Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Miętowe wnętrze w Twojej kuchni

Porady


Miętowe wnętrze w Twojej kuchni

Kuchnia w kolorze mięty może być naprawdę oryginalna. Co prawda kolor miętowy kojarzy nam się raczej z pomieszczeniami urządzonymi w stylu retro, jednak coraz częściej pojawia się również w nowoczesnych wnętrzach. Cóż bowiem stoi na przeszkodzie temu, by w aranżacji nowoczesnej kuchni wykorzystać miętowe elementy: od koloru ścian, poprzez wykończenie sprzętów AGD, aż po dodatki i akcesoria – możliwości są nieograniczone. Jeżeli tylko mięta jest Twoim kolorem, sprawdź, jak zaprosić ją do swojej kuchni.

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Znaczenie koloru, czyli relaks z miętą w roli głównej

 

Wprawdzie kuchnia nie jest typowym miejscem do relaksu, a wręcz przeciwnie, zazwyczaj dużo się w niej dzieje i z reguły spędzamy w niej sporo czasu, dlatego ważne jest, byśmy dobrze się w niej czuli. Czy zatem w miętowej kuchni można odpocząć i czy mięta uspokaja? Kolor miętowy to, rzecz jasna, odcień zieleni, czyli barwy, która działa na nas kojąco. Ponieważ kojarzy nam się z naturą, wpływa na poprawę naszego samopoczucia. Koi po ciężkim dniu, relaksuje, ale i pomaga się odprężyć. Co więcej, mięta jest pod tym względem szczególnym odcieniem zieleni, gdyż wywołuje u nas same pozytywne skojarzenia. Jednoznacznie łączymy ją ze smakołykami: lodami czy miętowymi cukierkami. Mięta to również powiew świeżości i orzeźwienia. To wszystko sprawia, że jest kolorem idealnym do zastosowania w kuchni. W miętowej kuchni z całą pewnością panować będzie atmosfera relaksu i odprężenia. Co więcej, gdy tylko kolor miętowy pojawia się w naszej kuchni, od razu wydaje się nam ona być bardziej przestronna.

 

Odcienie miętowego

 

Mięta to tak naprawdę niejednoznaczny kolor i wcale nie musi idealnie odwzorowywać barwy popularnego zioła. Oznacza to, że kuchnia w kolorze mięty może mieć naprawdę zróżnicowany charakter. Sam kolor „mięta” może mieć więcej lub mniej zielonych tonów. Mogą też przebijać się w nim tony turkusowe – wtedy będzie mieć lekko niebieskawy odcień, albo chociażby pistacjowe, które dodadzą mu intensywności. Niezwykle ciekawe są też kuchenne aranżacje z kolorem neo mint w roli głównej. Neo mint to barwa, która znalazła się wśród najmodniejszych kolorów 2020 roku i z całą pewnością wpisuje się w obowiązujące trendy.

 

 

Jak wprowadzić kolor miętowy do kuchni?

 

Jeżeli chcesz, by w Twojej kuchni pojawił się kolor miętowy, możesz zdecydować się na:

  • miętowe ściany,
  • meble w kolorze mięty,
  • miętowe dodatki do kuchni,
  • miętowe sprzęty AGD.

 

Miętowe ściany

 

Miętowe ściany w kuchni będą pięknie współgrać z białą zabudową kuchenną. Dobrze na jej tle prezentować będą się także białe meble, takie jak kredensy kuchenne czy komody – również te z elementami w kolorze naturalnego drewna. Równie dobrym wyborem będzie tu farba do ścian, co tapeta. Tapeta może stanowić dodatkowy element w aranżacji, dzięki ciekawej teksturze. Z kolei, nawet jeżeli zdecydujemy się na inny kolor ścian w pozostałej części kuchni, pomiędzy górną a dolną zabudową świetnie sprawdzą się miętowe płytki.

 

Miętowe meble do kuchni 

 

Miętowa zabudowa kuchenna doskonale wyglądać będzie w otoczeniu nowoczesnych sprzętów AGD – zarówno o wykończeniu inox, jak i tych białych. Dobrym uzupełnieniem miętowych mebli kuchennych, będzie także biały stół, który nieco przełamie charakterystyczną zieleń. Sprawdzi się tu również blat kuchenny w kolorze naturalnego drewna. W dużym pomieszczeniu może pojawić się chociażby miętowa wyspa kuchenna. Zielone szafki i fronty kuchenne można zaaranżować na wiele różnych sposobów, ale o tym za chwilę.

 

Miętowe dodatki do kuchni

 

Miętowe dodatki do kuchni mogą być zarówno świetnym uzupełnieniem mebli czy ścian o tej barwie, ale także samodzielnym akcentem, który doda charakteru kuchni w jasnych kolorach. Bez trudu znajdziesz kuchenne akcesoria w miętowym kolorze. Akcesoria takie jak dzbanki, tace czy elementy zastawy stołowej dostępne są w ofercie wielu sklepów. Z łatwością więc wyszukasz takie, które będą stanowić idealny dodatek do Twojej kuchni, bez względu na to, czy zaaranżowana jest ona w stylu retro czy zupełnie nowoczesnym. To drobne rzeczy, za sprawą których możemy łatwo zmienić oblicze miętowego wnętrza.

 

Miętowe sprzęty AGD

 

Uroczym dodatkiem do kuchni, mogą być nie tylko akcesoria w kolorze mięty, ale również i miętowe sprzęty AGD. Miętowy czajnik czy toster będą znakomitym wyborem do kuchni, do której chcemy wprowadzić zielone elementy. Ale wcale nie musimy ograniczać się do małego AGD. Mocniejszy akcent może stanowić lodówka koloru miętowego. Zaskakujące? Miętowe lodówki są na tyle popularne, że znajdziemy w asortymencie znanych i cenionych marek.

 

Miętowa kuchnia -  z czym zestawić?

 

Mięta to tak naprawdę kolor, który łatwo zestawić z innymi barwami. Sam również może występować w wielu odcieniach, dlatego tym łatwiej jest wprowadzić go nawet do już zaaranżowanych wnętrz. Warto jednak wiedzieć, z czym łączyć kolor miętowy, by osiągnąć zachwycający efekt. Już zatem spieszymy z podpowiedziami. Mięta dobrze prezentuje się zarówno w zestawieniu z jasnymi kolorami, takimi jak biel czy beże, ale współgrać będzie także z elementami wnętrza o nieco bardziej wyrazistych kolorach, takich jak turkus, grafit czy czerń. Miętowo-szara kuchnia będzie prezentować się zjawiskowo. Jaki jeszcze kolor dobrać do miętowego? Mięta świetnie komponuje się też z drewnem, zwłaszcza o naturalnym odcieniu. Osobom, które lubią odważne zestawienia kolorystyczne, z pewnością spodoba się połączenie mięty z takimi barwami, jak pomarańcz, żółć czy nawet róż. Oznacza to, że w kuchni, w której zdecydujemy się na miętowe meble kuchenne, ściany może pokrywać również cegła. W ten sposób uzyskamy naprawdę stylowe połączenie. Ale tak naprawdę mięta świetnie czuć się będzie w obecności wszystkich kolorów o pastelowym odcieniu. Oto patent na oryginalne kuchenne wnętrze w stylu retro.

 

Meble kuchenne miętowe – dwukolorowe zestawienia

 

Dwukolorowe kuchnie to sposób na urozmaicenie wnętrza. Miętowe meble kuchenne również możemy zaaranżować zgodnie z zasadami duotone. Jak wygląda taka zabudowa kuchenna? Projektowanie mebli w duchu duotone polega na zestawieniu dwóch różnych kolorów oraz materiałów, a niekiedy także faktur wykończeniowych. To rozwiązanie stosowane w stylowych wnętrzach, które z pewnością sprawdzi się w kuchni nowoczesnej. Miętowe fronty możemy uzupełnić o elementy zabudowy w bieli, szarości czy innych odcieniach zielonego. Śmiało jednak możemy połączyć je z drewnianym wykończeniem pozostałych szafek.

 

Studio A&K
Studio A&K
Studio A&K
Studio A&K
Gorenje
Gorenje
Smeg
Smeg
Smeg
Smeg

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Szuflada kontra szafka


Meble kuchenne to najważniejszy element kuchennej aranżacji. Ich kolorystyka, kształt,...

Kuchnia cała w szkle


Szkło to niezwykle wdzięczny materiał. Pięknie prezentuje się jako dekoracja, ale...

Minimalistyczny trend – kuchnia bez górnych szafek


Co jakiś czas najnowsze trendy wnętrzarskie drastycznie się zmieniają. Kiedyś modny...