Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Meble kuchenne / Kuchnia na zamówienie – co trzeba wiedzieć?

Meble kuchenne

Kuchnia na zamówienie – co trzeba wiedzieć?

Ulubione0

Meble wykonywane na zamówienie, to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnej zabudowy kuchennej. O czym pamiętać planując ich zakup?

Decydując się na meble na zamówienie, warto pamiętać o czterech zasadach towarzyszących ich zakupowi.

 

  • Zadbaj o wymiary

Przygotowując pomieszczenie do pomiaru, należy odsłonić przyłącza wody, prądu, gazu i usunąć wszelkie rzeczy, które mogłyby utrudnić dokładne zmierzenie wysokości, szerokości i głębokości przyszłej zabudowy. Na tym etapie trzeba też zadać sobie pytanie, czego oczekujemy od naszych mebli. Jak mają nam służyć, co będzie w nich przechowywane? Im dokładniejsza odpowiedź, tym lepsze wytyczne dla stolarza. Dobrze też wybrać najbardziej odpowiadający nam styl, pokazać specjaliście nasze inspiracje.

 

  • Prześledź trendy i magazyny

Blogi, portale, magazyny to świetne źródła wiedzy. Warto też zapytać samego stolarza, jakie rozwiązania są obecnie najchętniej wybierane, co umożliwiają i dlaczego warto je mieć. Dzisiaj nawet zawias zawiasowi nierówny, a rozwiązania z zakresu okuć meblowych potrafią być bardzo zaskakujące.

 

  • Pomyśl o wygodzie

Półeczki z przyprawami po prawej stronie kuchenki, przybory do gotowania zaraz obok sztućców. Ilu użytkowników, tyle pomysłów na zagospodarowanie kuchennej przestrzeni. Przyjmuje się jednak, że najcięższe przedmioty powinno się przechowywać na lub poniżej wysokości bioder. Tam też warto zrealizować duże szuflady. Z kolei szafki górne doskonale sprawdzają się w składowaniu sztućców, kieliszków i szklanek. Tam też warto użyć nowoczesnych podnośników klap Free fold, Free up i Free swing. Każde przeznaczone innym frontom meblowym. Dwuczęściowym, podnoszonym pionowo lub wychylanym ponad górną krawędź szafki.

 

  • Zadbaj o materiały

Jeżeli meble mają służyć latami, musimy zadbać o jakość materiałów, z których są wykonane. Warto zwrócić uwagę na blaty kuchenne i powierzchnie stołów. Szybko ulegają zniszczeniu. W kuchni dobrze zastosować nietypowe budulce, jak kamień, corian lub kerrock. Stoły i stoliki, jeżeli drewniane, to wykonane z mocnego drewna w rodzaju dębu lub mahoniu.

 

Meble na wymiar, to doskonałe rozwiązanie dla mieszkań, w których oryginalność i styl są podstawą. Znajomość kluczowych zasad ich wyboru i realizacji gwarantuje, że będą najlepszą ozdobą mieszkania.

 

 

 

Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele

Zobacz również

Kuchnia w stylu góralskim

Kuchnia w stylu góralskim

Charakterystyczne motywy Jeśli chcemy zaaranżować kuchnię na styl góralski, musimy wziąć...

System zarządzania szafką, czyli kuchenne cargo

System zarządzania szafką, czyli kuchenne cargo

Czym jest Cargo? Cargo to specjalne systemy montowane w szafkach, głównie kuchennych. Ich...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena