Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Praktyczne wykorzystanie piekarników z funkcją...

Porady

Praktyczne wykorzystanie piekarników z funkcją Dual Cook

Ulubione0

Zdarzają ci się sytuacje, kiedy w kuchni brakuje ci czasu na przyrządzenie ulubionych potraw? Masz wrażenie, że przydałaby ci się dodatkowa para rąk lub przynajmniej drugi piekarnik, w którym mogły by się piec jednocześnie dwa dania? Oto niemożliwe staje się całkiem realne. Wszystko za sprawą nowoczesnych, pomysłowo wyposażonych piekarników z funkcją Dual Cook.

W odpowiedzi na potrzeby

W obecnych czasach, kiedy wszystko robimy na ostatnią chwilę, ciągle gdzieś pędzimy, a czasu mamy jak na lekarstwo, oczywistym staje się fakt, że nieliczne wolne minuty musimy wykorzystywać w maksymalnym stopniu. Dotyczy to również kuchni i efektywnie spędzanego w niej czasu. Mało kto lubi spędzać w niej długie godziny, mając ciekawsze zajęcia na co dzień. Nikt też nie kocha tkwić „przy garnkach", podczas urządzanego przyjęcia, kiedy w domu mamy tłum zaproszonych gości. Z tego samego założenia wychodzą konstruktorzy nowoczesnych kuchennych sprzętów AGD, tworząc coraz to nowsze i doskonalsze funkcje, w możliwie największym stopniu ułatwiające codzienne funkcjonowanie Pani/Panu domu i wszystkim domownikom. Przykładem mogą być pomysłowe piekarniki wyposażone w funkcję Dual Cook – symbole nowoczesnego, wręcz rewolucyjnego podejścia do pieczenia.
 

Tajemniczy Dual Cook

Czym tak naprawdę jest ta doskonała funkcja? Umożliwia ona pieczenie w jednym piekarniku dwóch różnych potraw bez obaw o przenikanie się ich aromatów. Koniec z nieudanym pieczeniem na dwóch różnych blachach i poziomach, podczas którego zawsze któreś z ciast czy potraw gorzej wyrasta i się nie udaje. Koniec z przenikaniem się zapachów obu dań. Koniec z czekaniem, aż jedno ciasto się upiecze, by móc wstawić do piekarnika kolejne. Innowacyjne podejście do pieczenia zaowocowało stworzeniem funkcji, która raz na zawsze rozwiązuje takie problemy.
 

Jak to możliwe?

Piekarniki wyposażone w funkcję Dual Cook dzięki specjalnie przemyślanym i skonstruowanym systemom rozprowadzania ciepła umożliwiają równoczesne pieczenie dwóch skrajnie odmiennych potraw. Niektóre modele wyposażone są też separator – przegrodę umożliwiającą podzielenie tradycyjnej siedemdziesięciolitrowej komory na dwie zupełnie niezależne strefy. Dzięki temu możliwe staje się równoczesne pieczenie w nich w innych temperaturach, za pomocą innych programów, w innych czasach pieczenia. To niesamowite udogodnienie sprawia, że możemy w tym samym czasie przyrządzać smakowitą, soczystą karkówkę i pachnącą cynamonem szarlotkę. Każde z tych dań upiecze się w niezależnej, idealnej dla siebie temperaturze. Będą gotowe w tym samym czasie. Co więcej, ich zapachy wzajemnie się nie przenikną podczas pieczenia.
 

Oszczędności

Funkcja Dual Cook pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas – dwie potrawy upieczone w tym samym czasie to nie lada wyczyn. To jednak nie koniec. Przegrodę w piekarniku można usunąć, kiedy potrzebujemy umieścić w komorze jakieś większe naczynie z potrawą lub ciastem dużych rozmiarów. Komora ma wtedy wymiary standardowego piekarnika i wszelkie jego funkcjonalności. Funkcję Dual Cook z powodzeniem można też wykorzystać do pieczenia pojedynczych, małych dań. Pozwoli ona na spore oszczędności energii elektrycznej, sięgające nawet 20 %. W sytuacji, kiedy mamy do upieczenia małe danie lub niewielkie ciasto, nie musimy nagrzewać całej, pełnej komory. Wystarczy wykorzystać jedną z mniejszych komór – piekarnik nie musi wytwarzać tak dużej ilości ciepła, jak miałoby to miejsce w tradycyjnym piekarniku, o wiele szybciej się też nagrzewa. Wszystko to przekłada się na znacząco mniejsze rachunki za prąd.

Zobacz również

Moda na zdrowe frytki, jakie urządzenie ci się przyda?

Moda na zdrowe frytki, jakie urządzenie ci się...

Czy da się zrobić frytki bez tłuszczu? Zazwyczaj, frytki kojarzą nam się z głęboką patelnią...

Płytki w kuchni? Zadbaj o fugi!

Płytki w kuchni? Zadbaj o fugi!

Płytki ceramiczne, lubiane najbardziej Płytki ceramiczne nadal należą do najczęściej...
Komentarze (1)
1
gotowanienatajwanie
gotowanienatajwanie
2015-04-14 15:57:47

genialne, a ile to kosztuje?

Twój komentarz
Ocena