Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Klasyczne wnętrze, czyli jak urządzić kuchnię...

Porady

Klasyczne wnętrze, czyli jak urządzić kuchnię tradycyjną?

Ulubione0

Styl tradycyjny wciąż jest jednym z najpopularniejszych stylów w kuchni. Podstawowa paleta kolorów, duży blat roboczy i przestronny układ, tworzą piękne i wygodne wnętrze kuchenne, które sprzyja przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. Wnętrza tradycyjne charakteryzują się przede wszystkim symetrią, harmonią i umiarem. Ich dużą zaletą jest uniwersalność, ponieważ nie poddają się upływowi czasu i nie przestają być modne. Jak więc urządzić kuchnię w stylu tradycyjnym? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Neutralna paleta kolorów
Nowoczesne wnętrza kuchenne koncentrują się na chłodnych lub wyrazistych kolorach, które zwiększają przestrzeń i podkreślają styl kuchni. Tymczasem, kuchnie tradycyjne to przede wszystkim naturalna i stonowana kolorystyka. Typowe dla klasycznych kuchni są odcienie brązu i beżu i bieli, ale również ciemniejsze kolory – bordo, zielenie, a nawet granaty. Ważne jest, żeby dopasować kolory tak, by tworzyły spójną i harmonijną kompozycję.

Naturalne materiały
Urządzając kuchnię w stylu tradycyjnym należy pamiętać, aby wykorzystywać tylko naturalne surowce, ponieważ materiały sztuczne, takie jak plastik czy silikon, są domeną wnętrz nowoczesnych. Postawmy więc na blaty przypominające polerowany marmur, ceramiczny zlew albo drewniane, masywne meble. W kuchniach tradycyjnych sprawdzą się również kamień, granit, metal, stal i szkło.

Antyczne wykończenia
Ważnym elementem w tradycyjnej kuchni są antyczne wykończenia, np. rzeźbione fronty, ozdobne cokoły i zaokrąglenia krańcowych szafek. Należy również zwrócić uwagę na uchwyty szafek, które powinny być eleganckie, rzeźbione i stylizowane na stare. W kuchniach tradycyjnych często spotyka się kredensy, komody, a także przeszklone szafki lub szafki z witrażami.

Stylizowane dodatki
Główną cechą w kuchniach tradycyjnych jest dbałość o harmonię, detale i stosowanie akcesoriów dekoracyjnych. Chodzi tu głównie o boazerię na ścianach i wyspie kuchennej, rzeźbione listwy i karnisze oraz elementy dekoracyjne stołu i krzeseł – tapicerowane obicia i rzeźbione nogi. Całości dopełnią odpowiednio dobrane dodatki i tekstylia, czyli układające się w fałdy zasłony, bogato zdobione żyrandole, klasyczne świeczniki, zegar ścienny, porcelanowe filiżanki, a także stylizowane pojemniki na przyprawy i żywność. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków, ponieważ można zaszkodzić kuchni i zepsuć jej cały wygląd.

Zobacz również

Czy bez robota da się żyć? Czyli gotowanie w XXI w

Czy bez robota da się żyć? Czyli gotowanie w...

Idealny do wszystkiego Hitem wśród perfekcyjnych pań domu jest robot kuchenny. Nie tylko...

Z czystością mu do twarzy, czyli jak czyścić okap

Z czystością mu do twarzy, czyli jak czyścić...

Przez co okap się brudzi? Największe zanieczyszczenia okapów powoduje powietrze! To właśnie w...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena