Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Sprzęt agd / Niezbędnik kucharza – mikser

Sprzęt agd

Niezbędnik kucharza – mikser

Ulubione0

Istnieje wiele sprzętów kuchennych, których głównym zadaniem jest ułatwienie pracy kucharza, czy to profesjonalisty, czy nawet amatora. Jednym z nich jest znany wszystkim mikser, ale czy wiemy również na co zwracać uwagę jeśli decydujemy się na nowy zakup?

Rodzaje mikserów

 

Miksery dzielą się na dwie zasadnicze grupy: ręczne i stacjonarne. Na czym polega różnica? Otóż miksery ręczne nie są przytwierdzone na stałe do żadnej misy, więc możemy nimi swobodnie pracować i miksować w zasadzie w każdym pojemniku. Miksery stojące są już wyposażone w podstawę na której stawiamy misę a wszystko to połączono z korpusem.

 

Niewątpliwie zaletą mikserów ręcznych jest ich mobilność. Zazwyczaj charakteryzuje je także niższy ciężar właściwy oraz nieco niższa cena. Do wad należy zaliczyć mniejsze możliwości pracy, ponieważ ręczne miksery nie posiadają tylu funkcji. Są rozwiązaniem zdecydowanie mniej zaawansowanym. Wraz z gotowym produktem otrzymujemy także mniejszą ilością poziomów prędkości podczas pracy urządzenia.

 

Miksery stacjonarne, czyli stojące odznaczają się większą mocą niż ich ręczni konkurenci. Za to ich obudowa będzie trwalsza i bardziej wytrzymała z uwagi na wyższy poziom zaawansowania technologicznego. Zasadniczą wadą może okazać się wysoka cena takiego urządzenia. A jeśli chodzi o warunki pracy, uciążliwy może być rozmiar i ograniczone możliwości przenoszenia sprzętu, zwłaszcza gdy przygotowujemy na przykład mniejszą ilość ciasta.
Optymalnym rozwiązaniem dla każdej pani domu może się okazać mikser ręczny wyposażony dodatkowo w podstawę z obrotową misą, których używamy w razie takiej potrzeby. Zazwyczaj misa ma pojemność 2-3 litrów, więc zapewnia komfort pracy przy większej ilości składników. Wykonana jest z tworzywa sztucznego lub ze stali. Ten drugi rodzaj mis jest znacznie bezpieczniejszy. W razie upadku z większej wysokości nie powinny pojawić się pęknięcia.
Parametry

 

Porównując ofertę rynkową różnych producentów sprzętów AGD często zwracamy uwagę na wielkość, jakość i estetyczne wykonanie. To minimum na podstawie którego określamy stopień zaspokojenia naszych oczekiwań względem nowego urządzenia. Są jednak jeszcze bardzo istotne kwestie, których nie powinniśmy bagatelizować.

  • MOC – to najważniejszy z parametrów miksera. Moc standardowo wyrażana jest w watach i odnosi się bezpośrednio do jego wydajności energetycznej – im wyższa moc, tym wyższa wydajność i możliwość wykonywania bardziej zaawansowanych czynności z użyciem miksera;
  • REGULACJE PRĘDKOŚCI – istnieją dwa sposoby zmiany prędkości: suwak lub pokrętło bądź też przyciski z oznaczeniami +/–;
  • KOŃCÓWKI – zdecydowana większość oferowanych na rynku modeli fabrycznie wyposażona jest również w zestaw wymiennych końcówek przeznaczonych do wykonywania rozmaitych czynności. Do podstawowych i najczęściej spotykanych końcówek zaliczyć można: standardowe mieszadła, hakowe do ucierania, ubijające, miksujące (podobnie jak blender).

Zobacz również

Blender pozwoli być fit

Blender pozwoli być fit

By jeść zdrowo   Obecnie panuje trend na powrót do natury rozumiany także w kontekście...

Świeży chleb prosto z… twojej kuchni

Świeży chleb prosto z… twojej kuchni

Jak u babci Wypiekacze do chleba wprawdzie nie są obecnie tak popularne jak blendery czy tostery,...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena