Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Złoto i welwet w kuchni, czyli duet idealny

Porady


Złoto i welwet w kuchni, czyli duet idealny

Gdy planujemy aranżację kuchni z pewnością w pierwszej kolejności koncentrujemy swoją uwagę na kwestiach takich jak funkcjonalność, ergonomia, komfort oraz wygląd zabudowy meblowej. Natomiast to raczej w pokojach dziennych i sypialniach skupiamy się na materiałach, tkaninach, dekorach. Jednak obecnie ranga wnętrza kuchennego znacząco się zmieniła i granice między estetyką poszczególnych typów pomieszczeń się zacierają. Stąd też pomysł, aby czynić kuchnie bardziej wyszukanymi pod względem estetyki za pomocą finezyjnych materiałów. Nie bój się więc i zastosuj w swojej kuchni najmodniejsze wykończenia – złoto i welwet.

Na zdjęciu: Studio Mebli Meblomar

Salon w kuchni?

 

Jeszcze do niedawna układy wnętrz domowych zakładały jasny podział pomieszczeń pod względem funkcjonalnym. Oznacza to, że każde wnętrze pełniło określoną rolę i zgodnie z nią było urządzane zarówno pod względem użytkowym, praktycznym, jak i estetycznym. Powoli zaczęło się to zmieniać dopiero, gdy modne stały się wnętrza łączone, czyli kuchnie otwarte na salon lub jadalnię. Niemniej jednak wciąż część pomieszczenia, w której znajdowała się kuchnia była wyraźnie odgraniczana od strefy dziennej i wypoczynkowej lub też jadalnianej. W tym celu stosowane były symboliczne granice, takie jak np. różne podłogi w obu częściach pomieszczenia, sposób ułożenia mebli wypoczynkowych tyłem do kuchni, a także rozmieszczenie punktów oświetleniowych. Dziś natomiast odchodzimy od tworzenia podziałów i staramy się kuchnie otwarte łączyć z pozostałymi strefami użytkowymi traktując wnętrze jako spójną kompozycję tworzącą dopracowaną całość. Nikogo więc już nie dziwi także, gdy w kuchni zamkniętej znajdzie się strefa wypoczynkowa z wygodną kanapą lub fotelem tapicerowanym i ławą, przy której można w spokoju delektować się aromatem porannej kawy. Zmiany dotyczą także wzornictwa i estetyki dekoracyjnej takich nowoczesnych kuchni. O ile kiedyś w kuchni dominowały bardziej surowe wykończenia i materiały, tak dziś sięgamy po rozwiązania designerskie mające czynić te wnętrza przytulniejszymi i bardziej finezyjnymi. Stąd też moda na miedziane detale, złoto, a także niestandardowe tkaniny takie jak welwet, które jeszcze do niedawna stosowane były wyłącznie w pokojach dziennych, sypialniach lub gabinetach. Jak wprowadzić złoto i modny obecnie welwet do aranżacji nowoczesnej kuchni?

 

Złoto w modnej kuchni

 

Nowoczesne kuchnie lubią głębokie kompozycje kolorystyczne, luksusowe tkaniny, a także stylizowane dodatki. Coraz częściej też skłaniamy się ku eklektycznym rozwiązaniom designerskim, dzięki czemu możemy bawić się stylem aranżacji i umiejętnie łączyć minimalizm, funkcjonalność i finezję ciekawych materiałów lub dodatków. Złote dekoracje pięknie prezentują się w kuchni przede wszystkim w postaci drobnych wykończeń. Mogą to być złote uchwyty, bateria nad zlewem o stylizowanej linii, podkładki na stole kuchennym, czy też oprawy lamp. Jednak wprowadzając złote elementy do swojej kuchni warto pamiętać, że mają one intensywny charakter, więc nie należy z nimi przesadzać. Jeżeli więc zdecydujesz się na wyłożenie ściany nad blatem kuchennym złotymi płytkami, wówczas zadbaj o to, by reszta dekoracji miała spokojniejszą estetykę, by nie powstał efekt przesady i wizualnego chaosu. Złoto najlepiej czuje się w jasnych lub ciemnych kuchniach, ale w kolorowych już niekoniecznie. Złote dodatki i wykończenia będą efektownie wyeksponowane na tle białych mebli kuchennych lub na neutralnym tle całej aranżacji wnętrza. Także w modnych obecnie ciemnych kuchniach, w których dominuje czerń, granaty i kamienne grafity złoto okaże się strzałem w dziesiątkę. Jego połysk i żywy kolor wspaniale ożywią aranżację i nadadzą się luksusowego smaku.

 

Welwet i złoto w aranżacji kuchennej

 

W propozycjach wnętrzarskich projektowanych przez najlepszych stylistów zauważyć można tendencję do łączenia w aranżacjach kuchennych złota z welwetem. Taka kompozycja materiałów sprawia, że od razu na myśl przychodzą nam luksus, finezja, komfort. Welwet z pewnością trafi w gusta osób, które lubią eleganckie akcenty w swoich aranżacjach domowych, a ponadto cenią finezyjność. Miękkie welurowe dodatki w połączeniu ze złotymi akcentami stały się prawdziwym hitem wnętrzarskim. W kuchni doskonale sprawdzą się krzesła tapicerowane tkaniną welwetową. W kuchniach z barkiem lub wyspą można natomiast pokusić się o stołki barowe z siedziskami z welwetu w dowolnym odcieniu. Takie meble sprawią, że cała aranżacja nabierze eleganckiego wyrazu i stanie się zdecydowanie bardziej przytulna. Także w kuchniach otwartych lub posiadających strefę wypoczynkową, kanapa obita welwetem będzie wspaniałym dopełnieniem aranżacji. Do mebli wykończonych tą tkaniną pasują stylizowane dodatki, złoto żółte lub różowe, ale także materiały takie jak ciemne drewno, granit, marmur, cegła. Welwet i złoto dają nieograniczone możliwości w aranżacji kuchni i w harmonijny sposób pozwalają łączyć wyrafinowane style designerskie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Szybki sposób na odnowienie Twojej kuchni


Jeżeli Twoja kuchnia powoli zaczyna Cię przytłaczać to znak, że czas na remont! Nie...

Kuchnia z wyspą otwarta na salon – inspiracje i...


Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej z...

Kuchnia na bogato. Jaka lampa do kuchni glamour?


Styl glamour jest wyjątkowy pod wieloma względami. Nieprzeciętnie prezentują się...