Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak to jest z lodówką z kostkarką? Warto ją...

Porady


Jak to jest z lodówką z kostkarką? Warto ją mieć czy nie?

Kiedyś kupno lodówki przebiegało szybko i prosto. Konsument wiedział czego chciał, a rynek 'dawał' mu kilka modeli do wyboru. Dzisiaj nie jest już tak łatwo. Mamy duży wybór wszystkiego – w tym również sprzętu AGD. Poszczególne modele różnią się wielkością, ceną, dodatkowymi funkcjami... wybór chłodziarki nie jest już taki prosty. Dużym zainteresowaniem – szczególnie w okresie letnim cieszą się lodówki z kostkarką. Na ich temat krąży wiele plotek – w dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Czy przez kostkarkę w lodówce jest mniej miejsca? Czy warto kupić lodówkę z kostkarką?

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Lodówka z kostkarką – co powinieneś wiedzieć?

 

Lodówka z kostkarką jest urządzeniem, które z pewnością skutecznie nas ochłodzi w sezonie letnim. Oprócz tego, że produkuje kostki lodu, to normalnie chłodzi i posiada takie same funkcje, co inne chłodziarki. Trzeba jednak wiedzieć, że lodówka z kostkarką potrzebuje nie tylko stałego dostępu do prądu, ale też do wody. Jeśli nie masz takiej możliwości, musisz poszukać takiej lodówki, która będzie posiadała wbudowany pojemnik na wodę. Takie modele są o wiele wygodniejsze – szczególnie jeśli chodzi o ich montaż.

 

Czy kostkarka 'zabiera' miejsce?

 

Wiele osób twierdzi, że przez kostkarkę umieszczoną w lodówce w środku mamy mało miejsca. Tak naprawdę producenci dbają o to, aby ten gadżet był sprytnie wkomponowany w urządzenie, jednak nie zajmuje ona tyle miejsca, by znacząco wpłynąć na pojemność lodówki. Przed zakupem warto zapoznać się z modelami różnych producentów i wybrać rozwiązanie, które najbardziej do nas przemówiło.

 

Czy lodówka z kostkarką jest dedykowana tylko dużym kuchniom?

 

Lodówek z kostkarką jest naprawdę wiele. Niektóre są większych, inne mniejszych rozmiarów. Najbardziej popularna wielkość lodówek z kostkarką ma 90 centymetrów szerokości – także z powodzeniem możemy je umieścić w mniejszych pomieszczeniach kuchennych. Dla właścicieli przestronnych kuchni polecamy modele o szerokości 120 centymetrów, a więc bardziej 'pokaźną' i większą chłodziarkę. Oczywiście, producenci dbają także o właścicieli malutkich i bardzo ciasnych kuchni – dla nich powstały lodówki z kostkarką o szerokości do 60 centymetrów.

 

Czy warto mieć lodówkę z kostkarką?

 

Lodówka z kostkarką będzie nieocenionym sprzętem podczas sezonu letniego. Nie ma nic lepszego niż napój schłodzony lodowymi kostkami, których nigdy dość! Jednak czy jest to 'bajer' z którego będziemy korzystać tylko latem? Tak naprawdę z lodu i funkcji kostkarki możemy korzystać cały rok. Ta dodatkowa funkcja przyda nam się podczas imprez z przyjaciółmi, gdzie zainteresowaniem cieszą się schłodzone, kolorowe drinki oraz koktajle. Oprócz kostkarki, 'w pakiecie' otrzymujemy również mnóstwo funkcji, które pomogą nam przechowywać świeże produkty w najlepszych warunkach.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Na jakiej wysokości odpływ pod zlewozmywak?


Instalacja wodno-kanalizacyjna to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni, dlatego...

Jak przechowywać wino po otwarciu?


Otwarta butelka wina– o ile na wyposażeniu kuchnie nie mamy specjalnej chłodziarki...

Blender kielichowy o dużej mocy – gdzie się sprawdzi i...


Kiedyś w kuchni radzono sobie bez blendera, jednak kiedy tylko sprzęt ten pojawił się...