Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia z temperamentem, czyli rola czerwieni w...

Porady


Kuchnia z temperamentem, czyli rola czerwieni w aranżacji wnętrza

Podstawą w wystroju pomieszczenia kuchennego powinno być umiejętne zestawienie funkcjonalności i estetyki. Akurat to wnętrze naszego domowego zacisza musi być z jednej strony praktyczne, a z drugiej jednocześnie bardzo stylowe. W tym celu warto rozważyć design oparty na odcieniach czerwieni. Dlaczego właśnie ten kolor? O tym przekonasz się, czytając poniższe akapity.

Na zdjęciu: Studio Asan

Energia

Spośród całej szerokiej palety rozmaitych barw, czerwień uchodzi za najbardziej pobudzającą. To kolor energetyzujący. Pomieszczenie urządzane z zastosowaniem asortymentu w tych tonacjach kolorystycznych jest niesamowicie ciekawe wizualnie. W czerwonej kuchni nie ma mowy o nudzie. Wystarczy przekroczyć próg kuchennego lokum, aby poczuć specyficzne „orzeźwienie”, jakie daje właśnie intensywna, głęboka czerwień. Aranżacja w tym stylu stanowi rewelacyjny wariant dla ludzi odważnych, temperamentnych, lubiących wyzwania i mających poczucie gustu. To estetyka na najwyższym poziomie. Z dodatkami czy wykończeniem w kolorze czerwonym możemy stworzyć zarówno design nowoczesny, jak także projekty aranżacyjne oparte na klasyce. Kuchnia w opisywanych odcieniach jest „charakterna”, wiecznie modna i do tego praktyczna – nie brudzi się tak szybko, jak standardowa kuchnia biała. Jest to wnętrze wyraziste i interesujące, bowiem stylowe.

Ważny jest plan

Kiedy uznasz, że to właśnie w Twojej kuchni czerwień powinna zagościć na dobre w szerszym wymiarze, warto abyś zaczął modelowanie pomieszczenia przede wszystkim od skrupulatnego zaplanowania, jak wnętrze będzie się prezentowało. Musimy być świadomi tego, że bardzo często misz-masz w zakresie wystroju pomieszczenia kuchennego, zamiast zamierzonej stylowości, przekłada się na efekt wręcz odwrotny. Wbrew naszym oczekiwaniom kreujemy lokum kiczowate, nieeleganckie, „odpustowe”, w którym czerwień nie tyle dodaje ekspresywności, co wprowadza istny chaos aranżacyjny.

Żeby współgrało

Niesamowicie ważny jest projekt. Kuchnia stylizowana, czy to według konkretnego nurtu wizualnego czy też kolorem, powinna być precyzyjnie zaplanowana. Pamiętajmy, aby nie przesadzić ze zbyt dużą ilością elementów w tym samym odcieniu. Za dużo czerwieni może rozpraszać, wywoływać stres a nawet agresję. To barwa pobudzająca, ale czasem także dekoncentrująca. W czerwonej kuchni zawsze sprawdzi się jednakże zasada kontrastu. Kiedy decydujemy się na krwiste ściany czy zabudowę meblową, warto rozważyć montaż białego blatu. Pobawmy się kolorem także przy wyborze asortymentu kuchennego. Szafki dolne mogą być czerwone, górne natomiast jaśniejsze – jeżeli nie odpowiada nam standardowa biel, sprawdzi się także beż czy krem. Wiele stylizacji bazuje również na surowości wystroju przełamanej jednym, ostrym, czerwonym dodatkiem, który doda całemu wnętrzu nietuzinkowego akcentu wizualnego. Możemy mieć przykładowo komplet mebli prostych, w jasnych tonacjach i czerwoną lodówkę. Niby to tylko jeden element w czerwieni, ale bez wątpienia doda pomieszczeniu stylu i wyrazu.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
AdeLa

rzeczywiście, ta czerwona kuchnia wygląda bardzo energetycznie. aż ma się ochotę do niej wejśc i gotować. :)

Zobacz również


Czy warto zabudowywać mikrofalówkę?


Przez jednych uwielbiana, przez innych uważana za całkowicie zbędny element kuchennego...

Półwysep kuchenny – jak pięknie i praktycznie...


Kuchnia z półwyspem to popularne rozwiązanie, które przynosi nam sporo...

Czym jest raufaza i do czego służy?


Od tego, jak urządzisz swe domowe cztery kąty zależy Twój wizerunek, jako...