Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Baterie kuchenne – wybierz mądrze

Porady

Baterie kuchenne – wybierz mądrze

Ulubione0

W kuchni, pewne rzeczy są po prostu niezastąpione. Nie da rady bez nich funkcjonować, widać je na pierwszy rzut oka i są używane kilkadziesiąt razy dziennie. Są funkcjonalne ale stanowią również element dekoracyjny, dlatego powinny współgrać z całą kuchnią. O czym mowa? O bateriach kuchennych!

Stojące czy naścienne?


Baterie stojące są najczęściej wybieranymi bateriami kuchennymi. Są one montowane w blacie lub w specjalnym otworze w zlewozmywaku. Ich popularność sprawiła, że ich wymiana nie jest kłopotliwa – wszystkie otwory są tych samych lub podobnych rozmiarów, dlatego zmieniając stare baterie na nowe nie musimy zbytnio kombinować. Baterie stojące są połączone z ciepłą i zimną wodą pod zlewem – montaż ten uznawany jest za wygodny i mało problemowy.

 

Baterie naścienne są coraz rzadziej stosowane - najczęściej przy zmianie baterii ale bez remontu starej instalacji. Tutaj, bateria jest przykręcona do złączy wody zaraz przy ścianie. Rozwiązanie to jest mało popularne i dość uciążliwe w przypadku jakiejś usterki.

 

 

Jedno i dwuuchwytowe baterie kuchenne


Do wyboru mamy baterie z jednym lub dwoma uchwytami. Jednouchwytowe baterie są bardziej popularne – głównie ze względu na większą praktyczność. Da się włączyć wodę i regulować jej temperaturę tylko jedną ręką co jest niezwykle wygodne i ułatwia użytkowanie. Baterie dwuuchwytowe wymagają użycia obu rąk w celu wymieszania ciepłej i zimnej wody aby osiągnąć pożądaną temperaturę wody.

 

 

Nowoczesne baterie, dodatkowe funkcje


Coraz większe uznanie (w miejscach publicznych) zdobywają baterie bezdotykowe – są one bardzo oszczędne. Woda nie leje się bez potrzeby. Włączają się, gdy wykryją jakiś obiekt w swoim pobliżu. Idealnie sprawdza się w restauracjach – w domowym zaciszu może okazać się nieco kłopotliwa. Bateria bezdotykowa automatycznie dozuje wodę, wystarczy że koło czujnika machniemy ręką i gotowe. Bateria termostatyczna zachęca swoim unikalnym i nowoczesnych designem. Idealnie będzie podkreślać charakter Twojej kuchni. Posiada dwa pokrętła – jedno od strumienia, drugie od temperatury. Na rynku dostępne są również baterie kuchenne z podgrzewaczem, która bez problemu zagotuje Ci wodę. Nie potrzebujesz czajnika, garnka – z kranu wyleci wrząca woda! Fajną opcją są również baterie filtrujące wodę – dzięki zamontowanemu filtrowi nasza woda z kranu jest super czysta i bez obaw można ją pić.

 

 

Standardowy czy nowoczesny?


Zdecydowanie lepiej jest wybrać baterię stojącą – jest wygodniejsza w montażu i stwarza mniej problemów podczas jakiejkolwiek awarii. Dodatkowe funkcje takie jak filtracja wody czy jej gotowanie są fajne i z pewnością przydatne, jednak musimy liczyć się z tym, że cena takiej baterii będzie droższa od tradycyjnej wersji.

Zobacz również

Bateria do kuchni – jak wybrać tą najlepszą?

Bateria do kuchni – jak wybrać tą najlepszą?

Szeroki asortyment baterii kuchennych Okazuje się, że wybór baterii kuchennej wcale nie jest taki...

Jak dobrze umieścić gniazdka elektryczne w naszej kuchni?

Jak dobrze umieścić gniazdka elektryczne w...

Zakładanie instalacji elektrycznej – to musisz wiedzieć! W czasie zakładania instalacji...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena