Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Okrągła kuchnia idealna do małych pomieszczeń

Porady


Okrągła kuchnia idealna do małych pomieszczeń

Małe pomieszczenia mogą stanowić prawdziwe wyzwanie aranżacyjne. Każdy oczekuje, że jego kuchnia będzie idealnie dopracowana w każdym zakresie, a w szczególności, że będzie wygodna w użytkowaniu, funkcjonalna i estetyczna. Małe wnętrza rządzą się jednak swoimi prawami i wszystkie elementy wyposażenia takiej kuchni muszą być dobrze przemyślane. Z pomocą przychodzą nowatorskie projekty mebli kuchennych, które mają okrągłą formę. Sprawdź, na czym polega nowoczesne rozwiązanie dedykowane małym kuchniom, jakim jest okrągła zabudowa meblowa.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pio-Mar

Okrągła kuchnia – co to takiego?

Okrągła kuchnia to nic innego, jak meble występujące w formie koła lub owalu, dzięki czemu na stosunkowo niewielkiej powierzchni podłogowej można pomieścić sporo szafek i niezbędne sprzęty gospodarstwa domowego. Panel meblowy umieszczony jest wówczas na platformie o okrągłym kształcie, dzięki czemu zyskujemy możliwość kompletnego wykorzystania potencjału mebli i pojemności przechowywania w nich. Okrągłe meble nie zajmują zbyt wiele miejsca na powierzchni podłogi, więc idealnie nadają się w szczególności do małych pomieszczeń, ale także kuchni otwartych, w których łączymy funkcje pokoju dziennego i jadalni. Okrągła forma mebli sprawia, że wnętrze staje się wizualnie przestronniejsze, ale zyskuje także jego estetyka. Panel meblowy może zostać umieszczony w centralnej części pomieszczenia, w jednym z rogów lub przy jednej ze ścian. Możliwości jest wiele, a efekt wyjątkowo finezyjny.

Okrągłe meble kuchenne idealnie sprawdzą się zarówno w małych kuchniach, których kształt jest kwadratem, a także w długich i wąskich pomieszczeniach, które z reguły są trudne w funkcjonalnym zaaranżowaniu. Decydując się na taką specyficzną zabudowę zyskujemy łatwiejszy dostęp do wszystkich sprzętów i akcesoriów kuchennych, ale największą zaletą jest to, że wszystko czego nam potrzeba podczas przygotowywania posiłków i sprzątania po nich znajduje się pod ręką. Zabudowa o okrągłej formie wykonywana jest przeważnie na specjalne zamówienie, ale rynek oferuje także gotowe zestawy o standardowych wymiarach odpowiadające niewielkim wnętrzom. Okrągła zabudowa składa się z szafek i szuflad, otwartych półek, blatu roboczego, a także podstawowych sprzętów takich jak zlew, kuchenka grzewcza, lodówka, a niektóre nawet posiadają kuchenkę mikrofalową oraz małą zmywarkę. Na niewielkiej przestrzeni możemy więc zmieścić wszystko co niezbędne do funkcjonalnego użytkowania kuchni i wypełniania codziennych obowiązków.

Kuchnia z okrągłą wyspą lub barkiem

Oprócz okrągłych mebli kuchennych umieszczanych na obrotowych lub statecznych panelach, dostępne są także wyspy kuchenne lub barki w takiej formie. Okrągła wyspa kuchenna to rozwiązanie, które prezentuje się wyjątkowo nowocześnie i nowatorsko, ale trzeba przyznać, że z pewnością wywiera wielkie wrażenie na tle całej aranżacji kuchennej. Jednak warto pamiętać, że okrągła wyspa kuchenna zajmuje więcej miejsca niż standardowa o prostokątnym kształcie, dlatego najlepiej jest ją zastosować w kuchniach otwartych na salon lub jadalnię. Popularne są okrągłe wyspy kuchenne wyposażone z jednej strony w stołki barowe, a z drogiej w blat przeznaczony do przygotowywania i serwowania potraw. Takie rozwiązanie pozwala na połączenie funkcjonalności kuchni i jadalni, co na co dzień okaże się wyjątkowo wygodne. Niektóre okrągłe wyspy kuchenne montowane są na ruchomych platformach, dzięki czemu można wprawiać je w ruch ułatwiając sobie tym samym dostęp do sprzętów lub szafek znajdujących się pod blatem z przeciwnej strony. Okrągłą wyspę można zagospodarować tak samo jak tradycyjną, czyli wyposażając ją w dodatkowe szafki, miejsce do przygotowywania posiłków, kuchenkę lub zlewozmywak.

Innym rozwiązaniem dedykowanym małym pomieszczeniom jest okrągły barek kuchenny. Taki barek najpowszechniej stosowany jest w aneksach kuchennych i w kawalerkach, w których chcemy zaznaczyć granicę między kuchnią a pokojem dziennym. Okrągły barek pozwala na powiększenie miejsca podłogowego w części kuchennej, ale kosztem powierzchni pokoju dziennego. Stanowi jednak finezyjne rozwiązanie pod względem designerskim i z pewnością spodoba się miłośnikom stylu nowoczesnego i high-tech. Okrągły barek może służyć też jako stół kuchenny, jeżeli ustawimy przy nim kilka stołków barowych. Natomiast od strony kuchennej można wykorzystać przestrzeń pod jego blatem jako miejsce na dodatkowe szafki kuchenne, zmywarkę lub małą lodówkę.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Elegancja w każdym calu, czyli szklany blat w kuchni


Szklany blat to niebanalne rozwiązanie w kuchni urządzonej zgodnie z zasadami...

Kuchnia z wyspą otwarta na salon – inspiracje i...


Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej z...

Co na front?


W każdej kuchni główną rolę odgrywają meble, ich forma, kształty czy...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności