Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Z jakiego kraju pochodzi firma Kernau, Beko,...

Porady


Z jakiego kraju pochodzi firma Kernau, Beko, Whirlpool i inne marki AGD?

Zanim zdecydujemy się na zakup sprzętów AGD, często zastanawiamy się, z jakiego kraju pochodzi dana marka, co to za firma i gdzie została założona. Sprawdź pochodzenie największych producentów domowych urządzeń.

Z jakiego kraju pochodzi firma Amica?

 

Marka Amica to polska firma z naprawdę długą tradycją. Historia przedsiębiorstwa rozpoczęła się w 1945 r. we Wronkach pod Poznaniem. Na początku funkcjonowało pod nazwą Fabryka Wyrobów Metalowych, w której m.in. naprawiano samochody, motocykle i maszyny rolnicze czy podkuwano konie. W przeciągu kilku lat zakład rozrósł się do firmy zatrudniającej ponad 400 osób. Pierwszą kuchenkę wolnostojącą Amica, a właściwie Wromet – bo pod taką nazwą funkcjonowała firma – wyprodukowała w 1957 roku. 40 lat później marka weszła na giełdę, a aktualnie jej produkty obecne są na wielu europejskich rynkach (m.in. we Francji, Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Portugalii).

 

Amica w swojej ofercie posiada duże i małe AGD do kuchni i domu. Ze szczegółową ofertą zapoznasz się tutaj: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B104%5D=104.

 

Aquaphor – co to za firma i z jakiego kraju pochodzi?

 

Aquaphor Corporation to amerykańsko-rosyjskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Petersburgu, a jego polskim przedstawicielem jest spółka Aquaphor Poland Sp. z o.o., która przede wszystkim dystrybuuje produkty marki. Marka Aquaphor Corporation produkuje dzbanki filtrujące i większe systemy uzdatniania wody, takie jak filtry podzlewozmywakowe, nakranowe czy systemy odwróconej osmozy. Firma powstała w 1992 roku, a w Polsce pojawiła się w roku 2009. Obecnie jest międzynarodową korporacją z zakładami produkcyjnymi i centrami badawczymi działającymi na terenie Niemiec, Rosji, Estonii, USA i innych krajów.

Produkty marki Aquaphor znajdziesz tutaj: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B4980%5D=4980.


Z jakiego kraju pochodzi firma Beko?

 

Marka Beko jest częścią tureckiego koncernu Arçelik, który – poza Turcją – posiada również zakłady produkcyjne w Rumuni i Rosji. Swoje produkty oferuje już w ponad 130 krajach na całym świecie w ramach 9 brandów. Beko to marka powstała w 1955 roku. W swoim asortymencie ma duże i małe urządzenia AGD.

Od 2014 roku Beko jest oficjalnym sponsorem klubu piłkarskiego FC Barcelona, a od 2019 prowadzi kampanię społeczną „Eat Like a Pro” („Jedz jak mistrz) mającą na celu popularyzowanie zdrowego żywienia i aktywnego stylu życia oraz przeciwdziałanie otyłości wśród dzieci.

Produkty Beko dostępne są w sklepie Max Kuchnie: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B105%5D=105.

 

Z jakiego kraju pochodzi firma - Poradnik Max Kuchnie

 

Blanco – pochodzenie firmy

 

Blanco to marka dostarczająca zlewozmywaki stalowe, ceramiczne i granitowe (wykonywane z Silgranitu) oraz baterie kuchenne. Uważana jest za największego producenta zlewów w Niemczech, bo właśnie w Niemczech ma swoją siedzibę, a dokładnie w Oberderdingen (Badenia-Wirtembergia).

Przedsiębiorstwo w 1925 roku założył Heinrich Blanc. Zakłady produkcyjne marki zlokalizowane są w Niemczech (4 faryki), Toronto i Czechach. Firma reprezentowana jest w krajach europejskich, azjatyckich i amerykańskich. W większości należy do rodzinnego holdingu BLANC & FISCHER Familienholding.

Zlewozmywaki i baterie Blanco możesz zobaczyć tu: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B715%5D=715.

 

Skąd pochodzi firma Bosch?

