Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Designerskie okapy kuchenne

Porady


Designerskie okapy kuchenne

Okap kuchenny w aranżacji kuchni może pełnić nie tylko rolę praktyczną, ale także estetyczną. Rynek oferuje wyjątkowo szeroki wybór okapów kuchennych, które zachwycają dynamicznym kształtem, nowoczesnymi funkcjonalnościami, a także ciekawą formą. Sprawdź, które okapy kuchenne zasługują na szczególne zainteresowanie.

Na zdjęciu: Studio Mebli Top Cezar

Nowoczesne okapy teleskopowe


Najchętniej wybierane do nowoczesnych aranżacji kuchennych są okapy zabudowane. Natomiast jednym z najpopularniejszych okapów do zabudowy są modele teleskopowe, które często są też określane jako okapy szufladowe, gdyż są wysuwane spod szafki. Ich niewątpliwą zaletą jest niewielki rozmiar, dzięki czemu dobrze sprawdzą się nawet w niewielkich pomieszczeniach kuchennych. Wybierane są jednak przede wszystkim ze względu na walory estetyczne. Okapy teleskopowe są dedykowane do montażu w zabudowie kuchennej. Istotna jest tu także kwestia funkcjonalności. Nowoczesne okapy tego typu posiadają zarówno funkcję pochłaniacza, jak i wyciągu. Ponadto cechuje je wydajność, cicha praca, a także energooszczędność. Rozwinięte technologicznie modele mogą być sterowane pilotem, posiadają możliwość programowania, a nawet informują domowników o konieczności wymiany filtrów.

 

Okap do zabudowy blatowej


Okapy montowane w blacie tuż obok płyty grzewczej stanowią w ostatnich sezonach prawdziwy hit. Z ich pomocą można stworzyć ultranowoczesną aranżację, która zachwyca nowatorskim i zarazem finezyjnym ujęciem. Okapy te są dostępne w trzech rodzajach do wyboru:

Ostatni rodzaj wyposażony jest w czujnik pary uruchamiający sprzęt. Okap wysuwa się ponad blat, a po skończonym użytkowaniu, znowu staje się w zasadzie niewidoczny. Okapy do zabudowy blatowej są zwykle stworzone z nowoczesnych materiałów takich jak stal nierdzewna i szkło hartowane. Dostępne są w niebanalnych, finezyjnych kształtach i kolorach.

 

Okap niczym lampa sufitowa


Nowoczesne okapy montowane w suficie to modele, które są niemal niewidoczne, bowiem ich design kojarzy się raczej z nowoczesnym oświetleniem. Ich wzornictwo jest nowoczesne i nie rzuca się w oczy, dzięki czemu wnętrze nabiera niebanalnego charakteru. Okapy sufitowe są dyskretne i delikatnie podświetlone. Rynek oferuje także wyjątkowo dekoracyjne okapy przypominające kształtem efektowne żyrandole. Takie rozwiązanie nie jest zabudowane, gdyż ma pełnić rolę ozdobną, a nie tylko funkcjonalną. Aranżacja kuchni wzbogacona o taki okap nabierze unikatowego wyrazu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Niebieska kuchnia


Kolor niebieski kojarzy nam się z naturą, jest elegancki, ale też pozwala na tworzenie...

Mechanizm podblatowy w małej kuchni


Nie mieścisz się ze sprzętami kuchennymi? Brak Ci wystarczająco dużo wolnej...

System filtrujący Franke Clear Water – czysta i smaczna...


W ostatnich latach gruntownie zmodernizowano systemy uzdatniania wody w Polsce. Woda...