Shabby Chic w kuchni
Marzysz o romantycznej, pełnej ciepła i kobiecego pierwiastka kuchni? Spróbuj urządzić ją w stylu Shabby Chic – uwidaczniającym przemijający czas, a jednocześnie szykownym, dopracowanym w każdym szczególe, pięknym.
„Stara" elegancja
Schabby Chic to nic innego jak „stary szyk". Styl ten łączy piękno i urok starych przedmiotów, mebli z kobiecymi dodatkami, dekoracjami, stanowiącymi kropkę nad „i" całego wnętrza. Świetnie sprawdza się w romantycznie urządzonych sypialniach czy łazienkach, ale równie dobrze odnajduje się w kuchni. W końcu to jedno z najbardziej „kobiecych" pomieszczeń w domu, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by było wykończone w iście kobiecym stylu. Jeśli Pani domu dobrze czuje się w otoczeniu babskich bibelotów, koronek, motywów kwiatowych, a jednocześnie docenia ślady minionej epoki, Shabby Chic w kuchni jest dla niej wprost idealny!
Królowa Biel
Podstawową i niezmienną regułą tego stylu jest wierność jasnym barwom, wszelkim odcieniom bieli, od śmietankowego przez ecru, starą biel, na różnych wariantach kości słoniowej kończąc. W kuchni Shabby Chic nie ma miejsca na mocne barwy, nawet jeśli miałyby się one pojawić w postaci pojedynczych dodatków czy dekoracji. Wszystko musi być jasne, bielone, pastelowe. Dopuszcza się stosowanie innych kolorów poza bielą, takich jak blade róże, błękity czy zielenie, muszą być one jednak maksymalnie rozjaśnione, wypłowiałe, poszarzałe, ale jednocześnie delikatne i przytulne. Wnętrze urządzone w takich barwach nie przytłacza, przeciwnie pozytywnie nastraja, nie pobudzając jednak zbytnio.
Szykowne starocie
Kuchnia Shabby Chic powinna nosić też na sobie ślady upływającego czasu. Pożądane jest wszystko co stare, lekko podniszczone, pamiętające minione lata. Meble, kredensy, stół, krzesła, dodatki czy kuchenne akcesoria – dobrze jeśli wszystko w kuchni jest jakby z poprzedniej epoki, poprzecierane, popękane, niedomalowane. Elementy te mają za zadanie tworzyć niezwykle sentymentalny, a jednocześnie miły i przytulny klimat kuchennego wnętrza. Nierzadko by stworzyć prawdziwą kuchnię Shabby Chic celowo postarza się zabudowę meblową, wykonując niby przypadkowe uszkodzenia, przetarcia, odpryski farby.
Kobiece dekoracje
W kuchni urządzonej w stylu Shabby Chic obowiązkowo powinny zagościć kwiaty – zarówno te w pięknych bukietach jak i w postaci motywów i elementów dekoracyjnych. Niezwykle pożądane są delikatne lawendy, wrzośce, blade róże, ale też zioła takie jak tymianek, bazylia, rozmaryn. Często jako powtarzający się motyw na meblach czy dodatkach pojawiają się serduszka - malowane, rzeźbione, wycinane. Jednym słowem ma być przytulnie, wiejsko, jednak z zachowaniem elegancji i kobiecej delikatności. Idealnie w całość zabudowy wkomponują się subtelne koronki, tkane obrusy, haftowane firaneczki.
Babcine sprzęty
O ile stare meble, kwieciste dekoracje czy białe i pastelowe dodatki to elementy, które stosunkowo łatwo kupić lub wyszperać wśród pamiątek po babci, o tyle kuchnia wyposażona w urządzenia AGD z minionej epoki to już chyba lekka przesada. I rzeczywiście, nie sposób wyobrazić sobie współczesnego gotowania, pieczenia bez nowoczesnych sprzętów AGD. Ale i na tym polu wielbiciele Shabby Chic nie będą mieć dużych problemów. Producenci mają bowiem w swoich ofertach rynkowych całe linie bogato wyposażonych, nowoczesnych sprzętów stylizowanych na minione lata. Co więcej, bez problemu można je dostać w różnych odcieniach bieli czy ecru, przez co idealnie wkomponują się w resztę kuchennej zabudowy.
klasaaa, ale raczej dla samotnych kobiet - ciekawy czy jakis facet sie zgodził na taka aranzacje hehehe
CUDO!!!!!!!!
eee przesłodzone jak.... To nie dla mmie