 

Historia firmy Bosch sięga 1886 roku, kiedy to w Stuttgarcie Robert Bosch założył swój pierwszy warsztat. Obecnie siedziba tego niemieckiego przedsiębiorstwa znajduje się w Gerlingen, a jego działalność opiera się na trzech sektorach: technika przemysłowa, technika motoryzacyjna oraz dobra użytkowe.

Od 1967 roku produkcją sprzętów gospodarstwa domowego zajmuje się marka Bosch-Siemens-Hausgeräte GmbH. Po 50% udziałów w spółce mają Bosch i Siemens. Co ciekawe, pierwszą  chłodziarkę marka Bosch wypuściła na rynek w 1933 roku, a pierwszego robota kuchennego, który wyrabiał ciasto, mieszał, siekał, szatkował, mielił i przecierał w roku 1952.

Sprawdź produkty marki Bosch: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B106%5D=106.

 

Z jakiego kraju pochodzi firma DeLonghi?

 

Jak nietrudno się domyślić, DeLonghi to przedsiębiorstwo pochodzące z Włoch. Marka narodziła się w roku 1974, a jej pierwszym produktem był przenośny grzejnik elektryczny, który odnotował duży sukces na ówczesnym rynku. I chociaż przenośne grzejniki, klimatyzatory, odkurzacze czy drobne AGD wciąż stanowią znaczną część oferty DeLonghi, w Polsce marka ta najbardziej znana jest z ekspresów do kawy i produkcji samej kawy. Pierwsze ekspresy w asortymencie firmy pojawiły się w latach 90 XX wieku.

Obecnie Grupa DeLonghi zrzesza takie marki jak: Kenwood, Braun, Nutribullet czy Ariete, a sama marka DeLonghi działa na terenie ponad 50 krajów.

Zobacz ofertę ekspresów DeLonghi: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B718%5D=718.

 

Dynaxo – kraj pochodzenia

 

Marka Dynaxo swoją siedzibę ma w Polsce, a konkretnie w Popowie, mieszczącym się w gminie Wronki, w województwie wielkopolskim. Flagowymi produktami firmy są obecnie płyty ceramiczne DynaCook.

Ich szczegółową ofertę znajdziesz tu:

https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B4906%5D=4906

 

Z jakiego kraju pochodzi firma Elica?

 

Przedsiębiorstwo Elica powstało w mieście Fabriano, we Włoszech 1970 roku. Jego założycielem był Ermanno Casoli. W tym samym roku stworzono pierwszy okap Elica. Firma do dziś specjalizuje się właśnie w produkcji okapów kuchennych. Jedna z fabryk Elica Group znajduje się w Polsce. Od 2006 roku działa w Jelczu-Laskowicach (woj. dolnośląskie). Produkowane są tu silniki do okapów.

 

Z ciekawostek:

  • już w 1982 roku marka stworzyła okap „Lego”, który cechował się identycznym wkładem do zabudowy, ale posiadał zróżnicowane panele przednie – tak by jeden produkt mógł spełnić oczekiwania wielu klientów,
  • po pożarze w 1995 roku doszczętnie zniszczony zakład produkcyjny w Fabriano został odbudowany w zaledwie 4 miesiące,
  • od 1999 roku Elica współpracuje z designerami, by praktyczne urządzenie kuchenne zamieniać w coraz to bardziej stylowe modele.

Jeżeli zainteresowała Cię ta marka, sprawdź jej ofertę: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B720%5D=720.

 

Skąd pochodzi marka Franke?

 

Firma Franke założona została w 1911 roku w niewielkim szwajcarskim miasteczku Rorschach przez Hermanna Franke. Jej historia rozpoczęła się od produkcji blach. Obecnie dużą popularnością cieszą się zlewozmywaki i baterie kuchenne Franke. Warto wiedzieć, że pierwszy zlew firma wyprodukowała w latach 20. ubiegłego wieku z ocynkowanej blachy miedzianej, a dekadę później powstał pierwszy zlewozmywak ze stali nierdzewnej. Aktualnie w ofercie marki znajdują się także inne sprzęty gospodarstwa domowego: baterie kuchenne – również z systemem filtracji kapsułkowej, płyty grzewcze, piekarniki, okapy i praktyczne akcesoria.

 Znajdziesz je na stronie: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B244%5D=244.

 

Z jakiego kraju pochodzi marka Faber?

