Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Okap w kuchni – wszystko, co powinieneś...

Porady


Okap w kuchni – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Poza elementami meblowymi w pomieszczeniu kuchennym bardzo ważne jest zainwestowanie w solidne sprzęty wyposażające owe lokum tak, aby było funkcjonalne i komfortowe a jednocześnie spełniało przypisane mu funkcje. Przykładem urządzenia, jakie okazuje się wręcz niezbędne do praktycznego korzystania z charakteryzowanego wnętrza jest m.in. okap.

Na zdjęciu: Studio Uniqoomeble

Ozdoba + praktyczność


Wnętrze kuchenne można określić, jako część roboczą. Jest to przecież miejsce, w którym najwięcej krzątamy się, sprzątając, piekąc czy pitrasząc. W związku z tymi wszystkimi standardowymi domowymi czynnościami wykonywanymi regularnie dzień w dzień, kuchnia wymaga montażu okapu. Wyciąg jest niezbędny do tego, żeby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów a także uniemożliwić ich przenikanie do pozostałych pokoi mieszkalnych. Opisywana maszyna jest zatem pochłaniaczem i jednocześnie odtłuszczaczem. Zbiera nie tylko zapachy, lecz również „wciąga" tłuszcz, który dzięki temu nie osiada na blatach mebli oraz pozostałych urządzeniach. Patrząc jednakże na popularne style okapów występujących obecnie na rynku AGD nasuwa się wniosek, że poza tym, iż okap pozwala na komfort korzystania z kuchni, jest to także oryginalna ozdoba wnętrza. Można przebierać w rozmaitych modelach wyciągów, które są zróżnicowane nie tylko pod względem parametrów technicznych, ale także dekoracyjności. Nie stanowi już trudności wyszukanie optymalnego sprzętu do kuchni przestronnych, jak również do wnętrz małych powierzchnią.

 

Montaż nie taki trudny

 

Kupiony okap da się w dość prosty sposób zamontować. Możemy zabrać się do tego samodzielnie. Powinniśmy tylko pamiętać o precyzji i staranności. Prace instalacyjne wymagają przede wszystkim właściwej aplikacji wyciągu. Nie możemy przymocować urządzenia za nisko czy za wysoko. Wtedy maszyna nie będzie działała tak, jak powinna. Nie tylko będzie mało skutecznie eliminowała zapachy, ale też niewygodnie będzie nam się z niej korzystało. Montując wentylator dobrze jest trzymać się prostej instrukcji. Po pierwsze, montujemy okap do ściany. Po drugie, wybieramy przewody wentylacyjne a następnie łączymy sprzęt z rurą wentylacyjną. Następny krok to zasilanie wyciągu – urządzenie trzeba podłączyć do prądu. By było komfortowo i funkcjonalnie zarazem, gniazdko powinno zostać ulokowane jak najbliższej montowanego okapu. Na koniec zespalamy przewody wentylacyjne z kominem.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
praktyczna

Okap w kuchni w dzisiejszych czasach to standard. Jak dla mnie okap jest cudownym urządzeniem bez którego gotowanie byłoby w wielu domach uciążliwe ze względu na zapaszki. Zwłaszcza wtedy, jak ktoś dopiero uczy się gotować ;)

Zobacz również


Blender w kuchni – pożytek czy zbędny wydatek?


Pichcenie w kuchennym zaciszu wcale nie musi wiązać się z długimi godzinami...

Biała kuchnia - Jaką podłogę wybrać?


Za uniwersalny aranż wnętrza kuchennego uznaje się kuchnię w odcieniach jasnych....

Rozwałkuj to – czyli wybieramy najlepszy wałek do ciasta


Dla osób, które uwielbiają piec niezwykle ważną rolę odgrywają naczynia...