Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnia z dwoma wejściami

Porady


Kuchnia z dwoma wejściami

Kuchnia z dwoma wejściami to rozwiązanie dość nietypowe i rzadko spotykane w układach mieszkań. Jednak niektórzy z nas posiadają właśnie taką kuchnię przechodnią, w której znajdują się dwa przejścia do innych pomieszczeń. Zaaranżowanie takiego wnętrza może stanowić nie lada wyzwanie, ale przy odrobinie rozsądku i precyzji można zaplanować naprawdę wygodną, efektowną i zarazem funkcjonalną w codziennym użytkowaniu kuchnię. Sprawdźmy, jakie wady i zalety mają kuchnie z dwoma wejściami oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas planowania ich aranżacji.

Na zdjęciu: Studio Mebli Janpol

Zalety kuchni z dwoma wejściami


Kuchnia z dwoma wejściami jest rozwiązaniem, które na pozór wydaje się być przede wszystkim kłopotliwe. Obawy te wynikają z przekonania, że tracimy zbyt wiele możliwości ustawienia i rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza. Jednakże warto pamiętać, że układ takiej kuchni może nieść za sobą także pewne korzyści wynikające z kilku istotnych zalet. Wszystko oczywiście zależne jest także od innych czynników określających, jakie są warunki konkretnego wnętrza. Bowiem duże i przestronne kuchnie będą w tym przypadku łatwiejsze w funkcjonalnym i praktycznym zaaranżowaniu bez względu na układ drzwi wejściowych. W małych kuchniach z dwoma wejściami wyzwanie jest zdecydowanie większe, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy bowiem umiejętnie wykorzystać potencjał takiego pomieszczenia i niedogodności przeobrazić w walory. Jakie są zalety kuchni z dwoma wejściami i czy mogą one pozytywnie wpływać na użytkowanie tego wnętrza? Oczywiście, że tak! Kuchnia z dwoma wejściami wydaje się być przestronniejsza, a ten efekt wnętrzarski jest dziś wyjątkowo pożądany. Przez dodatkowe wejścia wpływa też więcej światła, a cała przestrzeń staje się zdecydowanie bardziej otwarta i spójna pod względem wizualnym. Biorąc pod uwagę, że kuchnia jest sercem domu, to dwa wejścia z pozostałych pomieszczeń to także ważna zaleta. Dzięki temu domownicy zyskują łatwiejszy i szybszy dostęp do kuchni, gdy przebywają w innych wnętrzach. Taka kuchnia zyskuje także pod względem estetyki, gdyż prezentuje się w sposób niebanalny, co czyni ją unikatową i ciekawszą. Dodatkowe wejścia nie zaburzają jej przestrzeni, lecz finezyjnie ją dzielą i nadają geometryczny charakter.

 

Jakie są wady kuchni z dwoma wejściami?


Kuchnia z dwoma wejściami niesie za sobą także pewne niedogodności. Dotyczą one przede wszystkim tego, że meble kuchenne, jak i inne sprzęty wyposażenia muszą być rozmieszczone nie w dowolny sposób, lecz odpowiednio dobrany pod kątem poszczególnych wejść i okien. Największą wadą tego rozwiązania jest więc problematyczne zaaranżowanie, które aby było funkcjonalne musi brać pod uwagę układ drzwi wejściowych. Kolejną wadą jest to, że dodatkowe drzwi wejściowe zabierają cenne miejsce z jednej ze ścian, które moglibyśmy zagospodarować dodatkowymi meblami lub sprzętami. Problem ten dotknie przede wszystkich właścicieli małych i wąskich pomieszczeń, które i tak są trudne w funkcjonalnym urządzeniu. Niedogodność mogą także stanowić odgłosy i zapachy kuchenne, które będą wychodzić z kuchni przez oba wyjścia. Jednakże rozwiązaniem tego problemu może być wysokiej jakości sprzęt pochłaniający zapachy i wentylacyjny.

 

Jak zaaranżować kuchnię przechodnią?


Wiemy już, że kuchnia z dwoma wejściami pozwala na lepszą komunikację domowników i daje możliwość łatwiejszego korzystania z niej na co dzień. Takie wnętrze staje się prawdziwym centrum domu i każdy się w nim przewija, co sprzyja integracji i budowaniu relacji. Jednakże duże znaczenie ma tu optymalne zaaranżowanie tej przestrzeni, by wydobyć z niej to co najlepsze. Od czego zacząć? Oczywiście od dobrego planu. Warto swoje oczekiwania i pomysły skonsultować ze specjalistami od aranżacji wnętrz kuchennych, gdyż ich wiedza i doświadczenie pomogą uniknąć ewentualnych błędów. Najlepszym rozwiązaniem do wszelkich kuchni charakteryzujących się specyficznym układem, jest wybór mebli wykonywanych na indywidualne zamówienie. Dzięki temu, kuchnia będzie precyzyjnie dopracowana, a meble dobrane do warunków konkretnego pomieszczenia. Urządzając kuchnię z dwoma wejściami warto także mieć na uwadze takie reguły jak:

  1. Zasada trójkąta roboczego,
  2. Podział na strefy kuchenne,
  3. Ergonomiczne odległości pomiędzy poszczególnymi obszarami roboczymi,
  4. Optymalny układ zabudowy meblowej,
  5. Korzystne oświetlenie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Art deco w kuchni


W okresie międzywojennym, czyli w czasach, kiedy powstawał styl Art déco,...

Kuchnia w odcieniach szarości


Oryginalność w zakresie aranżacji pomieszczenia kuchennego wcale nie musi wiązać się...

Na jakim programie prać firanki?


Zachowanie ładnego wyglądu dekoracji okiennych wcale nie musi być dużym wyzwaniem. Co...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności