Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak sprawić, by wystrój kuchni przykuwał uwagę...

Porady


Jak sprawić, by wystrój kuchni przykuwał uwagę i był funkcjonalny?

Każdy z nas planując swoją wymarzoną kuchnię oczekuje, że będzie ona zachwycać dopracowanym stylem aranżacji, a także zapewni nam maksymalną wygodę podczas wykonywania codziennych obowiązków kuchennych. Mimo że wymaga to włożenia sporej pracy i przemyślenia wszelkich detali, to taki cel jest oczywiście osiągalny. Wraz ze specjalistami zajmującymi się designem i wyposażeniem wnętrz kuchennych przygotowaliśmy dla Ciebie garść sprawdzonych wskazówek dotyczących tego, jak urządzić kuchnię idealną zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym.

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Kuchnia idealna – funkcjonalność i dopracowany design

 

Myśląc o idealnej kuchni zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na kwestii jej ergonomii i funkcjonalności, a więc na wymiarze praktycznym. Nic w tym dziwnego, bowiem kuchnia jest przecież miejscem pracy, bo służy nam jako pomieszczenie do przygotowywania potraw, serwowania ich i wreszcie sprzątania. Jednak ranga wnętrza kuchennego znacząco ewaluowała i dziś traktujemy to pomieszczenie jako miejsce, w którym będziemy się po prostu dobrze czuć i gdzie czekają na nas estetyczne i komfortowe warunki. Takie właśnie powinny być nowoczesne kuchnie. Łączą one w sobie komfort przebywania w nich z funkcjonalnością i dopracowanym designem. Podstawą osiągnięcia tych celów jest oczywiście skrupulatne rozplanowanie przestrzeni, wybór optymalnego wyposażenia, a także spójność stylu wnętrzarskiego. Obecnie rynek oferuje tak nowatorskie rozwiązania technologiczne i wzornicze, że połączenie zachwycającego designu z funkcjonalnością nie będzie tu stanowić większego problemu.

 

Meble kuchenne, które zachwycają

 

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie zabudowa meblowa jest bohaterem w każdej kuchni. Meble kuchenne skupiają na sobie uwagę, gdyż znacząco determinują sposób wizualnego odbioru całej aranżacji. Ponadto to w ich obrębie koncentruje się wykonywanie codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem po nich. Dlatego planując aranżację kuchni idealnej w największej mierze musimy skupić się właśnie na meblach kuchennych. Powinny one łączyć w sobie funkcjonalność i praktyczne rozwiązania z efektownym wyglądem. Aby zabudowa spełniała te oczekiwania, musi być przede wszystkim dobrze dopasowana do warunków panujących w konkretnym pomieszczeniu. Chodzi tu głównie o metraż i kształt wnętrza, a także rozmieszczenie okien oraz drzwi. W tym celu warto wybrać układ mebli kuchennych, który zapewni nam wygodę poruszania się po pomieszczeniu, a także będzie pasował do charakteru wnętrza pod względem estetycznym. Wyróżniamy przede wszystkim takie układy mebli jak: jednorzędowy, w kształcie litery L, U lub G, dwurzędowy, kuchnie z wyspą lub aneksy kuchenne. Układ mebli ma znaczenie zarówno w wymiarze praktycznym, jak i estetycznym.

 

Spójność elementów dekoracyjnych z użytkowymi

 

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest to, aby wykończenie wnętrza było spójne pod względem estetycznym, ale przy tym spełniało nasze oczekiwania użytkowe. Warto bowiem pamiętać, że kuchnia jest pomieszczeniem, w którym na co dzień wiele się dzieje i panują w niej specyficzne warunki: zmiany temperatur, wilgoć, gorące opary, tłuste zabrudzenia, przeciągi. W związku z tym zarówno powierzchnie mebli, blatów, jak i ścian oraz podłóg muszą być na nie odporne, aby nie zniszczały. Wybierając rozwiązania wykończeniowe tych powierzchni upewnij się, czy ich struktura jest wystarczająco wytrzymała i nadaje się do wnętrza kuchennego. Musimy także pamiętać, że wszystkie elementy wyposażenia wnętrza wpływają na to, jak się prezentuje jako całość. Dlatego zarówno meble, sprzęty AGD, jak i kolory oraz wykończenia muszą wpisywać się w spójny styl wnętrzarski.

 

Nowatorskie sprzęty AGD

 

Nie zapominajmy, że nowoczesna kuchnia ma łączyć w sobie rozwiązania usprawniające nam wykonywanie obowiązków kuchennych, jak i efektownie się prezentować. Sprzęty AGD są tu kluczowe w obu aspektach. Bowiem to z nich korzystamy na co dzień podczas przygotowywania posiłków i zmywania, jak i stanowią one estetyczne dopełnienie nie tylko zabudowy meblowej, ale i całej kompozycji aranżacyjnej. Aby kuchnia prezentowała się zachwycająco, należy zadbać o to, by wszystkie sprzęty AGD pasowały do siebie. Producenci zazwyczaj oferują zestawy składające się z podstawowych urządzeń kuchennych, które łączy wspólna linia designerska. Nowoczesne sprzęty AGD zachwycają wielofunkcyjnością, a także nowatorskimi technologicznie programami, dzięki którym przygotowywanie potraw przebiega dużo szybciej i sprawniej stając się czystą przyjemnością.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia z dwoma wejściami


Kuchnia z dwoma wejściami to rozwiązanie dość nietypowe i rzadko spotykane w układach...

Patchwork i płytki imitujące beton w kuchni


Płytki w kuchni stanowią najpopularniejszy sposób wykańczania ścian i...

Piec kaflowy w kuchni? Czemu nie!


Piece kaflowe dla wielu są synonimem dobrej, pełnej ciepła i rodzinnego klimatu...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności