Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 3 sposoby na zaoszczędzenie miejsca w kuchni

Porady

3 sposoby na zaoszczędzenie miejsca w kuchni

Ulubione0

W każdej kuchni w miarę jej użytkowania nieustannie przybywa różnych przedmiotów i akcesoriów, które muszą znaleźć w niej swoje miejsce. Z czasem może się okazać, że zaczyna nam brakować miejsca na przechowywanie lub będzie nam zwyczajnie niewygodnie. Przygotowaliśmy listę kilku sprawdzonych sposobów na zaoszczędzenie miejsca w kuchni, które zwiększą pojemność przechowywania w szafkach, a także sprawią że dostęp do danych rzeczy będzie wygodniejszy.

Przechowywanie w szafkach kuchennych
W szafkach kuchennych przechowujemy naczynia, akcesoria kuchenne i zapasy. Jednak jeżeli zostaną rozmieszczone w sposób przypadkowy, to szybko okaże się że zabrakło już miejsca na nowe rzeczy. Nieodpowiedni sposób układania w szafkach, a także kupowanie przypadkowych przedmiotów pod względem kształtu i wykonania skutkuje także utrudnionym dostępem do nich. Zawartość szafek warto więc zaplanować, aby ciszyć się wygodą przechowywania oraz ich dużą pojemnością. Sprawdź jakie są trzy sposoby na optymalne przechowywanie w szafkach.

I Podział na strefy
Jest to podstawowa zasada ergonomii w każdej kuchni. Podział na strefy kuchenne polega na wyodrębnieniu poszczególnych części zabudowy meblowej na przechowywanie rzeczy związanych z jedną z pięciu podstawowych czynności wykonywanych na co dzień w kuchni. Dzielimy szafki i przypisujemy im tematycznie akcesoria i zapasy. Wyróżnić możemy strefy: przechowywania (garnki, naczynia, sztućce), gotowania (płyta grzewcza i piekarnik), zapasów (lodówka, szafki), przygotowywania posiłków (blat roboczy), zmywania.

II Sprytne gadżety
Wybierając akcesoria kuchenne warto zwrócić uwagę na to, ile miejsca będą zabierały w szafkach. Zazwyczaj nie skupiamy się na tym podczas zakupów, co jest błędem. Większość akcesoriów kuchennych można na przykład zamienić na takie, które są wykonane z silikonu. Za sprawą elastycznej, giętkiej formy można je dowolnie zwijać lub składać. Natomiast silikonowe formy do pieczenia, miski czy sitka po złożeniu zajmują tyle miejsca co płaski talerz. Układając silikonowe akcesoria w szafkach można zaoszczędzić wyjątkowo dużo miejsca.

III Organizery i pudełka
Organizery do szafek kuchennych i szuflad to prawdziwe niezbędniki w kuchni. Pozwalają na takie rozmieszczenie i posegregowanie przechowywanych rzeczy, by wszystko znajdowało się pod ręką. Takie przedziałki, pudełka i schowki pozwalają także łatwiej utrzymać porządek we wnętrzach mebli. Przechowywane drobiazgi będą leżeć w odpowiednich miejscach i dzięki temu nie zajmą też zbyt wiele miejsca. W szafkach oraz w lodówce idealne do przechowywania będą przeźroczyste, plastykowe pojemniki.

Zobacz również

Grzejnik czy podłogówka? Co lepiej sprawdzi się w kuchni?

Grzejnik czy podłogówka? Co lepiej sprawdzi się...

Ciepło od stóp Każdy, kto choć raz miał okazję stąpać po cieplutkiej podłodze, pod...

Mikser stacjonarny, czyli twój przyjaciel robot

Mikser stacjonarny, czyli twój przyjaciel robot

Taki trochę lepszy mikser Mikser stacjonarny to urządzenie, którego stacją roboczą jest...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena