Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jaki zlewozmywak? Najpopularniejsze rodzaje...

Porady


Jaki zlewozmywak? Najpopularniejsze rodzaje zlewów

Nie ma mowy o tym, aby jakiekolwiek pomieszczenie kuchenne obeszło się bez solidnego zlewozmywaka. Przecież ten rodzaj wyposażenia jest niezbędnym elementem potrzebnym do każdego jednego lokum bez wyjątku. W czym przyszłoby nam myć naczynia, nie mając zmywarki, płukać ręce po przyrządzaniu posiłków, skąd bralibyśmy bieżącą wodę? Nie ma jednak co ukrywać, że obecnie na rynku jest tak wiele przeróżnych rodzajów opisywanego sprzętu, że naprawdę niekiedy nie lada wyzwaniem okazuje się wybór konkretnego modelu zlewozmywaka. Poniżej postaramy się nieco przybliżyć te najpopularniejsze kategorie.

Na zdjęciu: Studio Vente

Zlewy ze stali
Ten typ wykonany jest ze stali szlachetnej, która posiada w sobie pewne domieszki wartościowych metali takich jak nikiel czy chrom. Z reguły, w trwałych i porządniejszych wariantach zlewozmywaków przeważa zawartość drugiego z wyżej wymienionych minerałów. Powodem zastosowania akurat takich materiałów wytwórczych okazuje się przede wszystkim szereg rozmaitych właściwości, jakie przypisuje się poszczególnym składnikom konstrukcyjnym. I tak wspomniany chrom odpowiada za nierdzewienie zlewu. Nikiel z kolei daje specyficzną elastyczność. Oba metale w połączeniu i w towarzystwie stali szlachetnej sprawiają, że zlewozmywaki tej kategorii są odporne na działanie różnorodnych detergentów i środków chemicznych, z którymi w miejscu takim jak kuchnia jest przecież ciągła styczność. Nie dochodzi zatem w tym przypadku do zbyt częstych i poważniejszych uszkodzeń mechanicznych. Nie ma zadrapań i zarysowań. Takie zlewy są bardzo dobrym rozwiązaniem w domach i blokach jednocześnie. Odznaczają się niepodatnością na ścieranie, uderzenia czy urazy, więc śmiało można stwierdzić, iż to inwestycja długoterminowa i na lata ciągłego użytkowania. Nowoczesne zmywaki ze stali mają nierzadko warte uwagi rozwiązanie w postaci zastosowania tak zwanej mikrotekstury, czyli charakterystycznej struktury powierzchni zlewozmywaka, co pomyślane zostało celowo po to, aby uprościć czyszczenie zlewu oraz zachowanie opisywanego elementu wyposażenia schludnym. Zmywaki tego rodzaju są dostępne zarówno w formie mebla wolnostojącego, jak także w wariancie do zabudowy.

 

Modele z kompozytu
Zlewozmywaki granitowe a więc wykonane z tak zwanego kompozytu są wraz z biegiem czasu coraz bardziej popularne. Odznaczają się one skutecznym zestawieniem naprawdę innowacyjnych tworzyw, które wszystkie razem tworzą świetną mieszankę gwarantującą trwałość i solidność wykonania. Z reguły w takich zlewozmywakach występuje połączenie kwarcu oraz żywic epoksydowych. Dzięki temu wyposażenie tu omawiane wyróżnia się przede wszystkim bardzo dostojnym, eleganckim designem. Ma kamienny wygląd ale nie surowy, zaś bardzo stylowy i niepowtarzalny. Kuchnia z takim zmywakiem w centralnym punkcie pomieszczenia okazuje się nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale również niesamowicie gustowną ozdobą. Istnieje sposobność wyboru spośród naprawdę szerokiego wachlarza kolorystycznego, co stanowi dodatkowy walor. Zmywaki te są bardzo odporne na działanie wysokich temperatur oraz uszkodzenia. Nie straszne im także wszelkie detergenty oraz chemikalia. Ich struktura jest natomiast bardzo gładka, jednolita, więc dlatego prezentują się w kuchennych czterech ścianach naprawdę niepospolicie. Taka powierzchnia daje również możliwość bardzo łatwego usuwania wszelkich zanieczyszczeń i brudów. Zlew kompozytowy wystarczy przejechać lekko zwilżoną gąbką i niewielką ilością środka czyszczącego, specjalnie do tego rodzaju blatów.

 

Warianty ceramiczne
Zrobione z kamionki szlachetnej stanowią ogromnie funkcjonalny sprzęt, który rzadko kiedy ulega zniszczeniu. Wynika to głównie z faktu użycia w procesie wytwórczym właśnie wyżej wymienionego rodzaju surowicy, która jest bardzo odporna na wahania temperaturowe. Oznacza to w praktyce, że równie dobrze zmywaki tego modelu znoszą niskie, jak i wysokie temperatury. Dodatkowo zlewy te nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem jakichkolwiek barwników oraz zasad czy kwasów. Można o nie nawet uderzać czy drapać ich powierzchnię ostrzejszym przedmiotem a i tak nie pozostaną żadne uszczerbki bądź rysy. Pod względem wyglądu natomiast przyjęło się, że zlewozmywaki ceramiczne dobierane są głównie przez zwolenników wystroju rustykalnego. Istnieje cała masa rozmaitych opcji odcieniowych, więc konsumenci zainteresowani tego typu produktem naprawdę mają z czego wybierać. Warto także wspomnieć, że zlewy ceramiczne są projektowane w rozmaitych schematach. Różnią się układem ociekaczy czy komór. Niektóre są podwieszane, inne montowane w blat czy zupełnie scalone z nim. Wszystko to jedynie kwestia indywidualnych preferencji kupującego. Wielorakość kolorystyczną z kolei nadaje się poprzez glazurowanie, które pociąga za sobą jeszcze jeden plus – jest to świetny sposób na uzyskanie gładkości struktury zlewu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Sposób na odpady, czyli młynek w zlewozmywaku


Aktualnie produkujemy rekordowe ilości śmieci na całym świecie, dlatego tak istotną...

Zlewozmywak narożny – czy to wygodne rozwiązanie?


Szczególnie kiedy dysponujemy niewielką albo też mało ustawną kuchnią musimy...

Białe zlewy – uniwersalne rozwiązanie do każdej kuchni


Kuchnia w jasnych kolorach jest nie tylko piękna, ale i praktyczna. Podobnie zresztą jak...