Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Dopasuj temperaturę wody do siebie, czyli bateria...

Porady

Dopasuj temperaturę wody do siebie, czyli bateria z termostatem

Ulubione0

Bateria termostatyczna należy do najczęściej wybieranych baterii. Dlaczego? Jest wygodna w użytkowaniu i niezwykle bezpieczna – dlatego właśnie cieszy się coraz większą popularnością. Liczne zalety, które posiada przesłaniają jej nieco wyższą cenę od standardowych modeli. Czym różni się termostatyczna bateria od 'zwykłego' kranu?

O co chodzi?

Podstawową, główną funkcją baterii termostatycznej jest wypuszczanie wody o określonej temperaturze. Koniec już z samodzielnym ustawianiem zimnej i ciepłej wody – teraz bateria zrobi to za nas! Wbudowany termostat sprawia, że bateria samodzielnie miesza ciepłą i zimną wodę w odpowiednich proporcjach. Jedyne o co musimy zadbać, to odpowiednie podłączenie zarówno zimnej, jak i gorącej wody.


W czym jest lepsza?

Bateria termostatyczna w nieznacznym stopniu różni się od tradycyjnej baterii. Może mieć różne wymiary i kształty, dlatego bez problemu dopasujemy ją do naszego zlewu. Zazwyczaj kran termostatyczny posiada dwa pokrętła – jedno do ustawienia odpowiedniej temperatury, drugie odpowiedzialne za wielkość strumienia. Często modele zawierają specjalny 'ogranicznik' który zapobiega poparzeniu – temperatura może osiągnąć maksymalnie 38 stopni. Ta funkcja jest niezwykle przydatna, zwłaszcza jeżeli w naszej kuchni często krzątają się małe dzieci. O wypadek nietrudno, a taki ogranicznik pozwala uniknąć przypadkowego poparzenia. Jest to również bardzo przydatne w przypadku osób starszych – kiedy również łatwo o wypadek. Bateria termostatyczna minimalizuje możliwość poparzenia do minimum, dlatego też jest często wybierana przez konsumentów.


Oszczędność

Oprócz bezpieczeństwa, bateria termostatyczna posiada również inne zalety. Bateria ta, jest niezwykle oszczędna, jeżeli chodzi o zużycie wody. Posiadając baterię termostatyczną nie musimy już sami regulować temperatury wody, którą chcemy użyć. Dzięki temu, oszczędzamy i czas i wodę. Wbudowany termostat sprawia, że z kranu już po trzech sekundach leci strumień o pożądanej temperaturze. Ustawienie odpowiedniej temperatury w klasycznej baterii z pewnością zajęłoby więcej czasu – dlaczego więc nie skorzystać? Bateria termostatyczna pozwala zaoszczędzić około 40% wody. Biorąc pod uwagę jeszcze zaoszczędzony czas – to ta inwestycja naprawdę się opłaca! Dodatkowo, na rynku dostępne są modele z dodatkową funkcją eko. Takie baterie posiadają specjalny przycisk, który pozwala regulować wielkość strumienia (działa to na zasadzie ogranicznika). W przypadku eko baterii możemy zaoszczędzić nawet 60% wody!


Dla każdego

Bezpieczeństwo, oszczędność – czy coś jeszcze? Bateria termostatyczna jest bardzo łatwa w obsłudze. Dosłownie każdy poradzi sobie z jej obsługą – od dzieci, po osoby starsze. Banalnie prosta obsługa nie sprawi kłopotów nawet osobom niepełnosprawnym. Jednorazowo ustawiamy temperaturę odpowiednią dla wszystkich – dzięki czemu podczas codziennego korzystania musimy jedynie odkręcić wodę i ustawić pożądany strumień. Jest to duże udogodnienie i pozwala ustawić temperaturę wody z dokładnością do jednego stopnia.


Jesteśmy na tak!

Bateria termostatowa cieszy się coraz większą popularnością. Często wybierana jest ze względu na wygodę i bezpieczeństwo jakie daje domownikom. Dzięki wbudowanemu termostatowi możemy cieszyć się wodą o pożądanej temperaturze cały czas.

Zobacz również

Ściana tablicowa lub magnetyczna – pomysł na personalizację Twojej kuchni!

Ściana tablicowa lub magnetyczna – pomysł na...

Ściana tablicowa – napisz to! Od pewnego czasu w wielu kuchniach można spotkać nowy...

Podzielona na strefy

Podzielona na strefy

Rozdziel funkcje! Najlepszym rozwiązaniem jest rozsądne zaplanowanie kuchennej zabudowy z...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena