Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Okap w kuchni – wszystko, co powinieneś...

Porady

Okap w kuchni – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Ulubione0

Poza elementami meblowymi w pomieszczeniu kuchennym bardzo ważne jest zainwestowanie w solidne sprzęty wyposażające owe lokum tak, aby było funkcjonalne i komfortowe a jednocześnie spełniało przypisane mu funkcje. Przykładem urządzenia, jakie okazuje się wręcz niezbędne do praktycznego korzystania z charakteryzowanego wnętrza jest m.in. okap.

Ozdoba + praktyczność


Wnętrze kuchenne można określić, jako część roboczą. Jest to przecież miejsce, w którym najwięcej krzątamy się, sprzątając, piekąc czy pitrasząc. W związku z tymi wszystkimi standardowymi domowymi czynnościami wykonywanymi regularnie dzień w dzień, kuchnia wymaga montażu okapu. Wyciąg jest niezbędny do tego, żeby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów a także uniemożliwić ich przenikanie do pozostałych pokoi mieszkalnych. Opisywana maszyna jest zatem pochłaniaczem i jednocześnie odtłuszczaczem. Zbiera nie tylko zapachy, lecz również „wciąga" tłuszcz, który dzięki temu nie osiada na blatach mebli oraz pozostałych urządzeniach. Patrząc jednakże na popularne style okapów występujących obecnie na rynku AGD nasuwa się wniosek, że poza tym, iż okap pozwala na komfort korzystania z kuchni, jest to także oryginalna ozdoba wnętrza. Można przebierać w rozmaitych modelach wyciągów, które są zróżnicowane nie tylko pod względem parametrów technicznych, ale także dekoracyjności. Nie stanowi już trudności wyszukanie optymalnego sprzętu do kuchni przestronnych, jak również do wnętrz małych powierzchnią.

 

Montaż nie taki trudny

 

Kupiony okap da się w dość prosty sposób zamontować. Możemy zabrać się do tego samodzielnie. Powinniśmy tylko pamiętać o precyzji i staranności. Prace instalacyjne wymagają przede wszystkim właściwej aplikacji wyciągu. Nie możemy przymocować urządzenia za nisko czy za wysoko. Wtedy maszyna nie będzie działała tak, jak powinna. Nie tylko będzie mało skutecznie eliminowała zapachy, ale też niewygodnie będzie nam się z niej korzystało. Montując wentylator dobrze jest trzymać się prostej instrukcji. Po pierwsze, montujemy okap do ściany. Po drugie, wybieramy przewody wentylacyjne a następnie łączymy sprzęt z rurą wentylacyjną. Następny krok to zasilanie wyciągu – urządzenie trzeba podłączyć do prądu. By było komfortowo i funkcjonalnie zarazem, gniazdko powinno zostać ulokowane jak najbliższej montowanego okapu. Na koniec zespalamy przewody wentylacyjne z kominem.

Zobacz również

Silikonowe formy przejmują kuchnię, czyli jak piec i nie martwić się o ciasto

Silikonowe formy przejmują kuchnię, czyli jak...

Potrzebujesz dobrego sprzętu! Dobry, sprawdzony przepis to dopiero połowa sukcesu – aby ciasto...

Optyczne sztuczki w kuchni, czyli jak dobrze dobrać płytki

Optyczne sztuczki w kuchni, czyli jak dobrze...

Wybór płytek – wskazana jest ostrożność Podczas wybierania płytek należy postępować...
Komentarze (1)
1
Gość
praktyczna
2016-06-06 14:38:25

Okap w kuchni w dzisiejszych czasach to standard. Jak dla mnie okap jest cudownym urządzeniem bez którego gotowanie byłoby w wielu domach uciążliwe ze względu na zapaszki. Zwłaszcza wtedy, jak ktoś dopiero uczy się gotować ;)

Twój komentarz
Ocena