Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Rozwiązania smart w kuchni - trendy 2020

Porady


Rozwiązania smart w kuchni - trendy 2020

Kuchnia jest wnętrzem, od którego wiele wymagamy. Ma być pomieszczeniem urządzonym w taki sposób, aby zapewniać domownikom maksymalny komfort użytkowania, usprawniać wykonywanie codziennych obowiązków kuchennych, jak i służyć funkcjonalnością oraz wrażeniami estetycznymi. Czy da się to wszystko uzyskać? Oczywiście, że tak. Wystarczy zastosować w kuchni inteligentne rozwiązania, dzięki którym stanie się ona w pełni funkcjonalna, wygodna i efektowna.

Na zdjęciu: Studio Mebli Kitchen4You

Inteligentna kuchnia, czyli jaka?

 

Osoby planujące budowę lub remont swoich domów i mieszkań zapewne słyszały o inteligentnych rozwiązaniach stosowanych w budownictwie i wyposażeniu wnętrz. Ich cechą charakterystyczną jest to, że opierają się na innowacyjnych, nowoczesnych technologiach, dzięki czemu realnie wpływają na zaspokojenie potrzeb i oczekiwań współczesnych użytkowników wnętrz domowych. W praktyce oznacza to, że inteligenta kuchnia ma być miejscem w pełni dopasowanym do indywidualnego stylu życia domowników oraz w znaczący sposób ułatwiać im wykonywanie codziennych obowiązków kuchennych lub skracać czas poświęcany na nie. Rozwiązania smart dedykowane kuchniom mogą dotyczyć zarówno sprzętów AGD, zabudowy mebli kuchennych i systemów w nich stosowanych, jak i wszystkich innych elementów wyposażenia wpływających na komfort użytkowników i funkcjonalność tego wnętrza.

 

Korzyści wynikające z zastosowania rozwiązań smart w kuchni dotyczą nie tylko tego, że kuchnia może stać się wnętrzem dopasowanym do indywidualnych potrzeb i stylu życia domowników, ale także tego, że mogą one uprzyjemnić i usprawnić wykonywanie typowych czynności kuchennych, skrócić czas poświęcany na nie, a tym samym zaoszczędzić nam wysiłku. Ponadto nowoczesne systemy kuchenne stosowane są ze względów ekologicznych i energooszczędnych, a także przez wzgląd na ergonomię. Projektowanie inteligentnych rozwiązań wymaga więc umiejętności dostosowania ich do każdego użytkownika z osobna, a nie dla ogółu. W ten sposób powstają rozwiązania inteligentne, które się dostosowują do wieku, wzrostu, stylu życia, a nawet diety domowników. Każdy może dobrać funkcje odpowiadające swoim potrzebom.

 

Kuchnia smart – łączymy przyjemne z pożytecznym

 

Nowocześni użytkownicy wnętrz kuchennych zastanawiają się co zrobić, aby ich kuchnia była inteligentna i dopasowana do nich. Z pewnością warto postawić na rozwiązania technologiczne, które opierają się na innowacyjnych systemach elektronicznych i automatyce. Zarówno meble kuchenne, sprzęty AGD, jak i pozostałe systemy kuchenne mogą bazować na nowych technologiach, co ułatwi wykonywanie codziennych prac związanych z przygotowywaniem posiłków. Niektóre smart rozwiązania służą funkcjonalności, inne estetyce, a jeszcze inne pomagają połączyć pracę z przyjemnością. Jednym z takich systemów jest innowacyjny 360-stopniowy głośnik przenośny. Urządzenia te wyposażone są w system Bluetooth, co pozwala na sterowanie muzyką z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego i to bez odrywania się od gotowania. Innym doskonałym przykładem jest zastosowanie odbiornika w kuchennym blacie, który można w każdej chwili wysunąć i włączyć na nim ulubiony program telewizyjny lub serial. System obsługiwany jest za pomocą pilota, który pozwala płynnie wysunąć lub schować ekran w blacie kuchennym. Dzięki temu możemy skorzystać z ulubionej rozrywki nawet podczas przygotowywania posiłków. Natomiast, gdy nie używamy ekranu, wystarczy go schować i odzyskać wolne miejsce na blacie.

 

Smart rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb

 

Kuchnia smart ma dostosowywać się do każdego domownika. Jednym z systemów realizujących ten cel jest możliwość opuszczenia górnych szafek lub też wysunięcie ich, by można było łatwiej sięgnąć po przechowywane w niej rzeczy. Takie elektryczne systemy cechują się dużą wytrzymałością i z powodzeniem mogą unieść nawet 150kg obciążenia. Za sprawą sterowania elektrycznego ich obsługa jest wyjątkowo komfortowa. Ponadto także blaty kuchenne mogą być wyposażone w systemy wind, które będą je unosić wyżej lub obniżać. W ten sposób można dostosować wysokość blatu kuchennego do wzrostu danego użytkownika zapewniając mu wygodę podczas korzystania z zabudowy. Co więcej system działa szybko, płynnie i cicho.

 

Ekologiczne smart kuchnie

 

Eko i smart to dwa trendy, które aktualnie odgrywają największą rolę w projektach nowoczesnych kuchni. Świadomość ekologiczna współczesnych ludzi rośnie i w związku z tym każdy z nas stara się wybierać rozwiązania, które będą nie tylko bezpieczne dla środowiska naturalnego, ale i pozwolą zaoszczędzić energię. W efekcie innowacje smart w dużej mierze łączą się z rozwiązaniami ekologicznymi. Do najpopularniejszych rozwiązań eko smart dedykowanych wnętrzom kuchennym zaliczyć możemy między innymi sortowniki do segregacji śmieci, w których każdy element jest autonomiczny i posiada składany uchwyt. Niektóre systemy posiadają także funkcję automatycznego wysuwu z frontem kuchennym, dzięki czemu uzyskujemy łatwy dostęp do konkretnego pojemnika. Ponadto ze względów ekologicznych polecane jest także oświetlenie LED do kuchni, które będzie bez problemu działało przez wiele lat i zużyje mało prądu (niektóre systemy posiadają możliwość sterowania światłem, czy też ustawienia wyłączenia światła o określonej godzinie).

Studio Alline
Studio Alline
Studio Bukowska
Studio Bukowska
Studio Chęcik
Studio Chęcik
Studio Drawer
Studio Drawer
Studio Format
Studio Format
Studio Inter-Styl
Studio Inter-Styl

Komentarze


5.00/5 1 1
5
henio

Przy gościach albo wnukach się takie ułatwienia przydają, sam się w końcu przekonałem niedawno jak kupiliśmy z żoną piekarnik nowy i nie trzeba co chwila biegać, zaglądać.

Zobacz również


Urządzenie małej kuchni


Niewielkie pomieszczenie kuchenne potrafi przyprawić lokatorów o zawrót...

Boho loft - najmodniejsza odmiana stylu industrialnego


Wybierając styl przewodni do swojej kuchni zyskujemy pewność, że jej aranżacja...

Elektryczne gniazda podszafkowe, czy to się opłaca?


Kiedy planujemy naszą wymarzoną kuchnię, z reguły pierwsze, o czym  myślimy, to...