Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kącik jadalniany w kuchni w 3 krokach

Porady


Kącik jadalniany w kuchni w 3 krokach

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym czekają na nas nie tylko codzienne obowiązki związane z przygotowywaniem posiłków i sprzątaniem po nich, ale także miłe chwile spędzone w gronie najbliższych podczas wspólnego biesiadowania przy kuchennym stole. To właśnie miejsce przeznaczone do spożywania posiłków jest prawdziwym bohaterem każdej kuchni i czyni ją miejscem ciepłym i rodzinnym. Jak urządzić kącik jadalniany w 3 prostych krokach?

Na zdjęciu: Studio Mebli Meble Sławek

Kącik jadalny w małej kuchni

 

Kuchnia jest wnętrzem szczególnie rodzinnym. Nic więc dziwnego, że często nazywana jest sercem domu. To w niej ścieżki domowników się krzyżują. Takie chwile jednoczą i pozwalają zacieśniać relacje. Dlatego właśnie kuchnia musi być optymalnie zaaranżowana. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu w meble kuchenne, sprzęty AGD możemy cieszyć się wnętrzem funkcjonalnym i sprzyjającym sprawnemu wykonywaniu obowiązków kuchennych. Jednakże aby można było w jej wnętrzu cieszyć się wygodą podczas spożywania przygotowanych wcześniej posiłków, niezbędne jest wygospodarowanie miejsca na kącik jadalniany. Przy odrobinie starań stanie się on ulubioną strefą w całym domu.

 

Kuchnia z jadalnią, czyli na co zwrócić uwagę podczas aranżacji?

Krok I – Wygospodaruj odpowiednie miejsce
Najlepiej już na etapie planowania aranżacji całej kuchni przemyśleć, w którym miejscu będzie znajdowało się odpowiednie miejsce do spożywania posiłków. Gdy kuchnia jest już urządzona, może to się okazać zdecydowanie większym wyzwaniem, ale oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych. Stół i krzesła najlepiej jest umieścić w pobliżu okna, dzięki czemu podczas jedzenia będziemy mogli cieszyć się ładnym widokiem, ale także dostarczymy światła naturalnego, co podniesie komfort. W małych kuchniach kwadratowy lub okrągły stolik najlepiej jest umieścić pod ścianą lub w rogu kuchni.

Krok II – Wybierz wygodne meble
Meble kuchenne są najważniejszym elementem wyposażenia każdej kuchni, ale to właśnie stół i krzesła czynią ją bardziej rodzinną. Gdy już wiesz gdzie powinien stanąć bohater kuchni, czas na wybór odpowiedniego modelu. Wybierając stół kuchenny należy wziąć pod uwagę dwa aspekty. Pierwszym jest jego kształt i rozmiar, który należy dobrać do warunków pomieszczenia, czyli jego wielkości i ustawności. Natomiast drugim jest styl wzorniczy, który powinien być spójny z przyjętym stylem wnętrzarskim w kuchni.

Krok III – Oświetlenie
Oświetlenie stołu kuchennego ma kluczowe znaczenie dla wygody spożywania przy nim posiłków. W ciągu dnia wystarczające będzie światło dzienne, jeżeli stół jest ustawiony w pobliżu okna. Jednak jeżeli jest w zaciemnionej części wnętrza, będzie konieczne jego doświetlenie. Także podczas wieczornego biesiadowania dodatkowe oświetlenie nad blatem stołu okaże się niezbędne. Gdy stół jest ustawiony w rogu kuchni, wówczas zamiast górnej lampy sufitowej można doświetlić jego powierzchnię za pomocą kinkietów lub halogenów montowanych w ścianie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Blat do białej minimalistycznej kuchni – sprawdźcie...


Jak pewnie wszyscy zdążyli zauważyć biała kuchnia od pewnego czasu króluje w...

Zasuwać czy zamykać?


Planując kuchenną zabudowę najczęściej oczami wyobraźni widzimy jej stylistykę,...

Bajery w innowacyjnych lodówkach


Nowoczesny sprzęt AGD ma za zadanie nie tylko należycie pełnić swoje funkcje, ale...