Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Trudny wybór – kupujemy baterię kuchenną

Porady


Trudny wybór – kupujemy baterię kuchenną

Cieknący kran, remont czy urządzanie nowoczesnej kuchni od podstaw – powód wyboru odpowiedniego modelu baterii kuchennej nie odgrywa tu żadnej roli, natomiast problem jak właściwie się za to zabrać, pojawia się w każdych okolicznościach. Warto więc wiedzieć od czego zacząć, aby ostateczna decyzja okazała się tylko formalnością.

Na zdjęciu: KERNAU

Perfekcyjne dopasowanie


Nie ulega wątpliwości, że woda jest w zasadzie najważniejszym, niezbędnym na co dzień produktem spożywczym. Podstawowym zadaniem kuchennej baterii jest właśnie dostarczanie strumienia wody o pożądanej temperaturze i intensywności. Zwróćmy więc uwagę, aby dały się w łatwy sposób ustawić. Ale to nie są jedyne funkcje, w jakie producenci wyposażają nowoczesne sprzęty. Najbardziej zaawansowane modele nie tylko filtrują wodę, ale mogą ją na przykład również zagotować.


Dokonując wyboru baterii kuchennej należy wziąć pod uwagę oczekiwania użytkowników, ale również dopasować ją do posiadanego lub wcześniej upatrzonego modelu zlewozmywaka. Będzie to gwarancją najwyższej funkcjonalności, jak i nie zaburzy nam przyjętej stylistyki. Zlewozmywak o odpowiednim kształcie i wymiarze będzie stanowił idealną parę z praktyczną baterią. Niezmiernie istotne są również materiały, z których zostały one wykonane, ponieważ taki zakup powinien być trwały i służyć nam przez kilka lat.


Od czego zacząć?


Na początek należy skupić się na cechach samej baterii a niekoniecznie na dodatkowych funkcjach czy samym wyglądzie, choć i te kwestie są ważne. Wybrana bateria powinna być trwała, najlepiej z ceramiczną głowicą – zazwyczaj ma ona od 2 do 4 centymetrów średnicy. Im większą wybierzemy, tym łatwiej będzie regulować strumień wody. Często też baterie wyposażone są w filtr, który dodatkowo zabezpiecza przed jej zanieczyszczeniem. Przydatny w codziennych czynnościach może okazać się również perlator, który optycznie zwiększa strumień wody „zmiękczając" go poprzez dodatkowe napowietrzenie. W konsekwencji pozwala to również na jej mniejsze zużycie. Jedną z podstawowych kwestii przy zakupie jest również gwarancja na wybraną baterię. Zorientujmy się których elementów dotyczy – samego korpusu, wylewki czy także pozostałych akcesoriów.


Niezmiernie istotne jest to, kto będzie głównym użytkownikiem a właściwie czy jest to osoba lewo czy praworęczna. W przypadku osób leworęcznych, aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania kran powinien być ustawiony centralnie bądź też po lewej stronie.


W przypadku, gdy planujemy jedynie remont albo małe odświeżenie kuchni, musimy wziąć pod uwagę również to, jaki rodzaj baterii do tej pory posiadaliśmy. Jeżeli kran był zamocowany do ściany, będzie to bateria ścienna. Jeżeli zaś bezpośrednio do blatu roboczego albo samego zlewu, idealnym rozwiązaniem jest armatura sztorcowa, czyli stojąca. Gdy wybór związany jest z aranżowaniem kuchni od podstaw, tego typu ograniczenia nie będą nas dotyczyły.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Szklane kontra ceramiczne. Jak wybrać naczynia...


Zapiekanki, soczyste mięsa, pieczone ryby czy cudownie pachnące ciasta. Któż z nas...

Twarda woda


Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jakie negatywne skutki dla naszego zdrowia,...

Garnek w kuchni to podstawa!


Żadna kuchnia nie może się bez nich obejść. Garnki, bo o nich mowa, są podstawowymi...