 

Faber to marka pochodząca z Włoch i zajmująca się produkcją okapów kuchennych. W tym zakresie jest jedną z wiodących marek na świecie. Pierwszy okap firma wypuściła na rynek w latach 50 i uważana jest za wynalazcę tego urządzenia. Jak można przeczytać na stronie producenta, „we Włoszech co drugi okap, to okap Faber”.

Grupa Faber działa na 3 kontynentach, m.in. w Hiszpanii, Turcji, Argentynie, Chinach czy Szwecji. Od 2005 roku marka jest w pełni częścią Grupy Franke.

Bogatą ofertę okapów Faber znajdziesz tu: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B4792%5D=4792.

 

Marka Gorenje – skąd pochodzi?

 

Marka wzięła swoją nazwę od niewielkiej miejscowości na Słowenii, gdzie 1950 roku powstał Okręgowy Zakład Metalurgiczny Gorenje. Niedługo później firma zaczęła produkować piece i kuchenki na paliwo stałe, co w kolejnych latach pozwoliło jej zyskać miano lidera rynku AGD na terenie ówczesnej Jugosławii. Ekspansja na rynki zagraniczne rozpoczęła się w latach 60, a w latach 70 powstało pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo w Niemczech. Obecnie koncern zrzesza 40 różnych spółek, opatentował ponad 150 wynalazków.

Poznaj asortyment marki Gorenje: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B730%5D=730.

 

Grundig – z jakiego pochodzi kraju?

 

Przedsiębiorstwo założone zostało w 1945 roku w Norymberdze przez Maxa Grundiga. Niemiecki producent elektroniki przemysłowej pierwszy telewizor wypuścił na rynek w 1951 roku. Od 2007 roku marka jest własnością tureckiej firmy Arçelik, do której należy również m.in. marka Beko.

Urządzenia marki Grundig znajdziesz pod tym adresem: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B5020%5D=5020.

 

Z jakiego kraju pochodzi firma Hitachi?

 

Hitachi to koncern technologiczny, który swoją siedzibę ma w Japonii, a dokładnie w jej stolicy – Tokio. W Europie grupę Hitachi reprezentuje ponad 150 spółek, ale firma aktywnie działa również w krajach Azji czy Ameryki Północnej.

W sklepie Max Kuchnie oferujemy chłodziarko-zamrażarki marki Hitachi: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B4793%5D=4793.

 

Skąd pochodzi marka Hoover?

 

Historia marki Hoover rozpoczęła się w 1908 roku od produkcji odkurzaczy. Przedsiębiorstwo założone zostało w miejscowości New Berlin (obecnie North Canton), w amerykańskim stanie Ohio. W Europie właścicielem marki Hoover jest Candy, a w Stanach Zjednoczonych firma wchodzi w skład chińskiego koncernu TTI. Wcześniej przez jakiś czas należała do koncernu Whirlpool Corporation. Aktualnie w swojej ofercie, poza odkurzaczami, marka ma również pralki, pralko-suszarki, suszarki, płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki czy chłodziarki.

Sprawdź pełną ofertę: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B4788%5D=4788.

 

Kernau – czy to polska firma?

 

Marka Kernau to polska marka stworzona przez rodzinę z wieloletnim doświadczeniem na rynku AGD i RTV. Dzięki niemu i umiejętności rozpoznawania potrzeb polskich konsumentów, twórcy marki mogli wyjść im naprzeciw. W swojej misji Kernau podkreśla chęć tworzenia urządzeń przyjaznych dla środowiska, a więc zużywających mniejsze ilości wody i energii elektrycznej, a także utrzymywania europejskiej jakości poprzez współpracę z polskimi, niemieckimi, francuskimi, włoskimi oraz hiszpańskimi fabrykami. Większość urządzeń marki Kernau objęta jest 5-letnią gwarancją, a ochrona udzielana na granitowe zlewozmywaki aż 10 lat.

Właścicielem marki Kernau jest wywodząca się z Podkarpacia spółka GT Group Tomaszek, która obecnie swoją siedzibę posiada w Warszawie. W asortymencie marki znajdziemy sprzęt AGD do kuchni: okapy, lodówki, zmywarki, piekarniki, płyty grzewcze, kuchenki mikrofalowe, zlewozmywaki i baterie kuchenne, a także pralki, suszarki, odkurzacze, czajniki oraz środki czystości.

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B247%5D=247.

 

Melitta – pochodzenie firmy

 

Firma Melitta powstała w 1908 roku w Niemczech, a założyła ją mieszkająca w Dreźnie gospodyni domowa Melitta Bentz, po tym jak wpadła na rozwiązanie umożliwiające parzenie kawy bez fusów. W tym celu miedziany dzbanek z otworami wyłożyła bibułą, odkrywając w ten sposób papierowy filtr do kawy. Obecnie, założona przez Melittę Bentz marka, zajmuje się produkcją automatycznych ekspresów do kawy, a także akcesoriów do jej parzenia. Siedziba firmy wciąż znajduje się w Niemczech, a dokładnie w Minden. Częścią Melitta Group of Minden jest Melitta USA z siedzibą w Clearwater na Florydzie.

Zobacz ekspresy Melitta: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B4982%5D=4982.

 

Z jakiego kraju pochodzi firma Nivona?

 

Nivona to stosunkowo młoda marka, bo powstała w 2005 roku. Zapoczątkowana została w Niemczech przez trzech pracowników dużego producenta AGD: Petera Wildnera, Thomasa Meiera i Hansa Errmanna, którzy postawili sobie za cel stworzenie ekspresu na miarę produktów włoskich. W asortymencie marki znajdziemy ekspresy do domowego użytku i modele dedykowane do biur i innych przedsiębiorstw.

Sprawdź funkcjonalność i design ekspresów Nivona: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B722%5D=722.

 

Philips – z jakiego kraju to firma?

 

Philips to producent elektroniki użytkowej wywodzący się w Holandii. Firma założona została w 1831 roku w Eindhoven i w początkowej fazie zajmowała się wytwarzaniem przede wszystkim żarówek. Później marka wprowadziła na rynek pierwszą golarkę elektroniczną czy kasetę magnetofonową.

W latach 20. firma rozpoczęła działalność również na terenie Polski, jako udziałowiec polsko-holenderskiej Fabryki Lampek Elektrycznych w Warszawie, w której powstawały żarówki oraz sprzęt oświetleniowy. W kolejnych latach, po przekształceniu fabryki, produkowano tu również lampy elektronowe i radioodbiorniki. Obecnie marka posiada w Polsce 4 fabryki: w Pile, Bielsku-Białej, Kętrzynie i Białymstoku.

Więcej informacji o urządzeniach Philips znajdziesz tu:

https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B4774%5D=4774.

 

Pyramis – skąd pochodzi?

 

Marka Pyramis wywodzi się z Grecji i oferuje rozwiązania do kuchni, w tym głównie zlewozmywaki i baterie kuchenne. Firma powstała w 1959 roku z inicjatywy Alexandrosa Bakatseloasa jako zakład produkujący meble bazujące na metalowych konstrukcjach. Pierwsze zlewy ze stali nierdzewnej pojawiły się w ofercie przedsiębiorstwa w 1968 roku. Od 1972 roku siedziba firmy mieści się w Salonikach.

Poznaj zlewy i baterie Pyramis i sprawdź, czy przypadną Ci do gustu: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B255%5D=255.

 

Z jakiego kraju pochodzi firma Saeco?

 

Saeco to marka założona we Włoszech, w 1981 roku. Uznawana jest za wynalazcę automatycznych bloków zaparzających kawę, na bazie których powstawały pierwsze ekspresy do kawy. W pełni automatyczny ekspres ciśnieniowy firma wprowadziła na rynek w 1985 roku.

Aktualnie Saeco to grupa międzynarodowa oferująca różnego rodzaju ekspresy do kawy, jak również swoją kawę. Marka otworzyła bowiem własną palarnię, a w swoim asortymencie ma ziarna pochodzące z Etiopii czy Brazylii.

Szukasz sprawdzonego ekspresu, sprawdź tutaj: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B4981%5D=4981.

 

Marka Samsung – kraj pochodzenia

 

Samsung to firma wywodząca się z Korei Południowej. Co ciekawe, została założona w 1938 roku, niedaleko Seulu, jako przedsiębiorstwo handlujące m.in. suszonymi rybami, alkoholem czy makaronem. Szybko jednak rozszerzyła swoją działalność o inne dziedziny. Nazwa Samsung składa się z dwóch słów: „sam” – trzy i „sung” czyli gwiazdy. Największym członkiem Grupy Samsung jest obecnie Samsung Electronics, założone w 1969 roku w Daegu.

Wśród oferowanego przez markę AGD znajdziemy duże sprzęty do domu i kuchni: pralki, suszarki automatyczne, chłodziarki, zamrażarki, płyty grzewcze zmywarki, piekarniki, kuchenki mikrofalowe czy szafy odświeżające, jak i drobne urządzenia: odkurzacze czy oczyszczacze powietrza.

Chcesz poznać je bliżej. Zaglądnij tutaj:

https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B110%5D=110.

 

Siemens – z jakiego kraju pochodzi?

 

Początki marki sięgają 1847 roku, kiedy to  Werner von Siemens stworzył w Berlinie firmę produkującą długodystansowe linie telegraficzne. Założyciel niemieckiego przedsiębiorstwa wynalazł chociażby prądnicę prądu stałego napędzaną przez młyn wodny, a w 1980 r. koncern Samsung AG wyprodukował pierwszą centralę telefoniczną.

Brand AGD Siemens jest częścią grupy BSH i, podobnie jak marka Bosch, oferuje m.in. inteligentne sprzęty domowe z technologią Home Connect, które mogą być sterowane zdalnie, przy pomocy aplikacji mobilnej.

Te i inne urządzenia marki Siemens dostępne są tu:

https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B111%5D=111.

 

Z jakiego kraju pochodzi firma Smeg?

 

Firma Smeg powstała na północy Włoch, dokładnie w niewielkim miasteczku Guastalla, w 1948 roku. Kilka lat później ruszyła z produkcją kuchni wolnostojących, a następnie pralek. W 1970 roku jako pierwsza marka na świecie wyprodukowała zmywarkę o pojemności 14 kompletów naczyń.

Obecnie marka kojarzona jest z charakterystyczną linią AGD w pastelowych kolorach o designie wpisującym się w styl vintage.

Poznaj urządzenia Smeg: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B724%5D=724.

 

Skąd pochodzi firma Velge? Szczegółowe informacje

 

Velge to producent okapów kuchennych, dla którego inspiracje stanowią przyroda i klimat Norwegii. Sam brand jednak należy do polskiej grupy GT Group Tomaszek. Velge oferuje okapy sufitowe, przyścienne czy wyspowe, wyróżniające się oryginalnym, a jednocześnie stylowym designem, ale i zaawansowaną technologią. Jakość okapów Velge potwierdza 5-letnia gwarancja.

Okapy Velge możesz kupić w sklepie Max Kuchnie:

https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B588%5D=588.

 

Z jakiego kraju pochodzi firma Whirlpool?

 

Whirlpool to amerykańskie przedsiębiorstwo, założone w 1911 roku pod nazwą Upton Machine Company, jako zajmujące się produkcją urządzeń piorących. Dzisiejszą nazwę przyjęło w 1949 roku. W 1960 roku firma zawiązała kontrakt rządowy na wyprodukowanie pierwszej eksperymentalnej kuchni kosmicznej. Fabryki Whirlpool znajdują się w USA, Chinach, Kolumbii, Meksyku, Brazylii, Rosji, RPA, Indiach, Francji, Słowacji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Turcji, a także w Polsce. Są to trzy zakłady: w Łodzi, Radomsku i we Wrocławiu.

Marka Whirlpool oferuje obecnie nie tylko pralki, lecz także płyty grzejne, piekarniki, chodziarki, zamrażarki, zmywarki, suszarki automatyczne oraz akcesoria i środki czystości dystrybuowane pod marką Wpro.

AGD marki Whirlpool znajdziesz pod linkiem: https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/?categorys%5B112%5D=112.

 

https://www.maxkuchnie.pl/producenci-agd/ 

https://www.maxkuchnie.pl/cala-kuchnia-w-jednym-miejscu/ 

https://sklep.maxkuchnie.pl/producenci/

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Gładki czy ze strukturą? Jaki zlewozmywak stalowy wybrać?


To, że zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej są jednymi z najczęściej wybieranych...

Najlepszy blat do białej kuchni – jaki powinien być?


Jak już zdążyliśmy zauważyć, od pewnego czasu w kuchennych wnętrzach króluje...

Zanim kupisz lodówkę


Kiedy kupujesz sprzęt AGD, wydajesz z reguły duże sumy pieniężne, dlatego warto abyś...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności