Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto?

Porady


Meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto?

Planując aranżację swojej kuchni pierwszą decyzją jaką przyjdzie nam podjąć jest wybór pomiędzy gotowymi meblami kuchennymi a wykonywanymi na zamówienie. Mimo że gotowe meble również mają swoje walory i cieszą się popularnością, to przyjrzyjmy się zaletom mebli na wymiar. Analiza plusów i minusów obu rozwiązań z pewnością okaże się pomocna podczas konieczności wyboru najlepszego z nich.

Na zdjęciu: Studio Mebli Wistolm

Kuchnia na wymiar


Kuchnia jest wnętrzem, które wymaga skrupulatnego rozplanowania jej aranżacji. Tylko meble kuchenne, które będą dopasowane do warunków konkretnego wnętrza zapewnią nam maksymalny komfort i funkcjonalność podczas wykonywania czynności kuchennych, a także pełne wykorzystanie jego potencjału. Oczywiście można ten efekt osiągnąć również wybierając gotowe meble kuchenne, aczkolwiek znalezienie tych idealnych do danego typu pomieszczenia i o preferowanej przez domowników estetyce będzie zapewne o wiele trudniejsze. Wybierając kuchnię na wymiar zyskujemy pewność, że bez trudu dopasujemy układ zabudowy meblowej, a także jej wyposażenie i walory wizualne do naszych indywidualnych potrzeb.

 

Indywidualny charakter kuchni na zamówienie


Kuchnie robione na zamówienie oparte są przede wszystkim na indywidualnych oczekiwaniach i wyobrażeniach osób zlecających ich wykonanie. Dzięki konsultacjom z profesjonalnymi projektantami możemy nie tylko uzyskać wymarzony wygląd zabudowy meblowej, ale także dzięki jego wsparciu opartemu na wiedzy i doświadczeniu podwyższyć standard w zakresie ergonomii i funkcjonalności. Najbardziej docenianą zaletą przez użytkowników kuchni na wymiar jest to, że projekt takiej kuchni jest unikatowy i całkowicie odzwierciedla gusta domowników. Możemy bowiem samodzielnie zdecydować o każdym elemencie zabudowy i cieszyć się kuchnią estetycznie dopasowaną do naszych oczekiwań.

 

Maksymalna funkcjonalność


Dobrze zaprojektowana kuchnia na wymiar powinna też uwzględniać potencjał lub ograniczenia przestrzeni, ale też nasze cechy indywidualne takie jak wzrost, prawo/leworęczność, oraz pewne upodobania. Zamówienie mebli kuchennych pozwala na wykorzystanie potencjału dowolnego wnętrza i uzyskanie możliwie jak największej powierzchni do przechowywania, co ma istotne znaczenie w każdej kuchni. Pod tym względem kuchnie na wymiar są szczególnie polecane w przypadku trudnych aranżacyjnie wnętrz np. małych lub bardzo wąskich. Kolejną bardzo ważną zaletą kuchni na wymiar jest możliwość ustalenia wysokości zabudowy szafek dolnych, dopasowując ją do cech osób najczęściej wykonujących dane prace kuchenne.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Idealne lampy do kuchni – pomożemy ci je wybrać!


Na efektowną kuchnię składa się wiele elementów. Jest to ładna zabudowa,...

Kuchnia w stylu prowansalskim


Styl wnętrzarski nadaje wnętrzom określony charakter i klimat. Dlatego wybierając...

Jak dbać o kuchenkę mikrofalową?


Gdy w ciągłym biegu nie mamy nawet chwili cennego czasu, by spokojnie przysiąść i...