Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak czyścić zlewozmywaki?

Porady


Jak czyścić zlewozmywaki?

Rynek oferuje wyjątkowo bogaty wybór zlewozmywaków różniących się od siebie nie tylko wyglądem, ale także materiałem wykonania. W zależności od tego, jaki zlewozmywak posiadasz w swojej kuchni należy dobrać do niego określony środek czyszczący. Natomiast w codziennej pielęgnacji warto sięgnąć po uniwersalne, sprawdzone sposoby.

Na zdjęciu: Studio Mebli Premium

Uniwersalne zasady czyszczenia zlewu


W dbaniu o dobry wygląd i kondycję każdego zlewu najważniejsza jest systematyczność. Producenci większości popularnych zlewów zalecają regularną pielęgnację polegającą na codziennym umyciu powierzchni używając do tego miękkiej szmatki i delikatnego detergentu, a następnie dokładne wytarcie do sucha.

Natomiast biorąc pod uwagę statystyki częstotliwości użytkowania zlewów, to po około 30 użyciach (mniej więcej co 2 tygodnie) powinniśmy przeprowadzić intensywne szorowanie. Warto do tego użyć gąbkę oraz specjalny detergent dedykowany konkretnemu rodzajowi zlewu. Kolistymi ruchami nakładamy detergent na spłukany wcześniej zlew i po około dwóch minutach szorujemy jego powierzchnię. Na koniec istotne jest aby dokładnie usunąć wszelkie resztki płynu za pomocą ciepłej wody oraz wysuszyć powierzchnię zlewu, by uniknąć zacieków.

 

Jak dbać o zlewozmywak na co dzień:

  • usuwaj brud z pomocą delikatnych detergentów i miękkich gąbek lub ściereczek,
  • nie stosuj myjek drucianych i pilników,
  • nie stosuj do czyszczenia proszków czyszczących, kwasów czy wybielaczy,
  • unikaj pozostawiania w zlewie owoców, kwasowych płynów, resztek kawy i herbaty. Mogą bowiem pozostawić trwałe plamy i odbarwienia, które zniszczą powierzchnię zlewu, zakup gumową matę, koszyk lub nakładkę ochronną do zlewu.

 

Domowe sposoby pielęgnacji zlewu


Zlewy możemy także pielęgnować w sposób ekologiczny unikając przy tym użycia detergentów. Domowe specyfiki znajdujące się zapewne w każdej kuchni będą do tego idealne, gdyż cechuje je skuteczność działania. Najlepszym sposobem usunięcia zabrudzeń z powierzchni zlewu jest wykorzystanie octu. Wystarczy jego roztwór w proporcji 1 dawka octu do 2 dawek wody zmieszać i umieścić w pojemniczku ze spryskiwaczem. Taką mieszanką pryskamy zlewozmywak i zostawiamy na kilka minut, po czym dokładnie spłukujemy jego powierzchnię ciepłą wodą.

 

Drugim sposobem na naturalne czyszczenie zlewu jest użycie sody oczyszczonej. Wystarczy rozsypać sodę oczyszczoną po powierzchni zlewu i polać ją odrobiną ciepłej wody tak, by utworzyła pastę. Używając gąbki ze skrobakiem i starej szczoteczki do zębów, wyczyść dokładnie zlew. Będzie on nie tylko czysty, ale także zdezynfekowany.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Innowacje w piekarniku. Zobacz, jak możesz ułatwić sobie...


Ile razy zdarzyło Ci się, że spędzałeś przy szybie piekarnika długie minuty w...

Kuchnia w stylu greckim


Przywołując na myśl wakacyjne skojarzenia z malowniczymi krajobrazami Grecji, oczami...

Jak rozmieścić sprzęty AGD? Kilka porad dla laika


Nie wiesz, w jaki sposób urządzić przestrzeń kuchenną, aby wszystkie elementy...