Baterie Kuchenne - Stylowe i Praktyczne | Porady Max Kuchnie
Baterie Kuchenne - Stylowe i Praktyczne | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacje Baterie kuchenne Baczność! Wybieramy stojącą baterię...

Baterie kuchenne


Baczność! Wybieramy stojącą baterię zlewozmywakową

Piękna, funkcjonalna i modna. Stojąca bateria zlewozmywakowa to już właściwie standard we współczesnych kuchniach. I to nie tylko tych urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Jakie cechy zatem wziąć pod uwagę kupując określony model?

Na sztorc!

Baterie sztorcowe, bo taka jest druga nazwa baterii stojących, już od jakiegoś czasu święcą triumfy w kuchniach. Nic w tym dziwnego, są w końcu bardzo praktyczne, a przy okazji niezwykle efektownie się prezentują górując nad kuchennym blatem i zlewozmywakiem. Do wyboru mamy dziesiątki wzorów, od bardzo wysokich, przez baterie ze średniej wielkości wylewką, na niewielkich kończąc. Również w sferze kształtów i kolorów mamy w czym wybierać, bez problemu znajdziemy modele pasujące do każdej, nawet najbardziej wymagającej kuchni. Z reguły na rynku spotkamy baterie chromowane, wykończone w macie lub połysku. Dla wielbicieli kolorów, producenci przygotowali baterie w rozmaitych barwach, od bieli, przez piaskowe beże, złota, grafity, na czerni kończąc.
 

Wielkość jednak ma znaczenie

Sztorcowa bateria jest niezwykle poręczna w kuchni. Umożliwia łatwe nalewanie wody do garnków czy czajnika, pozwala też na swobodne mycie nawet największych warzyw. Niestety, jeśli wylewka będzie zbyt wysoka, może powodować rozchlapywanie wody, co niekoniecznie jest pożądanym zjawiskiem w kuchni. Najlepiej jest więc dokładnie przemyśleć i zastanowić się jakie czynności w kuchni wykonujemy najczęściej. Pozwoli to dobrać najodpowiedniejszy rozmiar wylewki. Z reguły, najwygodniejsze okazują się baterie, których wylewki mają od 15-30 cm wysokości.
 

Maksymalny zasięg

Podobnie jak wysokość, niezwykle istotny jest też zasięg baterii zlewozmywakowej, pozwalający na swobodną pracę w obrębie zlewu. Właściwie każdy model sztorcowej baterii wyposażony jest w obrotową wylewkę, której kąt obrotu waha się od 90-360 stopni. To, jaki model wybierzemy, w dużej mierze powinno zależeć od zlewozmywaka, jaki mamy w kuchni. Przy dwukomorowym najlepiej sprawdzi się wylewka o kącie obrotu, minimum 120 stopni. Jeśli jednak mamy zlew jednokomorowy, z powodzeniem możemy kupić baterię obracającą się o 90 stopni. Warto też zwrócić uwagę na zasięg wylewki. W popularnych bateriach wynosi on zwykle 15-25 cm, ale bez problemu można go zwiększyć wybierając baterię z wyciąganą wylewką. To rozwiązanie stosowane jedynie w bateriach stojących, dlatego tym bardziej warto zdecydować się na tego typu model. Wyciągana wylewka, której długość może sięgać nawet 2 m, pozwala na jeszcze wygodniejszą pracę w kuchni, nie tylko w zlewozmywaku, ale i obok niego. Dzięki takiemu rozwiązaniu można np. nalewać wody do garnka ustawionego na blacie roboczym w niemałej odległości od zlewu lub z łatwością opłukać sam zlewozmywak.


Patenty warte uwagi

Coraz częściej producenci modyfikują i udoskonalają swe baterie, czyniąc je jeszcze bardziej funkcjonalnymi i przystosowanymi do pracy w kuchni. Dlatego możemy spotkać np. modele z podwójną wylewką: stojącą, wysoką i nieco niższą, zwykle wyposażoną w fotokomórkę, przeznaczoną do mycia lub opłukiwania rąk. Bardzo efektownie prezentują się też sztorcowe baterie sprężynowe. Jednak nie w wyglądzie tkwi ich największy atut. Dzięki sprężynie są one niezwykle elastyczne, mogą być bez problemu wyginane, co niewątpliwie usprawnia kuchenne prace przy zlewozmywaku. Posiadaczy zlewu pod oknem z pewnością ucieszy wiadomość, że na rynku można kupić też specjalne baterie stojące przeznaczone do tego typu miejsc. Wyposażone są one w specjalny mechanizm, umożliwiający ich łatwe składnie na czas otwierania skrzydła okiennego. W innych modelach możliwe jest chowanie korpusu baterii w kuchennym blacie, w jeszcze innych możliwe jest jego całkowite wyciąganie.
 

Na lata

Bateria zlewozmywakowa to jedna z najczęściej i najbardziej eksploatowanych baterii w domu. Używamy jej kilkadziesiąt razy dziennie, nie tylko do mycia naczyń czy rąk. Służy nam też do mycia warzyw i owoców, spłukiwania zlewu czy nalewania wody do garnków i czajnika. Rozważając zakup konkretnego modelu warto więc kierować się dobrą jakością materiałów, renomowaną marką czy solidnością wykonania. Pozwoli to nam nie tylko cieszyć się niezawodnym produktem przez długi czas, umożliwi też bezproblemową wymianę w razie uszkodzenia, bowiem wysokiej jakości baterie objęte są z reguły długoletnią gwarancją producenta.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnie/utrzymanie-czystosci-/bateria-czysta-jak-lza-597.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/dopasuj-temperature-wody-do-siebie-czyli-bateria-z-termostatem-1574.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-wymienic-baterie-kuchenna-3223.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Sezon na grilla


Ciężko spotkać kogoś, kto nie lubiłby grillowanych potraw. Smaczne, wypieczone...

Baterie kuchenne – wybierz mądrze


W kuchni, pewne rzeczy są po prostu niezastąpione. Nie da rady bez nich funkcjonować,...

Miksowanie na całego


Aksamitne kremy, jedwabiście gładkie sosy, pyszne koktajle, musy, sorbety. Te i wiele...