Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak wykorzystać kuchenne zakamarki?

Porady

Jak wykorzystać kuchenne zakamarki?

Ulubione0

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię musimy pamiętać nie tylko o jej wyglądzie i stylu, ale także kwestiach praktycznych. Bowiem tylko funkcjonalnie zaaranżowana kuchnia będzie sprzyjać komfortowi wykonywania codziennych obowiązków, a także skróci czas poświęcany na nie. Jednym ze sposobów na praktyczne zagospodarowanie jej wnętrza jest zaplanowanie takiej zabudowy meblowej, która pozwoli w pełnym stopniu wykorzystać potencjał wnętrza.

Kuchnia skrojona na miarę potrzeb
Ergonomiczna kuchnia to taka, która wykorzystuje w maksymalnym stopniu potencjał konkretnego wnętrza pozwalając na wygodną pracę w niej, pojemne przechowywanie, niezakłócone przemieszczanie się, a także satysfakcję z użytkowania i estetyki. Najlepszym sposobem na osiągnięcie takiego efektu jest oczywiście zamówienie mebli kuchennych na wymiar. Jednakże przy odrobinie wysiłku także z gotowych kompletów możemy stworzyć funkcjonalną zabudowę. Bez względu na rodzaj mebli kuchennych z pewnością znajdują się we wnętrzu miejsca trudne do zagospodarowania, lub po prostu takie, na które brakuje nam ciekawego pomysłu. Przygotowaliśmy kilka propozycji na wykorzystanie kuchennych zakamarków.

Przestrzeń nad szafkami kuchennymi
Osoby, które nie posiadają wysokiej zabudowy pod sam sufit dysponują sporą ilością wolnego miejsca, które zazwyczaj się marnuje pomiędzy szafkami a sufitem. Miejsce to niekoniecznie musi służyć wyłącznie odkurzaniu przy okazji porządków, ale można jest także praktycznie lub estetycznie wykorzystać. Na szafkach z powodzeniem można umieścić efektowne organizery czy pojemniki, w których znajdować się będą zapasy lub rzadko używane akcesoria kuchenne. Można tam także stworzyć efektowną ekspozycję rodzinnych kolekcji, czy pamiątek, które jeśli dodatkowo podświetlimy zachwycą każdego.

Wąskie wnęki między szafkami
Kupując meble z gotowych kolekcji zazwyczaj nie jesteśmy w stanie całkowicie wykorzystać wolnego miejsca. Wówczas powstałe wnęki można w ciekawy sposób wyposażyć, by podnieść funkcjonalność i walory estetyczne całej zabudowy. Jednym ze sposobów jest zamontowanie tam poziomych lub skośno ułożonych półeczek, na których będzie mogło leżakować wino. Taka wnęka będzie się prezentować ciekawie i naturalnie, a ponadto zostanie praktycznie wykorzystana. Innym pomysłem jest zagospodarowanie takich wnęk na przechowywanie przedmiotów, które niekoniecznie chcemy trzymać na widoku. Z powodzeniem można tam schować miotłę, czy mop i mieć je pod ręką. Warto także zastanowić się nad zamówieniem szafek cargo na wymiar, które są w całości wysuwane do przodu na szynach. Wówczas nawet, gdy wnęka jest wyjątkowo wąska, to można w niej przechowywać chociażby kuchenne drobiazgi np. butelki, ściereczki, gąbki.

Zobacz również

Moda na barwne sprzęty AGD w kuchni

Moda na barwne sprzęty AGD w kuchni

Kolorowe dodatki w stonowanej kuchni – czyli przepis na sukces Podczas urządzania kuchni nie...

Kuchnia z wyspą – sposób na funkcjonalną i wygodną kuchnię

Kuchnia z wyspą – sposób na funkcjonalną i...

Dlaczego warto zainwestować w wyspę w kuchni? Może zacznijmy od sprecyzowania czym jest wyspa....
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena