Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Bateria baterii nierówna

Porady


Bateria baterii nierówna

Bateria należy do najmniejszych elementów znajdujących się w kuchni, jednak jej wybór jest bardzo istotny. Z tego urządzenia korzystamy kilkadziesiąt razy dziennie, dlatego odpowiedni model odgrywa znaczącą rolę podczas jego użytkowania. Jak wybrać odpowiedni model?

Na zdjęciu: Franke

Taki trudny wybór
Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, które zaskakują swoją formą, designem czy funkcjonalnością. Szeroki asortyment pozwala na dobranie odpowiedniej baterii do kuchni w każdym stylu. Możemy wyróżnić zwykłe, tradycyjne modele. Znajdziemy też takie, które zrobione są w stylu retro, lub wersje bardzo eleganckie. Jednak wygląd baterii nie jest tak ważny jak odpowiednia jakość – przecież powinna mam posłużyć przez kilka dobrych lat.

Po pierwsze – montaż
Jeżeli chodzi o baterie, to właśnie sposób montażu często decyduje o naszym wyborze. Obecnie, najbardziej popularne są baterie stojące. Są one montowane na zlewozmywaku lub na blacie zaraz obok. Wodę do niego doprowadza się za pomocą specjalnych wężyków. Zarówno ich montaż jak i wymiana są bardzo proste i właśnie dlatego te modele mają przewagę nad bateriami naściennymi, które są mocowane bezpośrednio do ściany.

Po drugie – wylewka
Niezwykle ważna jest wylewka. To właśnie ona decyduje o tym jaki kształt będzie miała bateria. Wpływa ona na komfort korzystania z urządzenia. Przed wyborem powinniśmy zastanowić się w jaki sposób najczęściej używamy kranu – tak aby dobrać odpowiedni model do własnych potrzeb. Nie bez znaczenia jest także miejsce w którym będzie umieszczony zlew. Do wyboru mamy różne typy wylewek – mogą być ruchome, nieruchome, wyciągane, składane itp. Rozwiązań jest wiele, wiec jak wybrać najodpowiedniejszą opcję?
Wylewka nieruchoma jest podstawą baterii stojących. Jest ona dość mało praktyczna, podczas użytkowania możemy odczuć dyskomfort. Ma ona niską cenę, dlatego też jest dość często wybierana. Decydując się na ten typ wylewki warto zastanowić się nad najlepszym umiejscowieniem zlewu – tak, aby po zamontowaniu uniknąć zachlapywania.
Bardziej funkcjonalną wylewką jest wylewka ruchoma. Należy ona do najczęściej wybieranych wylewek. Zazwyczaj montuje się ją w zlewozmywakach dwukomorowych na samym środku.
Dla osób, które często ręcznie myją naczynia najlepsza będzie wylewka wyciągana. Bateria z tego typu wylewką posiada kilkunastocentymetrowego węża, którą można swobodnie spłukać naczynia i komorę zlewozmywaka. Jest to bardzo wygodne i lubiane rozwiązanie.

To też jest ważne!
Podczas wyboru baterii warto zastanowić się, czy chcemy model jedno czy dwuuchwytowy. Według niektórych bardziej praktyczna w kuchni okazuje się pierwsza opcja – wystarczy tylko podnieść dźwignię aby woda leciała. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Warte uwagi są również baterie termostatyczne, która sprawia, że wypływająca z niej woda ma określoną temperaturę. Koniec z ustawianiem 'wody idealnej' – bateria zrobi to za Ciebie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak sterylizować kuchnię w dobie koronawirusa?


Zachowanie czystości w naszych kuchniach jest szczególnie ważne nie tylko wtedy,...

Kuchnia dla niepełnosprawnych


Kuchnia to najważniejsze miejsce w domu, powinna być więc funkcjonalna i wygodna. Jest...

ABC kucharza, czyli typy kuchennych noży


Noże niezbędne są niemalże przy każdej kuchennej czynności. Czy to do krojenia...