Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Praktyczne wykorzystanie piekarników z funkcją...

Porady


Praktyczne wykorzystanie piekarników z funkcją Dual Cook

Zdarzają ci się sytuacje, kiedy w kuchni brakuje ci czasu na przyrządzenie ulubionych potraw? Masz wrażenie, że przydałaby ci się dodatkowa para rąk lub przynajmniej drugi piekarnik, w którym mogły by się piec jednocześnie dwa dania? Oto niemożliwe staje się całkiem realne. Wszystko za sprawą nowoczesnych, pomysłowo wyposażonych piekarników z funkcją Dual Cook.

Na zdjęciu: Samsung

W odpowiedzi na potrzeby

W obecnych czasach, kiedy wszystko robimy na ostatnią chwilę, ciągle gdzieś pędzimy, a czasu mamy jak na lekarstwo, oczywistym staje się fakt, że nieliczne wolne minuty musimy wykorzystywać w maksymalnym stopniu. Dotyczy to również kuchni i efektywnie spędzanego w niej czasu. Mało kto lubi spędzać w niej długie godziny, mając ciekawsze zajęcia na co dzień. Nikt też nie kocha tkwić „przy garnkach", podczas urządzanego przyjęcia, kiedy w domu mamy tłum zaproszonych gości. Z tego samego założenia wychodzą konstruktorzy nowoczesnych kuchennych sprzętów AGD, tworząc coraz to nowsze i doskonalsze funkcje, w możliwie największym stopniu ułatwiające codzienne funkcjonowanie Pani/Panu domu i wszystkim domownikom. Przykładem mogą być pomysłowe piekarniki wyposażone w funkcję Dual Cook – symbole nowoczesnego, wręcz rewolucyjnego podejścia do pieczenia.
 

Tajemniczy Dual Cook

Czym tak naprawdę jest ta doskonała funkcja? Umożliwia ona pieczenie w jednym piekarniku dwóch różnych potraw bez obaw o przenikanie się ich aromatów. Koniec z nieudanym pieczeniem na dwóch różnych blachach i poziomach, podczas którego zawsze któreś z ciast czy potraw gorzej wyrasta i się nie udaje. Koniec z przenikaniem się zapachów obu dań. Koniec z czekaniem, aż jedno ciasto się upiecze, by móc wstawić do piekarnika kolejne. Innowacyjne podejście do pieczenia zaowocowało stworzeniem funkcji, która raz na zawsze rozwiązuje takie problemy.
 

Jak to możliwe?

Piekarniki wyposażone w funkcję Dual Cook dzięki specjalnie przemyślanym i skonstruowanym systemom rozprowadzania ciepła umożliwiają równoczesne pieczenie dwóch skrajnie odmiennych potraw. Niektóre modele wyposażone są też separator – przegrodę umożliwiającą podzielenie tradycyjnej siedemdziesięciolitrowej komory na dwie zupełnie niezależne strefy. Dzięki temu możliwe staje się równoczesne pieczenie w nich w innych temperaturach, za pomocą innych programów, w innych czasach pieczenia. To niesamowite udogodnienie sprawia, że możemy w tym samym czasie przyrządzać smakowitą, soczystą karkówkę i pachnącą cynamonem szarlotkę. Każde z tych dań upiecze się w niezależnej, idealnej dla siebie temperaturze. Będą gotowe w tym samym czasie. Co więcej, ich zapachy wzajemnie się nie przenikną podczas pieczenia.
 

Oszczędności

Funkcja Dual Cook pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas – dwie potrawy upieczone w tym samym czasie to nie lada wyczyn. To jednak nie koniec. Przegrodę w piekarniku można usunąć, kiedy potrzebujemy umieścić w komorze jakieś większe naczynie z potrawą lub ciastem dużych rozmiarów. Komora ma wtedy wymiary standardowego piekarnika i wszelkie jego funkcjonalności. Funkcję Dual Cook z powodzeniem można też wykorzystać do pieczenia pojedynczych, małych dań. Pozwoli ona na spore oszczędności energii elektrycznej, sięgające nawet 20 %. W sytuacji, kiedy mamy do upieczenia małe danie lub niewielkie ciasto, nie musimy nagrzewać całej, pełnej komory. Wystarczy wykorzystać jedną z mniejszych komór – piekarnik nie musi wytwarzać tak dużej ilości ciepła, jak miałoby to miejsce w tradycyjnym piekarniku, o wiele szybciej się też nagrzewa. Wszystko to przekłada się na znacząco mniejsze rachunki za prąd.

Komentarze


1.00/5 1 1
1

genialne, a ile to kosztuje?

Zobacz również


Innowacje w piekarnikach


Współczesne urządzenia z dziedziny AGD odznaczają się innowacyjnością. Są...

Przydatne funkcje piekarnika


Piekarnik to jedno z podstawowych urządzeń z zakresu domowego AGD. To już praktycznie...