Sprzęt AGD i Wyposażenie Do Kuchni - Porady Ekspertów | Max Kuchnie
Sprzęt AGD i Wyposażenie Do Kuchni - Porady Ekspertów | Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Sprzęt agd Jaki sprzęt AGD do zabudowy?

Sprzęt agd


Jaki sprzęt AGD do zabudowy?

Kuchnia urządzana pod zabudowę zdecydowanie różni się od projektów tradycyjnych, tak popularnych jeszcze kilkanaście lat temu. Mamy możliwość urządzenia praktycznej i funkcjonalnej przestrzeni w nowoczesnym stylu, z równoczesnym zachowaniem wszelkich zasad ergonomii wpływających na komfort pracy. Z uwagi na to, że niemalże każdy sprzęt AGD da się zabudować, zyskujemy przestronną kuchnię, która będzie łatwa w utrzymaniu czystości. Pozostaje jednak pytanie, na co zwracać uwagę dobierając sprzęt AGD pod zabudowę? Oto kilka wskazówek.

Na zdjęciu: Studio Pinio

Co wybrać?


Obecnie na rynku mamy dostępnych wiele rozwiązań w zakresie AGD. W pierwszej kolejności na myśl nasuwają się kuchenki, piekarniki i zmywarki, ale do wyboru mamy także ekspresy do kawy czy kuchenki mikrofalowe a nawet okapy. Estetyczna zabudowa kusi oryginalnym designem, ale może być nieco kłopotliwa pod względem samego montażu, dlatego przed dokonaniem zakupu należy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii, które mogą przesądzić o trafności naszego wyboru.


Kuchenka


Do wyboru mamy wiele modeli przeznaczonych pod zabudowę. Różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale również wyposażone są w różne nowoczesne funkcje. Dokonując decyzji o zakupie weźmy jednak pod uwagę przede wszystkim wymagania związane z montażem takiego sprzętu, ponieważ płytę montujemy na kuchennym blacie, natomiast piekarnik wymaga wykorzystania specjalnej szafki, dlatego też niezbędny jest dobór mebli o odpowiednich wymiarach. Najpopularniejsze pod zabudowę są piekarniki elektryczne o wymiarach 60x60x60 cm (wysokość x szerokość x głębokość). Ważne, by sprzęt był wyposażony w specjalną obudowę, która ochroni meble przed nagrzewaniem się. Przy wyborze płyty kierujmy się swoimi preferencjami dotyczącymi np. ilości i rozmieszczenia pól grzewczych czy palników. W przypadku kuchni do zabudowy najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest zakup kompletu obejmującego piekarnik i płytę grzewczą. Wówczas mamy pewność, że sprzęty te idealnie się uzupełniają i pasują do siebie również pod względem stylistycznym.


Okap


Kojarzony jest głównie z modelami, które stanowią samodzielne, oddzielne urządzenie. Istnieje jednak możliwość wyboru modelu szafkowego, który będzie niewidoczny na pierwszy rzut oka. Istotne jest, aby jego wymiary były dopasowane do szerokości kuchenki (czy płyty indukcyjnej, elektrycznej, gazowej).


Lodówka


Rozmiary szafek wchodzących w skład kuchennej zabudowy determinują również wybór odpowiednich wymiarów lodówki do zabudowy. Zwróćmy również uwagę, aby w tylnej ściance znajdowały się specjalne kratki wentylacyjne umożliwiające swobodny przepływ powietrza. Jeśli marzy nam się bardzo duża i pojemna lodówka, wybór sprzętu do zabudowy może stanąć pod znakiem zapytania, ponieważ tego typu urządzenia są często znacznie mniejsze niż wolnostojące.
Jeżeli do naszej kuchni poszukujemy sprzętów o dość nietypowych rozmiarach, warto rozważyć zakup mebli robionych pod zamówienie lub urządzeń niekoniecznie pochodzących z tej samej serii i linii wzorniczej.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Marylka

Lodówka dla rodziny powinna być pojemna, dlatego ja zdecydowałam się na wolnostojącą. Wybrałam z komorą świeżości i systemem No Frost. Nie trzeba jej często rozmrażać, a jedzenie dłużej zachowuje świeżość. Na małe lodówki mogą pozwolić sobie osoby stanu wolnego.


5
Adamk

AGD do zabudowy mam z Amici. Tak mi jakoś siadła ta firma. W sumie to wybierałem konkretne sprzęty nie zwracając uwagi na firmę. A tak wyszło, że i zmywarka i piekarnik kupiłem z tej firmy, bo też dobra promocja na w sklepie online :)

Zobacz również


Dodatkowe funkcje piekarników


Po co stać przy piekarniku, co parę minut zaglądając na jakim etapie jest proces...

Praktyczne rozwiązanie – ekspres do kawy do zabudowy


Decyzje o zakupie wyposażenia kuchni, w tym sprzętów AGD, nie należą do...

Jak kupować sprzęt AGD, by nie zbankrutować na...


Sam wygląd obudowy, jakość działania czy cena urządzeń gospodarstwa domowego to nie...