Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto?

Porady

Meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto?

Ulubione0

Planując aranżację swojej kuchni pierwszą decyzją jaką przyjdzie nam podjąć jest wybór pomiędzy gotowymi meblami kuchennymi a wykonywanymi na zamówienie. Mimo że gotowe meble również mają swoje walory i cieszą się popularnością, to przyjrzyjmy się zaletom mebli na wymiar. Analiza plusów i minusów obu rozwiązań z pewnością okaże się pomocna podczas konieczności wyboru najlepszego z nich.

Kuchnia na wymiar
Kuchnia jest wnętrzem, które wymaga skrupulatnego rozplanowania jej aranżacji. Tylko meble kuchenne, które będą dopasowane do warunków konkretnego wnętrza zapewnią nam maksymalny komfort i funkcjonalność podczas wykonywania czynności kuchennych, a także pełne wykorzystanie jego potencjału. Oczywiście można ten efekt osiągnąć również wybierając gotowe meble kuchenne, aczkolwiek znalezienie tych idealnych do danego typu pomieszczenia i o preferowanej przez domowników estetyce będzie zapewne o wiele trudniejsze. Wybierając kuchnię na wymiar zyskujemy pewność, że bez trudu dopasujemy układ zabudowy meblowej, a także jej wyposażenie i walory wizualne do naszych indywidualnych potrzeb.

Indywidualny charakter kuchni na zamówienie
Kuchnie robione na zamówienie oparte są przede wszystkim na indywidualnych oczekiwaniach i wyobrażeniach osób zlecających ich wykonanie. Dzięki konsultacjom z profesjonalnymi projektantami możemy nie tylko uzyskać wymarzony wygląd zabudowy meblowej, ale także dzięki jego wsparciu opartemu na wiedzy i doświadczeniu podwyższyć standard w zakresie ergonomii i funkcjonalności. Najbardziej docenianą zaletą przez użytkowników kuchni na wymiar jest to, że projekt takiej kuchni jest unikatowy i całkowicie odzwierciedla gusta domowników. Możemy bowiem samodzielnie zdecydować o każdym elemencie zabudowy i cieszyć się kuchnią estetycznie dopasowaną do naszych oczekiwań.

Maksymalna funkcjonalność
Dobrze zaprojektowana kuchnia na wymiar powinna też uwzględniać potencjał lub ograniczenia przestrzeni, ale też nasze cechy indywidualne takie jak wzrost, prawo/leworęczność, oraz pewne upodobania. Zamówienie mebli kuchennych pozwala na wykorzystanie potencjału dowolnego wnętrza i uzyskanie możliwie jak największej powierzchni do przechowywania, co ma istotne znaczenie w każdej kuchni. Pod tym względem kuchnie na wymiar są szczególnie polecane w przypadku trudnych aranżacyjnie wnętrz np. małych lub bardzo wąskich. Kolejną bardzo ważną zaletą kuchni na wymiar jest możliwość ustalenia wysokości zabudowy szafek dolnych, dopasowując ją do cech osób najczęściej wykonujących dane prace kuchenne.

Zobacz również

Jak przechowywać żywność w lodówce?

Jak przechowywać żywność w lodówce?

Co powinniśmy przechowywać na górnych półkach lodówki? Górna półka świetnie sprawdza się...

Thermomix – zbawienie czy niepotrzebny wydatek?

Thermomix – zbawienie czy niepotrzebny wydatek?

Czym jest Thermomix? Nazwa urządzenia z pewnością doskonale jest znana każdemu, kto choć...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena