Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Bar we własnej kuchni

Porady


Bar we własnej kuchni

Bar w domowej kuchni? Czemu nie! Biorąc pod uwagę, że kuchnia stanowi centrum życia rodzinnego i uważana jest za serce domu, warto ją urządzić w taki sposób, by nie tylko spełniała swoją podstawową rolę użytkową, ale i zachęcała do spędzania w niej czasu w sposób przyjemny i komfortowy. W związku z tym aranżacja wyposażona w bar będzie doskonałym pomysłem. Jak urządzić kuchnię z barem?

Na zdjęciu: Studio Strefa na Wymiar

Kuchnia – miejsce towarzyskie


Ranga kuchni na przestrzeni lat uległa diametralnej zmianie. Można zauważyć, że wracamy obecnie do korzeni i staramy się, by kuchnia była sercem domu jak to miało miejsce wiele lat temu. Kuchnia nie jest więc już jedynie miejscem wykonywania obowiązków związanych z przygotowywaniem potraw, ale czymś o wiele więcej. To w niej toczy się dziś życie rodzinne i towarzyskie. Duży wpływ na to ma także trend wnętrzarski polegający na łączeniu kuchni z pokojem dziennym i jadalnią, tworząc w ten sposób przestrzeń wielofunkcyjną, w której wszyscy mogą przebywać razem i się integrować. Coraz częściej także w kuchniach zamkniętych pojawiają się kąciki wypoczynkowe lub wyspy kuchenne, przy których można wspólnie siedzieć i wygodnie spędzać czas. Nic więc dziwnego, że jednym z gorących trendów jest także urządzanie w kuchniach baru. Bar to rozwiązanie, które idealnie dopełni charakter kuchni i sprawi, że będzie zachęcać do towarzyskiego spędzania w niej czasu. Ponadto wnętrze znacząco skorzysta na tym pod względem estetycznym, gdyż bar w kuchni prezentować się może naprawdę efektownie.

 

Aranżacja baru w kuchni

 

Jest kilka sposobów na wygospodarowanie miejsca do podawania i przyrządzania drinków w kuchni. W kuchniach zamkniętych możemy wyodrębnić część pomieszczenia lub zamontować barek z hokerami. W kuchniach otwartych dobrym pomysłem może być wyspa kuchenna ze stołkami barowymi, która zostanie wyposażona w akcesoria potrzebne do serwowania drinków oraz specjalny stojak lub wiszącą półkę na alkohole. Bar w kuchni otwartej na salon będzie stanowił idealne połączenie tych dwóch stref i stanie się efektowną atrakcją w całej aranżacji. Bar może się tu znajdować w centralnej części przestrzeni łączącej część kuchenną i dzienną. W takim wypadku najlepszą formą będzie właśnie wyspa kuchenna. Alternatywą jest umieszczenie baru przy jednej ze ścian. Wówczas powstanie swoista strefa barowa, do której zaaranżowania potrzebny będzie blat i zestaw stołków barowych. Natomiast na ścianie można zamontować regał, na którym zostaną wyeksponowane poszczególne trunki i szkło. Dobrym pomysłem jest wzbogacenie takich półek o oświetlenie oraz elementy lustrzane, dzięki którym bar będzie prezentować się wyjątkowo stylowo. Natomiast pod blatem baru warto zamontować małą chłodziarko-zamrażarkę z kostkarką do lodu.


Blat baru kuchennego


Blat baru jest kluczowy dla wrażenia estetycznego. Dlatego wybierając materiał na blat warto zainwestować w najwyższą jakość, co przełoży się zarówno na walory użytkowe i trwałość, jak i wygląd aranżacji baru w kuchni. Blat może być wykonany z tego samego materiału, co blat roboczy w kuchni lub z zupełnie innego. W tym zakresie mamy dużą dowolność, ale należy pamiętać, że ta strefa jest częścią kuchni, więc powinna wzorniczo nawiązywać do przyjętego we wnętrzu stylu przewodniego. Wśród materiałów na blat baru prym wiodą przede wszystkim: marmur, granit, kamień naturalny, stal nierdzewna, szkło. Wszystkie te materiały będą doskonale się sprawdzać, gdyż są trwałe i odporne, a przy tym pięknie się prezentują. Na blat barowy nada się również drewno, ale należy je odpowiednio zaimpregnować i dbać o to, by na bieżąco wycierać powierzchnię z wilgoci. Należy użyć twardego, odpornego rodzaju naturalnego drewna. Ponadto blat można wyposażyć także w niewielki zlew, który będzie przydatny do płukania naczyń podczas przygotowywania i serwowania drinków.


Sprzęt i akcesoria potrzebne do wyposażenia domowego baru:

  • wygodne stołki barowe, hokery,
  • drewniana, szklana lub kamienna deska, na której pokroimy potrzebne owoce i warzywa do drinków,
  • lodówka, pojemnik na lód lub kruszarka do zamrożonej wody,
  • shaker,
  • filtry, pojemniki i łyżeczki do odmierzania dodatków i płynów,
  • szklanki, kieliszki, naczynia,
  • ozdoby do drinków, słomki, podkładki pod szklanki,
  • kosz na odpadki.

 

Studio Meble Wach
Studio Meble Wach
Studio DKM Meble
Studio DKM Meble
Studio InterStyl
Studio InterStyl

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Projekt kuchni – co w nim ująć?


Kuchnia nigdy nie może być urządzana przypadkowo i spontanicznie. Tak jak w sypialni...

Kuchnia w kolorze


Na końcowy efekt aranżacji każdego pomieszczenia w dużej mierze wpływają wybrane...

Kuchnia w królewskim wydaniu


Klimat ekskluzywności, wysoka jakość urządzenia, estetyka w najlepszym wydaniu a do...