Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czas na gofry, czyli jak kupić dobrą...

Porady


Czas na gofry, czyli jak kupić dobrą gofrownicę?

Pyszne gofry – z bitą śmietaną i owocami, dżemem lub w wersji wytrawnej – na ostro, z warzywami i kurczakiem. Aż ślinka cieknie prawda? Gofry to nie tylko ulubiony przysmak naszych dzieci – to również dobra alternatywa posiłku czy deseru także dla nas! Aby wykonać dobre gofry potrzebujemy dwóch rzeczy:: dobrego przepisu i odpowiedniego sprzętu. Po przepis powinniśmy udać się do babci, mamy lub cioci – wieloletnie, sprawdzone przepisy często sprawdzają się najlepiej, a po gofrownicę musimy udać się do sklepu. Jaką gofrownicę wybrać? Jaka gofrownica jest najlepsza?

Przede wszystkim moc gofrownicy!

Jak przy większości sprzętów AGD jednym z ważniejszych parametrów na które warto zwrócić uwagę jest moc. Im wyższa moc, tym szybciej gofrownica będzie się nagrzewać, czyli nasze gofry będą szybciej gotowe. Najlepiej wybrać urządzenie o mocy 700-1500 W – gofrownicę o takich parametrach są bardzo szybkie, dzięki czemu przygotowanie placków zajmie nam naprawdę mało czasu.


Płyta gofrownicy – z czego powinna być zrobiona?

Oprócz mocy, równie ważnym czynnikiem przy wyborze gofrownicy jest materiał, którym pokryty są płytki. Wśród najbardziej popularnych wyróżniamy teflon, powłokę ceramiczną i żeliwo. Ważne jest, aby płytki były wykonane z materiału do którego nie będzie przywierać ciasto. Największą efektywnością wykazują gofrownice teflonowe – umożliwiają upieczenie równych, nieuszkodzonych gofrów, które bez problemu odchodzą od powierzchni. Należy jednak pamiętać, aby nie używać sztućców do przewracania – można łatwo zarysować teflon. Gofrownica żeliwna mimo większej trwałości może okazać się kłopotliwa w użytkowaniu. Ciasto łatwo przywiera do tego typu materiału, co może nieco irytować. Gofrownice z powłoką ceramiczną szybko się nagrzewają. Ciasto nie przywiera do powierzchni – uzyskujemy więc ładne, równe placki. Niestety, mycie powłoki ceramicznej nie jest takie proste, jak z powłokami teflonowymi.


Ilość, wielkość i kształt gofrów

Najbardziej popularne są kwadratowe lub prostokątne gofry. Producenci, dbając o nasze wymagania wymyślają również inne kształty – takie jak serduszka, koła czy kwiatki. Najbardziej popularne jednak są te o klasycznych formach. Możemy wybrać również wielkość gofrownicy – dostępne są wersje na dwa i cztery gofry. W zależności od tego, czy mamy dużą rodzinę – wybieramy wygodniejszą dla nas opcję.


My zgłodnieliśmy, a Wy?

Gofry należą do tych przysmaków, które nigdy się nie nudzą! Dobrze jest mieć w domu sprzęt, który umożliwi ich szybkie przygotowanie! Warto zwrócić uwagę na moc urządzenia i materiał, z którego jest wykonany. Dobra jakość zagwarantuje przyjemne przygotowywanie gofrów przez lata.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Marzena

uwielbiamy domowe gofry, nie wyobrażam sobie niedzieli bez takiego deseru :) Wcześniej miałam taką zwykłą gofrownicę kupioną kieedyś na jakimś rynku i strasznie przywierało do niej ciasto, a tu przy nowszym modelu nic!

Zobacz również


Stylowe wykończenie kuchni, czyli jaki materiał na ściany


Sfera wizualna naszego pomieszczenia kuchennego uzależniona jest w głównej mierze...

Jak urządzić kuchnię funkcjonalnie?


Wydawać by się mogło, że w małym lokum wystarczą tylko najprzydatniejsze, podstawowe...

Stary kredens w nowej kuchni


Remont kuchni, czy zmiana mebli nie musi od razu wiązać się z dużymi kosztami....