Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak dbać o sprzęty AGD w kuchni?

Porady


Jak dbać o sprzęty AGD w kuchni?

Urządzenia AGD znajdujące się w kuchni są przez cały czas mocno przez nas eksploatowane. Narażone są na zalanie, przypalenie, uszkodzenia mechaniczne, a także na awarie spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem. Jeśli zależy nam na ich funkcjonalności i jak najdłuższej żywotności, powinniśmy zadbać o ich właściwą pielęgnację. W jaki sposób dbać o sprzęty AGD?

Na zdjęciu: Studio mebli Vigo

Systematyczna pielęgnacja

 

W przypadku sprzętów AGD najważniejsza jest systematyczna pielęgnacja. Nawet bardzo drogie urządzenia mogą szybko ulec awarii i zużyciu, jeśli nie będą regularnie czyszczone. Z tego względu, po każdym, nawet jednorazowym użyciu sprzętu, powinniśmy dokładnie go wyczyści. Jeśli podczas gotowania wykipiała nam woda z garnka, umyjmy płytę, gdy tylko wystygnie, ponieważ zaschnięte zabrudzenia mogą być trudne do usunięcia. Podobnie jest w przypadku lodówki – jeśli zostawimy zaschnięte plamy, będą one nie tylko trudne do usunięcia, ale również doprowadzą do rozwijania się bakterii i psucia przechowywanej żywności. Warto więc po każdym użyciu przetrzeć urządzenia z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub nawet samą wilgotną ścierką, aby później nie spędzać czasu na skrobaniu zabrudzeń.

 

Odpowiednie preparaty

 

Podczas czyszczenia sprzętów kuchennych powinniśmy używać jedynie środków, które dostosowane są do konkretnej powierzchni. Przede wszystkim nie powinniśmy używać agresywnych preparatów, które zawierają żrące kwasy, wybielacze lub chlor, ponieważ możemy doprowadzić do uszkodzenia ich powierzchni, przez co zabrudzenia będą jeszcze łatwiej się osadzać. Warto również zaopatrzyć się w miękką ściereczkę, np. z mikrofibry, zamiast używać szorstkich gąbek. Wszystkie środki czyszczące powinniśmy stosować z zaleceniami na etykietce i wyłącznie do przeznaczonych powierzchni.

 

Zgodnie z zaleceniami producenta

 

Zanim przystąpimy do pielęgnacji urządzeń, powinniśmy uważnie zapoznać się z zaleceniami producenta. Wszystkie potrzebne informacje odnośnie użytkowania, czyszczenia i pielęgnacji urządzeń znajdziemy w instrukcji obsługi, a także na oficjalnej stronie producenta. Porady od producenta przydadzą się szczególnie osobom, które wcześniej nie miały styczności z danym sprzętem i nie wiedzą jak prawidłowo go użytkować, np. po zmianie kuchenki gazowej na płytę indukcyjną. Miejmy na uwadze również to, że niektóre nieprawidłowo wykonywane przez nas czynności mogą doprowadzić do utraty gwarancji.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Czy panele w kuchni to dobry pomysł?


Pomimo tego, że w innych pomieszczeniach panele cieszą się dużą popularnością, to...

Kuchnia w stylu wiejskim


Oryginalne i przytulne aranżacje pomieszczeń w stylu wiejskim, inaczej ludowym czy...

Kuchnia wiktoriańska


Dekoracyjne, ale bez przesady. Eleganckie, ale nie sztuczne. Przystrajane, ale z dobrym...