Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Cegła – sposób na wykończenie kuchennej...

Porady


Cegła – sposób na wykończenie kuchennej ściany

Tak jak pewne wzory cieszą się popularnością i występują na wszystkich ubraniach, tak podobne 'zjawiska' możemy spotkać w kuchennym świecie. Od jakiegoś czasu, takim właśnie modnym wzorem w kuchennych pomieszczeniach jest cegła. Dotychczas znajdywała ona miejsce w innych domowych pomieszczeniach – świetnie prezentowała się w przedpokoju czy salonie. Od niedawna króluje również w kuchennych wnętrzach i wychodzi jej to całkiem nieźle! Cegła jest świetną alternatywą na zabicie nudy w kuchni. zawsze prezentuje się należycie – przyciąga wzrok, zachwyca. Czy cegła rzeczywiście może odmienić kuchenne wnętrze?

Na zdjęciu: Studio Mebli Meblox

Tradycyjna cegła czy...

 

Tradycyjna cegła często jest dość problematyczna – zarówno jeśli chodzi o 'montaż' jak i pielęgnację. Świetną alternatywą są płytki cegłopodobne – nadadzą one naszej kuchni unikatowego i oryginalnego wyglądu. Jest to dość 'świeży' produkt na naszym rynku, jednak jest on coraz częściej wybierany. Płytki cegłopodobne łudząco przypominają zwykłą cegłę – powinna się spodobać nawet najbardziej wymagającym konsumentom. Są wytrzymałe, świetnie się prezentują. Są szybkie i łatwe w 'aplikacji' – czy możemy chcieć czegoś więcej?

 

Niby cegła, ale pasuje dosłownie wszędzie!

 

Tak naprawdę płytki cegłopodobne możemy wykorzystać na wiele sposobów – jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Dzisiaj, granice które kiedyś były nie do przeskoczenia – powoli się zacierają. Płytki cegłopodobne mogą być już nie tylko ozdobą naszej ściany w kuchni, czy innym pomieszczeniu – z powodzeniem możemy je położyć także na podłogę. Nie da się ukryć, że jest to wciąż dość odważne i dość rzadko spotykane rozwiązanie, jednak taki zabieg jest wręcz idealny do prostych, minimalistycznych kuchni. Płytki cegłopodobne mogą posłużyć nam również jako materiał elewacyjny. Nadają się one na wszystkie powierzchnie – wszystko za sprawą zróżnicowanych wymiarów oraz względnej lekkości. Cechy te sprawiają, że płytki są wielofunkcyjne i mogą być wykorzystane na wiele sposobów. Wybierając płytki imitujące cegłę zyskujemy podobny efekt mniejszym kosztem. Ponadto, mamy o wiele większy wybór jeśli chodzi o gamę wzorów i kolorów.

 

Dobry pomysł na ścianę w kuchni

 

Nie da się ukryć, że kuchnia sama w sobie jest dość trudnym pomieszczeniem. Podczas jej urządzania należy wziąć bardzo dużo kwestii pod uwagę – ma być, wygodnie, funkcjonalnie, bezpiecznie – ale też ładnie. Sposobów na wykończenie ściany jest naprawdę wiele, a jednym z nich są właśnie płytki cegłopodobne. Decydując się na motyw cegły w kuchni możemy być pewni, że będzie się on dobrze prezentował. Taka ściana przyciąga wzrok i nadaje naszej kuchni wyjątkowy charakter. Jest to stosunkowo tani i łatwy sposób, na odświeżenie kuchennego pomieszczenia.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Mardzika

U mnie w kuchni jest na jednej ścianie cegła i wygląda fajnie. Nie jest sztywno.

Zobacz również


Akryl meblowy – jakie są jego cechy?


Fronty kuchenne akrylowe stanowią alternatywę dla mebli lakierowanych. Często osoby...

Kuchnia bez okna – jak ją urządzić?


W nowoczesnych zabudowach mieszkaniowych nie spotyka się raczej przypadków, kiedy...

Gofrownica 3w1, czyli jak kupić jedno urządzenie zamiast...


Wielofunkcyjne sprzęty AGD mają wiele zalet. Przede wszystkim jednak pozwalają nam...