SIEMENS - Sprzęt AGD, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
SIEMENS - Sprzęt AGD, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci Producenci AGD SIEMENS Odkryj świat lepszych połączeń z nową linią...

SIEMENS


Odkryj świat lepszych połączeń z nową linią sprzętów Siemens

Do sprzedaży właśnie trafiła nowa linia urządzeń z serii iQ 700 odznaczająca się jeszcze bardziej eleganckim wzornictwem i funkcjonalnością, za którą stoi innowacyjna technologia. Zobaczcie, jak marka Siemens zmienia swoje podejście do nowoczesnego designu i dajcie się zaskoczyć możliwościami, jakie otwiera przed wami tak zaawansowany sprzęt AGD.

 

 

Kuchnia, która wzmacnia więzi

Nowa linia urządzeń AGD z serii iQ 700 dedykowana jest do kuchni, w których królują dobre połączenia. Na myśli mamy tu zarówno technologię, jak i rodzinne więzi. Inteligentne systemy przynoszą możliwość zdalnego zarządzania pracą domowych urządzeń, a pyszne posiłki, których przygotowanie staje się jeszcze szybsze i łatwiejsze, sprzyjają długim rodzinnym rozmowom przy wspólnym stole. Tegoroczne nowości obejmują bowiem piekarniki, kuchenki mikrofalowe, szuflady grzewcze oraz ekspres do zabudowy. To elementarne wyposażenie kuchni, od którego tak naprawdę w dużej mierze zależy jej funkcjonalność.

Katalog z nowościami można pobrać: TUTAJ

 

 

Nowa linia urządzeń Siemens

 

 

Połączenie na linii Home Connect

Technologia zdalnej obsługi urządzeń AGD jest coraz powszechniejsza, a my – jako konsumenci – coraz chętniej z niej korzystamy. Nic dziwnego, bo im bardziej staje się zaawansowana i im więcej dostarcza nam możliwości, tym bardziej fascynuje. Piekarniki Siemens z nowej kolekcji iQ 700 z technologią Home Connect i Asystentem Głosowym zdalnie mogą być sterowane już nie tylko za pośrednictwem ekranów dotykowych w naszych urządzeniach mobilnych, lecz także głosowo. W ten sposób korzystać możemy ze wszystkich dostępnych w piekarnikach funkcji. Sama aplikacja zaś może stać się dla nas kulinarnym centrum zarządzania, oferując nam szereg przepisów z całego świata oraz całe mnóstwo cennych wskazówek dotyczących zarówno pieczenia, jak i efektywnego użytkowania piekarnika. Będzie również pomocna w razie usterki naszego urządzenia. Z jej wykorzystaniem serwis marki Siemens będzie w stanie zdalnie połączyć się z piekarnikiem, by zdiagnozować problem i szybko pozbyć się błędu lub odpowiednio przygotować się do jego naprawy na miejscu.

 

 

Inteligentna technologia dla perfekcyjnych efektów pieczenia

Jeżeli marzą nam się wypieki równie smaczne co te, których spróbować możemy w najlepszych restauracjach, musimy zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by teraz wykwintne potrawy i ciasta móc przygotowywać w domu. Na straży doskonałych efektów w piekarnikach Siemens iQ 700 stoi system cookControl Pro, monitorujący przebieg pieczenia za pomocą specjalnych sensorów. Wystarczy zlecić mu wykonanie konkretnej potrawy, wybierając ją z oferowanej listy, by całą resztą zajęła się już technologia.

W trakcie pieczenia chleba czy też ciasta równie przydatna może okazać się funkcja bakeSensor Plus nadzorująca panujący we wnętrzu piekarnika poziom wilgotności. Wszystko po to, by móc zakończyć pracę urządzenia we właściwym momencie dla uzyskania jak najlepszych rezultatów.

Natomiast przy przygotowywaniu mięs wspierać będzie nas system roastingSensor Plus. Wyposażone w termosondę piekarniki kontrolują temperaturę potrawy w trzech różnych miejscach, dzięki czemu mięso zawsze jest idealnie wypieczone, ale nieprzesuszone.

 

Nowa linia urządzeń Bosch

 

Pieczenie z parą

Wykorzystanie pary podczas pieczenia to niezawodny patent na szybsze gotowanie i zdrowsze dania. Za sprawą pary, której temperatura osiąga 120°C, proces przygotowywania posiłku może zostać skrócony nawet o 20%, w porównaniu z zastosowaniem pary o temperaturze 100°C. Przyrządzane w krótszym czasie produkty zachowują znacznie więcej witamin i składników odżywczych. Natomiast dodatek pary podczas pieczenia mięsa, pozwala na uzyskanie soczystego wnętrza i chrupiącej skórki.

 

 

Nieprzemijająca użyteczność

Prowadnice teleskopowe to element, który podnosi komfort i bezpieczeństwo korzystania z piekarnika, ułatwiając nam wkładanie produktów do wnętrza komory pieczenia i wyciąganie z niej, gorących, świeżo przygotowanych potraw. Marka Siemens prowadnicom teleskopowym nadała jednak zupełnie nową wartość. Położenie prowadnic varioClip możemy dowolnie zmieniać, w zależności od swoich potrzeb i specyfiki przygotowywanego dania. System jest na tyle prosty w obsłudze, że nie potrzebujemy do tego żadnych narzędzi ani specjalistycznej wiedzy.

 

 

Czystość, o którą zabiegasz

Po co tracić czas na intensywne czyszczenie komory pieczenia, kiedy skorzystać można z inteligentnych rozwiązań, dzięki którym nasz piekarnik wyczyści się sam? Wystarczy aktywować odpowiedni program, by system activeClean działający w oparciu o pyrolizę, pozbył się wszystkich zanieczyszczeń i resztek jedzenia (także tych trudnych do usunięcia), zamieniając je w popiół. Za sprawą technologii zastosowanej w nowych urządzeniach Siemens z serii iQ 700 żmudne czyszczenie piekarnika odchodzi w niepamięć.

