Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Dopasuj temperaturę wody do siebie, czyli bateria...

Porady


Dopasuj temperaturę wody do siebie, czyli bateria z termostatem

Bateria termostatyczna należy do najczęściej wybieranych baterii. Dlaczego? Jest wygodna w użytkowaniu i niezwykle bezpieczna – dlatego właśnie cieszy się coraz większą popularnością. Liczne zalety, które posiada przesłaniają jej nieco wyższą cenę od standardowych modeli. Czym różni się termostatyczna bateria od 'zwykłego' kranu?

Na zdjęciu: Studio Markon

O co chodzi?

Podstawową, główną funkcją baterii termostatycznej jest wypuszczanie wody o określonej temperaturze. Koniec już z samodzielnym ustawianiem zimnej i ciepłej wody – teraz bateria zrobi to za nas! Wbudowany termostat sprawia, że bateria samodzielnie miesza ciepłą i zimną wodę w odpowiednich proporcjach. Jedyne o co musimy zadbać, to odpowiednie podłączenie zarówno zimnej, jak i gorącej wody.


W czym jest lepsza?

Bateria termostatyczna w nieznacznym stopniu różni się od tradycyjnej baterii. Może mieć różne wymiary i kształty, dlatego bez problemu dopasujemy ją do naszego zlewu. Zazwyczaj kran termostatyczny posiada dwa pokrętła – jedno do ustawienia odpowiedniej temperatury, drugie odpowiedzialne za wielkość strumienia. Często modele zawierają specjalny 'ogranicznik' który zapobiega poparzeniu – temperatura może osiągnąć maksymalnie 38 stopni. Ta funkcja jest niezwykle przydatna, zwłaszcza jeżeli w naszej kuchni często krzątają się małe dzieci. O wypadek nietrudno, a taki ogranicznik pozwala uniknąć przypadkowego poparzenia. Jest to również bardzo przydatne w przypadku osób starszych – kiedy również łatwo o wypadek. Bateria termostatyczna minimalizuje możliwość poparzenia do minimum, dlatego też jest często wybierana przez konsumentów.


Oszczędność

Oprócz bezpieczeństwa, bateria termostatyczna posiada również inne zalety. Bateria ta, jest niezwykle oszczędna, jeżeli chodzi o zużycie wody. Posiadając baterię termostatyczną nie musimy już sami regulować temperatury wody, którą chcemy użyć. Dzięki temu, oszczędzamy i czas i wodę. Wbudowany termostat sprawia, że z kranu już po trzech sekundach leci strumień o pożądanej temperaturze. Ustawienie odpowiedniej temperatury w klasycznej baterii z pewnością zajęłoby więcej czasu – dlaczego więc nie skorzystać? Bateria termostatyczna pozwala zaoszczędzić około 40% wody. Biorąc pod uwagę jeszcze zaoszczędzony czas – to ta inwestycja naprawdę się opłaca! Dodatkowo, na rynku dostępne są modele z dodatkową funkcją eko. Takie baterie posiadają specjalny przycisk, który pozwala regulować wielkość strumienia (działa to na zasadzie ogranicznika). W przypadku eko baterii możemy zaoszczędzić nawet 60% wody!


Dla każdego

Bezpieczeństwo, oszczędność – czy coś jeszcze? Bateria termostatyczna jest bardzo łatwa w obsłudze. Dosłownie każdy poradzi sobie z jej obsługą – od dzieci, po osoby starsze. Banalnie prosta obsługa nie sprawi kłopotów nawet osobom niepełnosprawnym. Jednorazowo ustawiamy temperaturę odpowiednią dla wszystkich – dzięki czemu podczas codziennego korzystania musimy jedynie odkręcić wodę i ustawić pożądany strumień. Jest to duże udogodnienie i pozwala ustawić temperaturę wody z dokładnością do jednego stopnia.


Jesteśmy na tak!

Bateria termostatowa cieszy się coraz większą popularnością. Często wybierana jest ze względu na wygodę i bezpieczeństwo jakie daje domownikom. Dzięki wbudowanemu termostatowi możemy cieszyć się wodą o pożądanej temperaturze cały czas.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnie/utrzymanie-czystosci-/bateria-czysta-jak-lza-597.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/aranzacje/baterie-kuchenne/bacznosc-wybieramy-stojaca-baterie-zlewozmywakowa-651.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-wymienic-baterie-kuchenna-3223.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Strefa wody w centrum uwagi. Nowa bateria Franke Fluence.


Opływowa, delikatna, o nowoczesnym, oryginalnym kształcie, w zgodzie z obowiązującym...

Typy baterii kuchennych – którą wybrać?


Mnogość rynkowej oferty baterii kuchennych może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy....

Bateriowy zawrót głowy


Bateria. Niby jeden z najmniejszych kuchennych elementów, jednak niezwykle istotny....