Sprzęt AGD i Wyposażenie Do Kuchni - Porady Ekspertów | Max Kuchnie
Sprzęt AGD i Wyposażenie Do Kuchni - Porady Ekspertów | Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sprzęt agd Kanapki w wersji hot, czyli wybieramy opiekacz

Sprzęt agd


Kanapki w wersji hot, czyli wybieramy opiekacz

Kanapka to jedna z najprostszych i najpopularniejszych przekąsek. Jednak o wiele lepiej smakuje podana na ciepło, szczególnie w chłodniejsze wieczory. Bez problemu możemy zrobić taką przekąskę we własnej kuchni, wystarczy tylko dobry opiekacz. Jednak jak wśród przebogatej oferty producentów drobnego AGD wybrać ten najodpowiedniejszy? Oto kilka parametrów, które warto wziąć pod uwagę.

Design

Wygląd opiekacza będzie miał duże znaczenie jeśli planujemy przechowywać go na blacie kuchennym lub w innym widocznym miejscu. Z reguły na rynku dostępne są modele wykonane z plastiku, najczęściej w odcieniach bieli, jednak spotkać tez można opiekacze czarne, srebrne, kolorowe a nawet wykonane ze stali. Jeśli zależy nam na bardzo dekoracyjnym i estetycznym wyglądzie kuchni, warto pokusić się o opiekacz pochodzący z całej linii drobnego AGD, który swym designem będzie korespondował z czajnikiem elektrycznym, blenderem czy ekspresem do kawy.
 

Wewnętrzne możliwości

Opiekacz składa się z dwóch płyt, pomiędzy które wkłada się pieczywo. W większości modeli można przygotować dwie kwadratowe lub prostokątne kanapki na raz, niejednokrotnie jednak płyty mają specjalne przegrody, za sprawą których w opiekaczu powstają cztery niewielkich rozmiarów trójkątne kanapeczki. Na rynku można też spotkać modele ze specjalnie wyprofilowanymi płytkami, umożliwiającymi wykonywanie kanapek w kształcie myszki Miki, serduszka czy muszelki. Docenią to z pewnością najmłodsi domownicy, którym taka kanapka będzie smakować o wiele bardziej.


Moc


Moc opiekacza wpływa na szybkość nagrzewania płyt, a co za tym idzie na szybkość przyrządzania kanapek. Zwykle moc opiekaczy oscyluje w granicach 650-750 W, ale można też spotkać modele o mocy nawet 1000W. Decydując się na konkretne urządzenie sprawdźmy, czy jego moc jest dostosowana do ilości kanapek, jakie może jednocześnie przyrządzić. Im będzie więcej miejsca w opiekaczu, tym jego moc powinna być większa. Zapewni to nam komfortowe i stosunkowo szybkie przygotowywanie przekąsek. Urządzenia o mniejszej mocy zmuszają użytkowników do nieco dłuższego oczekiwania na chrupiące tosty.
 

Rozwiązania praktyczne

  • Warto rozważyć zakup urządzenia, które wyposażone będzie w specjalne wymienne wkładki, dzięki którym możliwe stanie się grillowanie czy pieczenie np. gofrów. Dzięki temu nie będziemy musieli kupować dodatkowych sprzętów, a nasz opiekacz zyska miano wielofunkcyjnego.
  • Jedną z ważniejszych opcji opiekacza jest możliwość regulacji temperatury opiekania, dzięki czemu będziemy mogli dostosować ją do potrzeb, czy opiekanych w danej chwili produktów.
  • Dzięki lampkom sygnalizującym pracę opiekacza i temperaturę użytkownik wie czy urządzenie jest podłączone do prądu i czy nagrzało się już do pożądanej temperatury.
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem ochroni urządzenie przed uszkodzeniem w wypadku nagrzania do zbyt wysokiej temperatury.
  • Termoizolacyjna obudowa to podstawa jeśli w domu są małe dzieci. Pozwoli ona na bezpieczną pracę opiekacza i nagrzewanie go do wysokich temperatur wewnątrz, pozostawiając sprzęt chłodny na zewnątrz. Nie ma więc w takim przypadku ryzyka poparzenia. Nienagrzewający się uchwyt to już właściwie standard w większości modeli.
  • Równie przydatne mogą okazać się antypoślizgowe nóżki wykonane najczęściej z gumy – zapobiegną przypadkowemu przesuwaniu się urządzenia.
  • Nieprzywierająca, dająca się łatwo czyścić powłoka wewnątrz opiekacza pozwoli nam utrzymać urządzenie w dobrym stanie przez długi czas. Dobrym rozwiązaniem są też wyjmowane płytki, dzięki czemu bardzo dokładnie można je wyczyścić pod kranem, a w przypadku niektórych modeli także w zmywarce.
  • W zależności od wybranego modelu i półki cenowej, opiekacz może się zamykać automatycznie, lub będzie wymagał ręcznego dociśnięcia i domknięcia. Wybór zależy od indywidualnych upodobań i zasobności portfela.
  • W sytuacji, kiedy mamy małą kuchnię i niewiele miejsca na przechowywanie opiekacza, bardzo praktyczny może okazać się schowek na kabel umiejscowiony w obudowie urządzenia.
  • Równie funkcjonalna będzie możliwość przechowywania urządzenia w pionie, co pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w kuchennej szafce. Zwróćmy więc uwagę czy wybrany przez nas model ma odpowiednio wyprofilowany spód obudowy.
  • Jeżeli gustujemy w dużych, grubych tostach, zastanówmy się nad zakupem opiekacza wyposażonego w elastyczne zawiasy, dzięki którym urządzenie pomieści nawet najbardziej obszerną kanapkę.

Komentarze


4.00/5 1 1
4

Kanapki na ciepło idealne jesienia. Posiadam 10letni opiekacz i wciaz daje rade

Zobacz również


Ogrzewanie w kuchni


Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, które może przysporzyć wielu...

Dodatkowy blat kuchenny na wszelki wypadek


Mając stosunkowo niewielkie pomieszczenie kuchenne, musimy dołożyć wszelkich starań...

Ciepło wprost z kranu


Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez bieżącej, ciepłej wody w kranie. Nie sposób...