Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Ścianka działowa – sposób na oddzielenie...

Porady


Ścianka działowa – sposób na oddzielenie kuchni i salonu

Kuchnie otwarte na salon to bardzo popularny trend w aranżacji mieszkań. Połączenie tak wymagającej przestrzeni z pokojem dziennym ma wiele zalet, ale również i wad. Zastosowanie ścianki działowej może okazać się najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji, ponieważ spełni ona zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne funkcje.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Otwarta przestrzeń


Planując zastosowanie takiego rozwiązania w naszej kuchni, musimy przemyśleć kilka kwestii z tym związanych. Mianowicie, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kuchnia i salon mają być oddzielone od siebie na zawsze, czy może jednak zależy nam na tymczasowym rozwiązaniu. Istnieje także bardzo praktyczna opcja, jaką niewątpliwie będzie mobilna przegroda.

 

Na stałe


Trwałe rozwiązania sprawdzą się, jeśli mamy pewność, że chcemy na stałe oddzielić te dwie przestrzenie. Raz zamontowane wymagają poniesienia dodatkowych nakładów i wykonania określonych prac, aby zmienić ich układ czy położenie. Oczywiście wiąże się to z wydatkami, ale również przysporzy później wielu trudności związanych z doprowadzeniem mieszkania do porządku. Tego typu ścianki charakteryzują się zróżnicowanym stopniem przejrzystości, więc bez większych problemów wybierzemy takie rozwiązanie, które będzie stanowiło idealne dopełnienie naszego wnętrza. Pamiętajmy również, że w razie potrzeby ścianka może jedynie częściowo odgradzać kuchnię od salonu, tym samym tworząc oryginalny efekt niedomknięcia.

  • Szklana ścianka działowa – daje ogromne możliwości aranżacyjne, ponieważ mamy do wyboru rozmaite rodzaje szkła – o różnym stopniu przejrzystości, chropowatości i różniące się odcieniem. To tylko od nas zależy czy ostatecznie zdecydujemy się na mleczną lub „mrożoną" szybę. A może dojdziemy do wniosku, że najlepszym dodatkiem dopełniającym całości będzie kolorowe szkło. Alternatywnym rozwiązaniem dla kosztownego szkła będzie zastosowanie pleksi. Weźmy jednak pod uwagę, że jest to materiał bardziej plastyczny, ale mniej trwały.
  • Ścianka z płyt gipsowo-kartonowych – oprócz trwałego oddzielenia kuchni od salonu daje nam dodatkową możliwość zagospodarowania powstałej w ten sposób powierzchni. Śmiało możemy powiesić na niej wybrane elementy dekoracyjne w postaci lekkich przedmiotów, na przykład zdjęć w fantazyjnych ramkach czy obrazków z ważnymi dla wszystkich domowników sentencjami. Tutaj również znajdzie się miejsce na ożywiające wnętrze grafiki, obowiązkowo dopasowane do aranżacji. Ścianę gipsowo-kartonową możemy wykończyć przy pomocy fantazyjnej tapety, kolorowej farby a nawet dekoracyjnego tynku. Wszystko zależy od naszych upodobań a przede wszystkim potrzeb. Zwróćmy jednak uwagę, że pełna ścianka działowa nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla każdej kuchni. Dzieje się tak szczególnie w pomieszczeniach, które nie mają dostępu do światła dziennego.
  • Drewniana ścianka działowa – zazwyczaj występuje w postaci ażurowego parawanu, który z racji wykorzystanego materiału dodatkowo sprawia wrażenie ocieplenia aranżowanego wnętrza. Tego typu rozwiązanie może mieć dodatkowe dekoracyjne zastosowania. Na przykład jako gotowa konstrukcja dla pnących roślin doniczkowych.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Ergonomiczność w kuchni – jak ją zapewnić


Funkcjonalność stanowi nadrzędną cechę, jeśli chodzi o aranżację wnętrza...

Biała kuchnia z czarnym blatem


Białe meble kuchenne polecane są szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń....

Wybierz idealną zabudowę do Twojej kuchni


Urządzając kuchnię stoimy przed kilkoma, dość trudnymi decyzjami. Musimy wybrać...