Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Oryginalna ściana w kuchni – co powiesz na...

Porady

Oryginalna ściana w kuchni – co powiesz na przecierkę?

Ulubione0

Jeżeli stawiamy na proste meble i jednolite kolory w kuchni nie oznacza to, że nasza kuchnia musi być nudna – wręcz przeciwnie! W takiej sytuacji całą uwagę mogą przyciągnąć nasze ściany – a raczej ich nietypowa dekoracja. Banalne wykończenie murów? To nie tutaj... Przedstawiamy Wam unikatowe rozwiązanie, idealne do Twojej kuchni.

Czym jest przecierka?
Przecierka to tak naprawdę transparentna farba, która pozwala nam uzyskać charakterystycznych, ozdobnych deseni na ścianie. Po naniesieniu tej farby na ścianę jest ona odporna na działanie wody, dlatego bez obaw taką powierzchnię możemy myć i przecierać. Przecierkę możemy dowolnie zabarwić pigmentami, które przeznaczone są do farb akrylowych – możemy w ten sposób stworzyć oryginalną i ciekawą ozdobę na naszą kuchenną ścianę.

Jak to się robi?
Farbę transparentną nakładamy standardowym wałkiem, którą następnie rozciera się gąbką. Za jej pomocą tworzymy tak zwane 'maziaki', które rozchodzą się w różnych kierunkach. Jest to prosty sposób na stworzenie oryginalnej i nietuzinkowej dekoracji. Jeśli nasza ściana jest bardzo chłonna, to warto użyć także farby podkładowej na pierwszą warstwę. Ciężko jest określić jak przecierka szybko wysycha, bowiem zależy to głównie od wilgotności pomieszczenia. Im wyższa wilgotność, tym dłużej będzie trzeba czekać na końcowy efekt.

Przecierka na ścianie w kuchni – oryginalne rozwiązanie
Kuchnia to nie tylko meble i sprzęty AGD. To, jak odbierana jest nasza kuchnia zależy również od jakości wykończenia wnętrza. Omawiana przecierka w kuchennym wnętrzu prezentuje się idealnie. Można w ten sposób stworzyć oryginalną ozdobę naprawdę stylowego wnętrza. Taka kuchnia z pewnością będzie wyróżniała się unikalnością i awangardowością. Takie ciekawe rozwiązanie na ścianach przyciągnie wzrok.

Przecierka w roli główniej
Najlepszy efekt przecierki uzyskuje się w wyniku zastosowania przezroczystej farby, która po nałożeniu zmienia zabarwienie. W ten właśnie sposób otrzymujemy niepospolity, oryginalny design. Taki zabieg nazywany jest techniką laserunkową, która często wykorzystywana jest w malarstwie olejnym. Rozwiązaniem często proponowanym przez dekoratorów wnętrz są bejce. Jest to świetna ozdoba wewnętrznych ścian. Wspomniane bejce nadają się również do pokrywania różnych metalowych, czy też drewnianych elementów, dlatego bez obaw można je także nanosić na konstrukcje meblowe. Wariantów dekoracyjnych z przecierką w roli głównej jest wiele – jedyne co może Cię ograniczyć to własna wyobraźnia.

Zobacz również

Blat laminowany – jak się z nim obchodzić?

Blat laminowany – jak się z nim obchodzić?

Wymagania stawiane blatom Blat w kuchni to miejsce, w którym odbywa się dosłownie wszystko....

Niedrogie oświetlenie w Twojej kuchni – diody LED

Niedrogie oświetlenie w Twojej kuchni – diody...

Oszczędność z LED Oświetlenie kosztuje i zajmuje nawet jedną z czołowych pozycji domowego...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena