Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia w stylu prowansalskim

Porady


Kuchnia w stylu prowansalskim

Styl wnętrzarski nadaje wnętrzom określony charakter i klimat. Dlatego wybierając wzornicze trendy warto kierować się nie tylko aktualną modą, ale także indywidualnymi preferencjami i gustem domowników. Bowiem dzięki temu będą się oni w nich czuli swobodnie i swojsko, a wykonywanie obowiązków kuchennych będzie przebiegało w zdecydowanie przyjemniejszych warunkach. Jednym z coraz chętniej wybieranych stylów wnętrzarskich w aranżacjach kuchennych jest styl prowansalski. Przyjrzyjmy mu się więc bliżej.

Na zdjęciu: Studio Mebli Little White House

Styl prowansalski w pigułce


Styl prowansalski jest silnie związany z tradycyjnymi formami wzorniczymi, dzięki czemu czyni kuchnie przytulniejszymi i bardziej naturalnymi. Inspirowany jest wnętrzami z południowych obszarów Francji, w których łączone były klasyczna elegancja oraz sielskie, urokliwe akcenty. Meble kuchenne oraz dodatki są też silnie związane z przyrodą, co przejawia się w wykorzystaniu naturalnych materiałów i wzorów. Kuchnia urządzona w stylu prowansalskim jest niezwykle urokliwa i daje duże możliwości w zakresie aranżacji, gdyż można w niej z powodzeniem łączyć nowoczesne rozwiązania z klasycznymi, ponadczasowymi formami i wzorami.

 

Meble kuchenne w stylu prowansalskim


Kuchnia w stylu prowansalskim wypełniona jest meblami nawiązującymi do tradycyjnych form. Mile widziane w niej są antyki oraz meble stylizowane. Pięknie sprawdzają się meble kuchenne z naturalnego drewna, które utrzymane są w jasnych odcieniach lub są bielone. Sercem kuchni jest stół, który powinien być masywny i ciężki. Pasować do niego będą krzesła ze szczebelkami w oparciu. Drewniane witryny lub kredensy utrzymane w pastelowych kolorach zdobić mogą subtelne motywy roślinne, ażurowe wstawki i kretonowe firanki. Powierzchnia mebli może być też przecierana, co da ciekawy efekt ich postarzenia.

 

Naturalna kuchnia


Kuchnia zaaranżowana w stylu prowansalskim to wnętrze jasne i przytulne jednocześnie. Idealnie sprawdzają się tu pastelowe odcienie oraz kolory zaczerpnięte ze świata przyrody. Dominują biel, odcienie kremowe i szarości. Natomiast w dekoracjach mile widziane są odcienie zieleni oraz fioletu, czy też zgaszonej żółci. Najpopularniejsze są tu kwiatowe i roślinne motywy, które pojawiają się zarówno na meblach, jak i kuchennych tekstyliach (których też nie powinno zabraknąć w prowansalskiej aranżacji). Wśród materiałów natomiast królują drewno, kamień, cegła, bawełna oraz len. Kuchnia w stylu prowansalskim ma być słoneczna i jasna, więc nie powinny się tu pojawiać zbyt mocne kontrasty, czy też za ciemne meble i dekory. Wszystko ma być naturalne i spójne.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


12 pomysłów na ścianę w kuchni


Fragment ściany nad kuchennym blatem pomiędzy ciągiem dolnych i górnych szafek...

Wybór lodówki dostosowanej do potrzeb domowników – na...


Nie trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że lodówka jest jednym z podstawowych...

Kuchnia w stylu boho


Styl boho tak naprawdę niczego nam nie narzuca, no może poza swobodnym łączeniem...