Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Sprzęt agd / Wyjątkowe chłodziarki do wina Liebherr –...

Sprzęt agd

Wyjątkowe chłodziarki do wina Liebherr – idealny klimat dla każdego wina

Ulubione0

W Polsce popularność wina rośnie z roku na rok. Latem sięgamy po białe i różowe, jesienią i zimą po kieliszek czerwonego. Z bąbelkami czy bez, lampka tego trunku często towarzyszy nam do obiadu bądź kolacji. Aby jednak w pełni cieszyć się smakiem i aromatem win, trzeba przestrzegać kilku zasad. Do najważniejszych należy właściwa temperatura przechowywania i podawania. Jednak w naszych warunkach klimatycznych utrzymanie tej zalecanej temperatury wcale nie jest łatwe. Z pomocą przychodzi tutaj marka Liebherr.

Aby wydobyć z wina to co w nim najcenniejsze, najlepiej podawać je w temperaturze wskazanej przez producenta na etykiecie. Są wina np. czerwone, dla których optymalna będzie temperatura 18 st. C, ale są też takie – głównie białe, których zalecaną temperaturą będzie 14, bądź 15 st. C. Temperatura podania szampana to już tylko od 8 do 10 st. C. W naszym klimacie trudno o spełnienie tych warunków. Latem temperatura sięga powyżej 30 st. C, zimą często spada dużo poniżej zera. Przeciętna temperatura w mieszkaniu to ok 22 – 25 st. C. Również tradycyjna chłodziarko-zamrażarka nie jest w stanie pomóc, ponieważ temperatura w niej kształtuje się najczęściej od 9 do 11 st. C.
Co zatem zrobić aby zapewnić prawidłową temperaturę przechowywania i podawania wina? Oczywiście można sięgać po różnego rodzaju triki i sztuczki, które jednak nigdy nie dają 100% gwarancji osiągnięcia oczekiwanego efektu. Dlatego, aby mieć pewność, że wydobędziemy z wina wszystko to co w nim najcenniejsze, najbezpieczniej będzie przechowywać je w urządzeniu specjalnie do tego zaprojektowanym – chłodziarce do wina Liebherr.

 

Chłodziarka do wina Liebherr WTb 4212

 

Chłodziarka do wina Liebherr WTb 4212 to precyzyjne i niezawodne urządzenie z linii Vinothek, wyróżniające się aż sześcioma strefami temperatur, co pozwala jednocześnie na schładzanie, jak i długotrwałe przechowywanie różnych gatunków i rodzajów win. To winiarka idealna dla prawdziwych koneserów i smakoszy wina, ponieważ posiada specjalny system kontroli klimatu wytwarzający różne warstwy temperatur. Na przykład czerwone wina można przechowywać w górnej części winiarki w temperaturze od +16°C do +18°C. W dolnej części, temperatura wynosi pomiędzy +5°C a +7°C, co gwarantuje najwyższą elastyczność i wygodę użytkowania. Chłodziarka do wina WTb 4212 to aż 209 l powierzchni użytkowej, w której można jednocześnie przechowywać nawet 200 butelek (0,75 l) wina. Elektroniczne sterowanie z cyfrowym wyświetlaczem pozwala na łatwy i precyzyjny wybór temperatury. W urządzeniu zainstalowano również specjalny kompresor tłumiący drgania, dzięki czemu wino nie jest poddawane niebezpiecznym dla niego wstrząsom. Filtr Fresh Air z węglem aktywowanym gwarantuje, że w chłodziarce do wina WTb 4212 zawsze będzie świeże, pozbawione zapachów z otoczenia powietrze, a specjalna blokada zabezpiecza otwarcie drzwi przez dzieci. Winiarka WTb 4212 plasuje się w wysokiej klasie energetycznej A. Drewniane półki i elegancka czarna, lakierowana obudowa powoduje, że urządzenie wpisuje się idealnie w każde wnętrze.

 

Chłodziarka do wina Liebherr WKb 1812

 

Chłodziarka do wina Liebherr WKb 1812 to urządzenie z linii Vinothek skierowane do osób rozpoczynających swoją przygodę z winem, mających precyzyjnie określone ulubione gatunki i rodzaje win lub dysponujące ograniczonym miejscem na nowe urządzenie. Zastosowana w winiarce WKb 1812 technologia rozprowadzania powietrza, zapewnia odpowiedni rozkład temperatury w całym wnętrzu urządzenia, dzięki czemu czerwone wina można przechowywać na górze, białe w środkowej części urządzenia, natomiast szampany na dole. Sterowanie temperaturą odbywa się dzięki przyjaznemu i intuicyjnemu rozwiązaniu Liebherr „MagicEye". Pomimo niewielkich wymiarów zewnętrznych, pozwalających na umieszczenie sprzętu nawet w małych pomieszczeniach, chłodziarka do wina WKb 1812 dysponuje aż 151 l pojemności użytkowej, w których można umieścić do 66 butelek (0,75 l) wina. Jak każda chłodziarka do wina Liebherr, również model WKb 1812 wyposażony został w blokadę zabezpieczającą otwarcie drzwi urządzenia przez dzieci. Winiarka WKb 1812 plasuje się w wysokiej klasie energetycznej A.

Zobacz również

Sprzęt INOX – jak go czyścić?

Sprzęt INOX – jak go czyścić?

INOX, czyli...   Pod pojęciem INOX kryje się specjalna pod względem właściwości...

Doskonale wysmażone. Wybieramy patelnię.

Doskonale wysmażone. Wybieramy patelnię.

Ważna powłoka Najważniejszym kryterium, według którego dzieli się patelnie jest materiał, z...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena