Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady „Przypominacz” w kuchni, czyli jak zrobić...

Porady


„Przypominacz” w kuchni, czyli jak zrobić organizer?

Miejsce, w którym będziesz mógł zawiesić karteczki z listami zakupów, notatki czy nawet rysunki Twych pociech warto zorganizować w pomieszczeniu kuchennym, bowiem to w nim spędzasz najwięcej czasu. To tu gotujemy, spożywamy posiłki, rodzinnie przesiadujemy przy herbacie, zmywamy oraz sprzątamy. W tym lokum realizujemy najwięcej rutynowych obowiązków domowych, stąd nie powinien dziwić fakt, iż swego rodzaju organizery zalecane są właśnie do tego wnętrza. Poniżej podpowiemy, w jaki sposób stworzyć specyficzny „przypominacz" własnoręcznie.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Kilka niezbędnych materiałów


Naścienny organizer będzie wymagał odpowiednich tworzyw i paru podstawowych przyrządów. Zaopatrzmy się w płytę MDF, której wymiary będą uzależnione od naszych indywidualnych preferencji. Do tego zdobądźmy laminowaną sklejkę oraz standardową tablicę korkową. Przydadzą się również nowatorskie farby tablicowe, jakie w ostatnich sezonach są prawdziwym hitem w dziedzinie wykończenia wnętrz domowego użytku. Z akcesoriów warto mieć pod ręką parę wytrzymałych haczyków i śrub, solidne drewniane kołeczki, dobrej jakości pędzel oraz klej do drewna.

 

Krok po kroku

 

Pierwszym krokiem będzie właściwe przygotowanie materiałów. Najlepiej, aby sklejkę oraz płytę MDF wymierzyć i stosownie przyciąć w sklepie, w którym się zaopatrujemy. Następnie na warstwie płyty zaznaczamy linię, jaka ma wyznaczać punkt, w którym przebiegnie półka organizera. Następnie ustalamy, gdzie będą otwory, w których zamontujemy nasz blat. Wszystko to przenieśmy następnie na sklejkę. Musimy wykonać to na tyle dokładnie, żeby kołki doskonale pasowały. Następnie przechodzimy do wiercenia. W płycie robimy dziurki, w które wsadzamy drewniane kołeczki. Zanim półkę zamontujemy, dobrze byłoby przytwierdzić tablicę korkową a następnie pomalować ją farbą kredową. Odczekajmy chwilę aż wyschnie i możemy zabierać się za instalowanie blatu. W tym celu najlepiej nanieść niedużą warstwę kleju na brzeg półki i następnie przycisnąć półkę do otworów na płycie. Ustabilizuj blat wkrętami do drewna. Wystarczą chociażby trzy, aby nasz organizer był solidny i trwały. By „przypominacz" był bardziej stylowy a do tego również dużo funkcjonalniejszy, przyda się zamocować haczyki. Na nich zawiesimy fartuchy kucharskie, torby na zakupy oraz szmatki i ściereczki.

 

Wygoda w prostym wydaniu

 

Organizer samodzielnie wykonany jest przede wszystkim bardzo oryginalny. Okazuje się strzałem w dziesiątkę w domostwach, w których są małe dzieci oraz w mieszkaniach z dużą liczbą lokatorów. Na tablicy pokrytej powłoką zmawalnej farby tablicowej możemy zapisywać ważne informacje, o których w codziennym zamieszaniu możemy zwyczajnie zapomnieć. To także sposób na zapewnienie dodatkowej atrakcji dla naszych maluchów. Kiedy my gotujemy, one mają się czym zająć – malując czy pisząc po tablicy organizera. Nie dość, że brzdąca mamy wówczas na oku, to dodatkowo jest to sposobność częstszego spędzania czasu wspólnie. Organizer jest dekoracją i wyrazem zamiłowania do praktyczności oraz komfortu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Płyn na miarę oczekiwań


Ma przede wszystkim dobrze zmywać, usuwać wszelkie zabrudzenia, drobnoustroje i...

Filtr w kuchni – zalety


Nie smakuje Ci woda z kranu, mimo zapewnień, że jest zdatna do picia? Coraz częściej...

Porządki z Marie Kondo – kuchnia według metody Konmari


Już sama myśl o zrobieniu porządków w kuchennych szafkach zniechęca Cię do...