Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Meble kuchenne na wymiar i ich zalety

Porady


Meble kuchenne na wymiar i ich zalety

Urządzając wymarzoną kuchnię należy zwrócić uwagę zarówno na względy estetyczne, jak i funkcjonalne, ale także na jakość wykonania zabudowy. Meble kuchenne można kupować w gotowych zestawach dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych, jak i zamawiając je na wymiar. Meble kuchenne na wymiar mają wiele zalet i warto im się przyjrzeć bliżej przed podjęciem ostatecznej decyzji odnoście aranżacji konkretnego wnętrza.

Na zdjęciu: Studio Mebli MBS Opole

Meble kuchenne na wymiar


Wybór mebli kuchennych ma największe znaczenie dla uzyskania ergonomii oraz funkcjonalności we wnętrzu, ale także konkretnej estetyki. Meble wykonane na wymiar dają niemal nieograniczone możliwości w tym zakresie, gdyż możemy z pomocą projektanta nie tylko dopasować je do warunków konkretnego wnętrza kuchennego, ale także mieć całkowity wpływ na ich styl i wzornictwo. Dzięki temu w efekcie można cieszyć się dokładnie taką aranżacją, jaka nam się wymarzyła oraz jest w pełni dopasowana do potrzeb domowników. Ponadto kuchnie na wymiar pozwalają w pełni wykorzystać potencjał danego pomieszczenia, by było ono funkcjonalne i praktyczne.

 

Meble na wymiar a funkcjonalność


Jedną z największych zalet mebli kuchennych zamawianych pod wymiar konkretnego wnętrza jest możliwość uzyskania maksymalnej funkcjonalności. Jest to oczywiście wyjątkowo istotne, gdyż znacznie wpływa przede wszystkim na:

  • uzyskanie jak najwięcej miejsca do przechowywania,
  • poprawę sprawności wykonywania obowiązków kuchennych,
  • zmniejszenie pokonywanych we wnętrzu odległości podczas sprzątania i gotowania,
  • skrócenie czasu poświęcanego na przygotowywanie posiłków.
  • Funkcjonalność w kuchni można uzyskać dobierając optymalny układ zabudowy oraz rozmieszczenie poszczególnych szafek i półek w taki sposób, by były dopasowane do warunków danego pomieszczenia. Uzyskać to można właśnie dzięki meblom robionym na zamówienie.

 

Kuchnie na wymiar a zalety estetyczne


Niewątpliwą korzyścią płynącą z zamówienia kuchni na wymiar jest możliwość wpływu na wygląd mebli w każdym zakresie. W przypadku gotowych zestawów zazwyczaj możemy wybierać tylko wśród kilku wariantów kolorystycznych lub układów zabudowy. W przypadku kuchni na wymiar możemy zdecydować o stylu, wzornictwie, kolorach, układzie, ale także o każdym najmniejszym detalu. Dzięki temu można uzyskać aranżację, która będzie całkowicie spójna z gustami domowników. Dodatkową zaletą jest także unikatowość takiej zabudowy meblowej. Bowiem samodzielnie decydując o wyglądzie mebli kuchennych sprawiamy, że nasze wnętrze będzie niepowtarzalne, dzięki czemu odzwierciedli też osobowość domowników.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Łączy nas kuchnia. Promocyjna oferta Franke 2016


Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim sezon remontowy. Planowana modernizacja...

Trójkąt roboczy w kuchni. Dlaczego jest tak ważny?


Zasada trójkąta roboczego to jedna z kluczowych reguł, którą warto...

Praktyczne rozwiązanie – ekspres do kawy do zabudowy


Decyzje o zakupie wyposażenia kuchni, w tym sprzętów AGD, nie należą do...