowanych frontów, najlepiej lakierowanych na wysoki połysk. Takie wykończenie podkreśla jej nowoczesny charakter, stanowiąc jednocześnie przeciwwagę dla rozmiarów zabudowy. We frontach można też zainstalować szyby, najlepiej nieprzezroczyste, matowe – w przeciwnym wypadku nie da się nic za nimi „ukryć" i tym samym zgubimy podstawowy charakter meblościanki. Niezwykle efektownie wyglądają też wszelkie podświetlenia stosowane za szybami zabudowy, zarówno montowane od góry i jak i od dołu. Warto pamiętać, że taka zabudowa może być wykonana jedynie w przypadku pomieszczenia z idealnie prostym sufitem. Wszelkie niedoskonałości skutecznie zamaskujemy jednak instalując nieco niższą zabudowę i montując bezpośrednio nad nią dekoracyjne halogeny.
 

Multifunkcjonalna

Meblościanka prócz swych oczywistych funkcji: kuchennej mini spiżarni, szafy na garnki i akcesoria, ściany, w którą można wbudować sprzęty AGD, może też pełnić inne, niecodzienne role. Jeśli fronty wykleimy ciekawymi grafikami, może stać się dużym, rzucającym się w oczy obrazem, będącym główną ozdobą i atrakcją kuchni. Kiedy wysoką zabudowę zaplanujemy na styku kuchni i salonu czy przedpokoju, pomyślmy o zagospodarowaniu jej z wszystkich stron. Od strony kuchni zabudujmy w niej sprzęty AGD i zaplanujmy szafki, od strony sąsiadującego pomieszczenia może stać się regałem na książki, miejscem montażu telewizora lub szafą na ubrania. To jaką postać przybierze, zależy jedynie od naszej wyobraźni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Pomysł na granit


To, że kamień jest jednym z najtrwalszych materiałów, jakie można zastosować w...

Rodzaje płyt grzewczych – gazowa, elektryczna i...


Podczas urządzania kuchni mamy przed sobą wiele – dość trudnych wyborów....

Ekologia zaczyna się w kuchni


Ekologia dla wielu z nas jest nie tylko chwilową modą, ale też sposobem życia. My...