Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Mikrofalówka – sprzęt dla zapracowanych

Porady


Mikrofalówka – sprzęt dla zapracowanych

Nie masz czasu na gotowanie? Brak Ci weny na wymyślanie urozmaiconego menu? Pichcenie nie jest Twoją mocną stroną? Z myślą zarówno o tych, którym pitraszenie nie sprawia przyjemności, jak i dla tych, którym brak wystarczającej ilości czasu na tego typu zajęcia producenci sprzętu AGD proponują mikrofalówki – wygodne maszyny pozwalające na błyskawiczne przygotowywanie posiłków.

Na zdjęciu: Studio ADAD

Alternatywa wobec piekarnika

Z pewnością marzeniem każdej przykładnej pani domu jest posiadanie przestronnego pomieszczenia kuchennego, w którym znajdzie się odpowiednia ilość miejsca na kompleksowe wyposażenie, wysokiej klasy sprzęty oraz elementy zabudowy meblowej. W rzeczywistości jednak niestety, ale sporo lokali mieszkalnych akurat lokum kuchenne ma dość niewielkie. Podczas gdy projektanci wnętrz starają się za wszelką cenę zapewnić przyszłym lokatorom jak najobszerniejszy salon, o rozległej kuchni myślą znacznie rzadziej. W przypadku posiadania wyłącznie wąskiej klitki o niestandardowych kształtach i mało imponujących wymiarach, bez wątpienia nie ma sensu inwestować w szereg rozlicznych rodzajów urządzeń kuchennych. Bo i po co wydawać niepotrzebnie pieniądze, skoro zakupionego sprzętu i tak nie będziemy mieli gdzie pomieścić. Wówczas idealnym sposobem na zaoszczędzenie kawałka powierzchni jest zastąpienie piekarnika wyżej wspomnianą mikrofalówką. Jest to urządzenie funkcjonalne, bardzo praktyczne i zajmujące z pewnością mniej miejsca niż klasyczny piekarnik.

Zróżnicowanie pod względem systemu sterowania

Wchodząc do sklepu z urządzeniami przeznaczonymi do gospodarstwa domowego, zdecydowanie mamy z czego wybierać, gdy mowa o kupnie mikrofalówki. Kuchenki są silnie zróżnicowane w zależności chociażby od sposobu sterowania. Na podstawie tego kryterium wyróżnia się modele elektroniczne, czyli działające automatycznie. Są to nieco droższe warianty sprzętów tu opisywanych, ale także i znacznie wygodniejsze niż proste pod względem mechanizmu kuchenki klasyczne – mechaniczne. W przypadku elektronicznie sterowanych mikrofalówek występują specjalne programy, jakie umożliwiają wybór stopnia pieczenia odpowiednio do typu produktów, jakie chcemy przyrządzić. Nowoczesne warianty charakteryzowanych kuchenek mają opcję ustawiania przybliżonej wagi artykułów spożywczych wsadzanych do środka. To pozwoli na precyzyjne przyrządzenie potraw. Nie ma zatem obaw o to, że wyjęte z mikrofalówki dania będą przykładowo przypalone czy niedopieczone. Jeżeli jednak nie dysponujemy odpowiednim budżetem pozwalającym na zakup tak solidnego, innowacyjnego urządzenia warto przyjrzeć się nieco starszym modelom, ale również bardzo porządnie sprawdzającym się w codziennym użytkowaniu. Mowa o kuchenkach mikrofalowych mechanicznych, które może są i nieco starodawne w porównaniu z inteligentnymi systemami, jakie sukcesywnie pojawiają się w ofertach renomowanych firm proponujących sprzęt AGD, ale bez wątpienia są niezawodne. Nie mają bajerów, ale za to są też dużo tańsze. W przypadku nabywania takiego modelu mikrofalówki użytkownik musi indywidualnie ustawiać każdorazowo określoną siłę grzania kuchenki.

W zależności od potrzeb

Jeszcze jakiś czas temu konsumenci decydowali się na zakup kuchenek mikrofalowych po to, żeby wykorzystywać je wyłącznie do szybkiego podgrzewania. Obecnie jednak mechanizm działania mikrofalówek jest tak zaawansowany, że urządzenia mogą równie dobrze służyć do rozmrażania produktów czy też delikatnego podpiekania. Przy sporadycznym użytkowaniu kuchenek mikrofalowych bądź stosowaniu ich do przygrzewania obiadu wystarczający będzie sprzęt o mocy 700 W. Jeżeli natomiast mikrofalówka ma nam zastąpić piekarnik, warto wybierać modele o większej mocy, wynoszącej nawet ponad 1000 W. Musimy też zwrócić uwagę na pojemność sprzętu. Jeżeli mamy liczną rodzinę a mikrofalówka ma nam posłużyć do robienia posiłków dla paru osób jednocześnie, przydatne będą z pewnością maszyny o pojemności powyżej 30 l. Dla miłośników kulinariów, którzy w kuchni spędzają masę czasu, eksperymentując z coraz to nowszymi smakami bez dwóch zdań świetnym bajerem będzie opcja grilla, w jaką wyposażone są innowacyjne warianty mikrofalówek. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też funkcja gotowania na parze, którą z kolei docenią zwolennicy zdrowego jadłospisu i ci, chcący zrzucić kilka zbędnych kilogramów. By kuchenkę używać do pieczenia ciast, przydatna będzie opcja termoobiegu umożliwiająca równomierne i sprawne opiekanie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Plastik w mikrofali, czyli jak bezpiecznie podgrzewać...


Mówi się, że jedzenie podgrzewane w mikrofalówce może być dla nas...

Na fali


Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania w kuchni bez...

Najtańsza mikrofalówka – jak wybrać dobrą i tanią...


Kuchenka mikrofalowa naprawdę ułatwia życie. Zwłaszcza wszystkim zabieganym,...