Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Spersonalizuj ścianę w kuchni – ciekawy...

Porady


Spersonalizuj ścianę w kuchni – ciekawy sposób na kuchenną aranżację

Personalizacja pomieszczeń cieszy się coraz większą popularnością. Lubimy rzeczy, które są 'oznakowane' lub stworzone specjalnie dla nas. Dzięki takim elementom, możemy dopasować kuchenne wnętrze do naszych potrzeb i podkreślić jego unikalność. Za pomocą farby tablicowej lub ścianie magnetycznej sprawimy, że nasza kuchnia będzie wyjątkowa!
Od jakiegoś czasu, bardzo popularne stały się ściany pokryte farbą tablicową. Ten wnętrzarski tren możemy spotkać nie tylko w pokoju dziecięcym, ale też w przedpokoju, salonie i kuchni. Jest to prosty 'motyw', który robi ogromną furorę – nie tylko u najmłodszych! Ściana służy wtedy jako tablica informacyjna dla wszystkich domowników. Możemy spisać na niej ulubione przepisy, ważne wydarzenia czy listę zakupów dla męża.

Na zdjęciu: Studio Mebli Mebel Styl

Wystarczy tylko odpowiednia farba

 

Tak naprawdę 'wykonanie' spersonalizowanej ściany w kuchni jest bardzo proste. Wystarczy pokryć ją farbą tablicową, by móc swobodnie po niej pisać. Najlepiej sprawdzi się kreda – jest łatwa do usunięcia, a jednocześnie ma dobrą przyczepność.
Okazuje się, że farbę tablicową możemy nanieść także na inne powierzchnie – nie tylko na ścianę. Z łatwością pokryje też karton, sklejkę, drewno czy metal. Farby tablicowe możemy podzielić na farby lateksowe i akrylowe. Matowe również może być różne – matowe, półmatowe i jak się okazuje, ściana tablicowa wcale nie musi być czarna! Farby tablicowe dostępne są w wielu kolorach, dlatego możemy dopasować je do każdej aranżacji.

 

Czym charakteryzuje się farba tablicowa? Może pochwalić się przede wszystkim bardzo dobrym kryciem. Już jedna warstwa pozwala otrzymać pożądany efekt. W czasie jej nakładania farba nie kapie – dlatego nie ma mowy o zachlapaniu podłogi czy dywanu. Farba tablicowa wyróżnia się dużą odpornością – nie straszne jest jej wielokrotne zmywanie wodą. Nie traci koloru i nie nabłyszcza się.

 

A może ściana magnetyczna?

 

Innym sposobem na to, by spersonalizować swoją ścianę w kuchni jest farba magnetyczna. Polega to na tym, że przypinasz do ściany, co tylko chcesz. Zdjęcia, rysunki, pamiątki z wakacji – jest to idealne miejsce do 'przechowywania wspomnień'.
Farba magnetyczna charakteryzuje się bardzo dużą gęstością. Ze względu na dość nietypową formę jej rozprowadzanie jest dość kłopotliwe. Tutaj jedna warstwa farby nie wystarczy – im będzie im więcej, tym lepiej.

 

Farba magnetyczna występuje tylko w ciemnych kolorach, jednak jej powierzchnię możemy pokryć zwykłą farbą ścienną w dowolnym kolorze. Wiele osób pokrywa ścianę magnetyczną farbą tablicową. W ten sposób możemy po niej rysować i przypinać do niej różne rzeczy i mamy ścianę dwa w jednym. Jedyne o czym musimy pamiętać to to, żeby przywieszane do niej rzeczy były lekkie i były przypięte za pomocą mocnych magnesów.

 

Personalizacja ściany w kuchni jest świetnym pomysłem. Jest to nie tylko sposób na zajęcie najmłodszych domowników, ale też notatnik, który mamy zawsze pod ręką.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Urban style w kuchni i w mieszkaniu


Styl miejski, czyli urban style, cechuje współczesne podejście do projektowania...

Jak sterylizować kuchnię w dobie koronawirusa?


Zachowanie czystości w naszych kuchniach jest szczególnie ważne nie tylko wtedy,...

Stal nierdzewna w kuchni


Może ciężko w to uwierzyć, ale stal nierdzewna, która popularność zdobyła dopiero...