 

 

Intuicyjne sterowanie przy jeszcze większej precyzji

Wyświetlacz dotykowy TFT został zaprojektowany tak, by maksymalnie ułatwić nam wybór pożądanych ustawień. Intuicyjne, kolorowe ekrany o dużej rozdzielczości i wysokim kontraście pozwalają na szybką i bezproblemową nawigację po wszystkich funkcjach urządzenia, ale też dają dostęp do gotowych przepisów. Potrawy prezentowane są w formie graficznej dla jeszcze łatwiejszej obsługi.

Podczas użytkowania piekarnika na jego wyświetlaczu na bieżąco pojawiają się informacje odnośnie do przebiegu pieczenia. Dotykowy ekran umożliwia nam dostosowywanie parametrów również w trakcie cyklu. Jeżeli gotujemy w obecności dzieci, panel można zablokować, by naszym pociechom uniemożliwić przypadkową zmianę ustawień. Piekarniki Siemens z serii iQ 700 wyposażone zostały w trzy rodzaje wyświetlaczy TFT o trzech różnych rozdzielczościach:

  • wyświetlacz dotykowy TFT-Touchdisplay Pro to największy z wyświetlaczy. Ma wymiary 160 × 70 mm, a prezentowane na nim potrawy przedstawiają się wyjątkowo realistycznie,
  • wyświetlacz dotykowy TFT-Touchdisplay Plus – jego wymiary to 96 × 42 mm. Jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu możemy uznać go za prawdziwe centrum sterowania piekarnikiem,
  • wyświetlacz dotykowy TFT-Touchdisplay – daje możliwość szybkiego dotarcia do niezbędnych funkcji. Jego wymiary to 90 × 30 mm.

 

 

Wzornictwo w wydaniu premium

Piekarniki Siemens z linii iQ 700, które stanowią część nowej kolekcji, cechuje odświeżony wygląd, wyróżniający się elegancją na jeszcze wyższym poziomie. Ekran dotykowy zastąpił dobrze znany nam panel sterowania z charakterystycznym pokrętłem. W wybranych modelach pojawił się również uchwyt w czarnej wersji kolorystycznej. Szykowne piekarniki w zabudowie meblowej tworzą perfekcyjne zestawienie z pozostałymi urządzeniami z nowej linii: kuchenkami mikrofalowymi, szufladami grzewczymi i ekspresem do kawy.

 

 

Perfekcyjny smak kawy przyrządzonej w ekspresie automatycznym

Przygotowanie wyśmienitej w smaku kawy o zachwycającym aromacie w ekspresach marki Siemens jest wyjątkowo proste! By przyrządzić ulubiony napój, tak naprawdę wystarczy jedno dotknięcie wyświetlacza na panelu sterowania. Ekspres z funkcją aromaSelect dodatkowo umożliwia dostosowanie intensywności naparu oraz jego pojemności do naszych indywidualnych preferencji. Za sprawą systemu coffeeWorld możemy zaś przenieść się do świata kaw przyrządzanych w różnych zakątkach naszego globu. Jak natomiast zatroszczyć się o higieniczną czystość naszego urządzenia? Wyręczy nas w tym funkcja autoMilk Clean, która automatycznie oczyszcza system mleczny po jego użyciu. Warto zaznaczyć również, że ekspres do zabudowy Siemens iQ 700 jest kompatybilny z aplikacją Home Connect. Może zatem być obsługiwany zdalnie. Proces parzenia porannej kawy jesteśmy więc w stanie rozpocząć jeszcze przed wstaniem z łóżka, korzystając z będącego pod ręką smartfona.

 

Nowa linia urządzeń Siemens

 

 

Mikrofalówki z programami automatycznymi

Niektórzy z nas nie przepadają za smakiem i konsystencją potraw odgrzewanych w mikrofalówce. Na szczęście marka Siemens znalazła już na to rozwiązanie. To programy automatyczne, oferowane w kuchenkach mikrofalowych Siemens iQ 700. Wystarczy, że z dostępnej listy wybierzemy rodzaj produktu, który zamierzamy podgrzać, oraz wprowadzimy jego wagę, aby system samodzielnie dobrał moc i czas grzania. Cały proces jest niezwykle prosty, gdyż do dyspozycji mamy łatwy w obsłudze panel touchControl. Jednocześnie podczas pracy urządzenia, obecny w nim inwerter dba o równomierne rozłożenie mikrofal w całej komorze grzania.

 

 

Praktyczne i designerskie szuflady grzewcze

W kuchni dobrze jest wygospodarować nieco dodatkowego miejsca na szufladę, która pomoże nam w utrzymaniu odpowiedniej temperatury wcześniej przygotowanego posiłku. Potrawy będą gotowe do podania, nawet jeśli nasi goście nie pojawią się na czas. Wybór temperatury z zakresu od 30 do 80°C wraz z praktycznymi funkcjami przynosi nam jednak znacznie więcej możliwości co do wykorzystania szuflad grzewczych Siemens iQ 700. Z ich pomocy możemy skorzystać przy rozmrażaniu produktów lub ich powolnym gotowaniu, suszeniu owoców, roztapianiu czekolady czy dla przyspieszenia procesu wyrastania ciasta. Są też niezastąpione, kiedy ciepły posiłek chcemy zaserwować na podgrzanych talerzach lub też przez dłuższy czas cieszyć się smakiem ulubionej kawy w odpowiedniej temperaturze. Wystarczy wcześniej podgrzać filiżanki.