Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnia w stylu rustykalnym

Porady


Kuchnia w stylu rustykalnym

Kuchnia to wnętrze o rodzinnym charakterze, które kojarzy nam się z aromatem porannej kawy, zapachem świeżego pieczywa i spędzaniem miłych chwil przy wspólnym stole z najbliższymi. Urządzając kuchnię idealną warto zwrócić uwagę na to, by jej estetka odzwierciedlała niniejszy klimat. Jednym ze stylów wnętrzarskich, które perfekcyjnie odzwierciedlają i podkreślają sielskość tego wnętrza jest styl rustykalny. Sprawdź czym się charakteryzuje i jak wprowadzić jego elementy do swojej kuchni.

Na zdjęciu: Studio Mebli Góralczyk

Styl rustykalny – co się kryje za tą nazwą?


Nazwę styl rustykalny zawdzięcza angielskiemu słowu „rustic", które rozumiemy jako „wiejski", „swojski", „chłopski". Już samo tłumaczenie tych słów obrazuje, jak przytulny klimat się kryje za tym stylem wnętrzarskim. Na przełomie XVIII i XIX wieku w USA zaczęto produkować pierwsze meble stylizowane na nurt rustykalny. Wykonywano je z naturalnych tworzyw, ale najbardziej popularne było i nadal jest drewno. Obecnie styl ten wprowadzany jest w wielu domach i zachwyca sielskim, przytulnym klimatem i naturalnością. Dziś możemy zauważyć, że natura jest bardzo ważna w aranżacjach wnętrzarskich, co przyczyniło się także do większego upowszechnienia stylu rustykalnego.

 

Kuchnia w stylu rustykalnym


Styl rustykalny jest wprost stworzony do wnętrz kuchennych, które przecież powinny być przytulne, swojskie, komfortowe. Meble w kuchni rustykalnej mają być drewniane i proste. Często łączy się tu minimalistyczny design ze stylizowanymi elementami. Dobrze więc tu się będą prezentować proste, drewniane meble kuchenne zestawione z antycznym, masywnym stołem kuchennym i zestawem ozdobnych krzeseł. Dobrze się tu sprawdzi również kamień, dlatego blaty lub detale z tego materiału będą pięknie harmonizować. Całość aranżacji pięknie dopełnią gliniane naczynia i ozdobne szklane butelki, a także tekstylia z naturalnych bawełnianych lub lnianych tkanin. Dekoracje kuchenne także powinny być naturalne, więc mile widziane tu będą warkocze z czosnku i bukiety suszonych ziół. Styl rustykalny jest przede wszystkim przytulny, dlatego wnętrze kuchni warto ocieplić haftowanymi makatkami i firankami wykończonymi koronką.

 

Dekoracje w stylu rustykalnym:

 • wiklinowe kosze i pudełka,
 • sagany i ceramiczne naczynia,
 • żeliwna lampa sufitowa,
 • lustro w drewnianej ramie,
 • świeże zioła na parapecie,
 • haftowane roślinnymi wzorami bieżniki i serwety,
 • świeże kwiaty w metalowym wazonie,
 • antyczny kredens,
 • puchate poduchy na siedziska krzeseł,
 • okno ozdobione falbanką,
 • drewniane belki pod sufitem.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Zmywarka mniejsza niż zwykle, czyli zmywarka kompaktowa


Producenci sprzętów AGD wciąż pracują nad nowymi pomysłami – świat...

Otwórz je! Kilka słów o kuchennych drzwiach


Wiele osób podczas planowania remontu kuchni zastanawia się czy zamknąć to...

Kuchnia rośnie jak na drożdżach


Wielu z nas chciałoby mieć w kuchni wyspę, ale do tego potrzeba naprawdę dużej...