Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Dopasuj temperaturę wody do siebie, czyli bateria...

Porady


Dopasuj temperaturę wody do siebie, czyli bateria z termostatem

Bateria termostatyczna należy do najczęściej wybieranych baterii. Dlaczego? Jest wygodna w użytkowaniu i niezwykle bezpieczna – dlatego właśnie cieszy się coraz większą popularnością. Liczne zalety, które posiada przesłaniają jej nieco wyższą cenę od standardowych modeli. Czym różni się termostatyczna bateria od 'zwykłego' kranu?

Na zdjęciu: Studio Markon

O co chodzi?

Podstawową, główną funkcją baterii termostatycznej jest wypuszczanie wody o określonej temperaturze. Koniec już z samodzielnym ustawianiem zimnej i ciepłej wody – teraz bateria zrobi to za nas! Wbudowany termostat sprawia, że bateria samodzielnie miesza ciepłą i zimną wodę w odpowiednich proporcjach. Jedyne o co musimy zadbać, to odpowiednie podłączenie zarówno zimnej, jak i gorącej wody.


W czym jest lepsza?

Bateria termostatyczna w nieznacznym stopniu różni się od tradycyjnej baterii. Może mieć różne wymiary i kształty, dlatego bez problemu dopasujemy ją do naszego zlewu. Zazwyczaj kran termostatyczny posiada dwa pokrętła – jedno do ustawienia odpowiedniej temperatury, drugie odpowiedzialne za wielkość strumienia. Często modele zawierają specjalny 'ogranicznik' który zapobiega poparzeniu – temperatura może osiągnąć maksymalnie 38 stopni. Ta funkcja jest niezwykle przydatna, zwłaszcza jeżeli w naszej kuchni często krzątają się małe dzieci. O wypadek nietrudno, a taki ogranicznik pozwala uniknąć przypadkowego poparzenia. Jest to również bardzo przydatne w przypadku osób starszych – kiedy również łatwo o wypadek. Bateria termostatyczna minimalizuje możliwość poparzenia do minimum, dlatego też jest często wybierana przez konsumentów.


Oszczędność

Oprócz bezpieczeństwa, bateria termostatyczna posiada również inne zalety. Bateria ta, jest niezwykle oszczędna, jeżeli chodzi o zużycie wody. Posiadając baterię termostatyczną nie musimy już sami regulować temperatury wody, którą chcemy użyć. Dzięki temu, oszczędzamy i czas i wodę. Wbudowany termostat sprawia, że z kranu już po trzech sekundach leci strumień o pożądanej temperaturze. Ustawienie odpowiedniej temperatury w klasycznej baterii z pewnością zajęłoby więcej czasu – dlaczego więc nie skorzystać? Bateria termostatyczna pozwala zaoszczędzić około 40% wody. Biorąc pod uwagę jeszcze zaoszczędzony czas – to ta inwestycja naprawdę się opłaca! Dodatkowo, na rynku dostępne są modele z dodatkową funkcją eko. Takie baterie posiadają specjalny przycisk, który pozwala regulować wielkość strumienia (działa to na zasadzie ogranicznika). W przypadku eko baterii możemy zaoszczędzić nawet 60% wody!


Dla każdego

Bezpieczeństwo, oszczędność – czy coś jeszcze? Bateria termostatyczna jest bardzo łatwa w obsłudze. Dosłownie każdy poradzi sobie z jej obsługą – od dzieci, po osoby starsze. Banalnie prosta obsługa nie sprawi kłopotów nawet osobom niepełnosprawnym. Jednorazowo ustawiamy temperaturę odpowiednią dla wszystkich – dzięki czemu podczas codziennego korzystania musimy jedynie odkręcić wodę i ustawić pożądany strumień. Jest to duże udogodnienie i pozwala ustawić temperaturę wody z dokładnością do jednego stopnia.


Jesteśmy na tak!

Bateria termostatowa cieszy się coraz większą popularnością. Często wybierana jest ze względu na wygodę i bezpieczeństwo jakie daje domownikom. Dzięki wbudowanemu termostatowi możemy cieszyć się wodą o pożądanej temperaturze cały czas.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnie/utrzymanie-czystosci-/bateria-czysta-jak-lza-597.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/aranzacje/baterie-kuchenne/bacznosc-wybieramy-stojaca-baterie-zlewozmywakowa-651.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-wymienic-baterie-kuchenna-3223.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Strefa wody w centrum uwagi. Nowa bateria Franke Fluence.


Opływowa, delikatna, o nowoczesnym, oryginalnym kształcie, w zgodzie z obowiązującym...

Kuchnia w angielskim stylu


Marzysz o spokojnym, pełnym ciepła, pozytywnie nastrajającym wnętrzu? Pragniesz...

Bateria termostatyczna – jak działa i czym różni się...


Ciężko wyobrazić sobie kuchnię, w której nie ma zlewozmywaka lub baterii. Nawet...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności