Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Suszarka do ubrań – przydatny sprzęt w każdym...

Porady


Suszarka do ubrań – przydatny sprzęt w każdym domu

Standardowa pralka to za mało, jeżeli chcemy sprawnie wykonywać codzienne domowe obowiązki. Po co tracić czas na rozwieszanie świeżo wypranych ubrań na sznurkach bądź przenośnych, składanych suszarkach zajmujących połowę kuchni czy zagracających wąską łazienkę. Dużo lepszym rozwiązaniem okazuje się inwestycja w specjalistyczne urządzenie służące do szybkiego suszenia ciuchów.

Na zdjęciu: Samsung

 

Mniej popularna a jakże przydatna


Podstawy asortymentu AGD umiejscawiane przykładowo w klasycznych wnętrzach kuchennych to piekarniki, kuchenki, lodówki czy pralki. Dużo rzadziej konsumenci decydują się na zakup suszarek, uznając to za zbędny wydatek i komfort, bez którego da się przeżyć. Niemniej jednak pomyślmy, jak dużo zamieszania rodzi się w momencie wyjęcia prania z bębna pralki. Gdy na zewnątrz panują sprzyjające warunki atmosferyczne, można rozwiesić mokrą garderobę na sznurku, problem jest jednak w okresie zimowym czy kiedy za oknem leje deszcz. Suszenie ubrań staje się kłopotliwe także dla lokatorów niewielkich mieszkań w bloku, w których brak przestronnego balkonu. I w takich sytuacjach nabycie suszarki proponowanej przez producentów sprzętu AGD jest strzałem w dziesiątkę.

 

Zalet cała masa


Zakupu porządnej suszarki z pewnością nie pożałujesz. Znakomicie sprawdzi się ona w małych metrażem obiektach mieszkalnych, w kuchniach, w których jest już sporo innych maszyn oraz w nie za dużych powierzchnią łazienkach. Jest to niesamowicie komfortowy wariant na czas sezonu zimowego oraz idealne rozwiązanie dla ludzi zabieganych, którzy nie mają czasu robić prania z parodniowym wyprzedzeniem czy też nie dysponują aż tak dużą garderobą, aby oczekiwać, aż ciuchy wyschną naturalnie. Suszarka jest sposobem na maksymalną redukcję czasu. Ponadto, korzystając z takiego urządzenia nie ma obaw o zniszczenie włókien ubrań. To również ochrona dla samych pomieszczeń mieszkalnych, w których nie gromadzi się wilgoć.

 

Szeroki asortyment


Suszarki występują w dwóch podstawowych rodzajach – jako maszyny kondensacyjne oraz wywiewowe. Pierwsza z grup tych urządzeń cechuje się gromadzeniem wody do zbiornika, jaki opróżniany jest mechanicznie poprzez specjalny system wbudowany w maszynę. Dostępne są również modele, w których zbieraną wodę trzeba usuwać ręcznie. Nowoczesne warianty charakteryzowanej kategorii suszarek ubraniowych posiadają natomiast pompę ciepła, która pozwala na efektywne działanie urządzenia przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii elektrycznej. Suszarki wywiewowe natomiast muszą być zespolone z siecią wentylacyjną, gdyż konstrukcja mechanizmu wymaga odprowadzania pary. Jest to jednakże dużo rzadziej wybierany wariant omawianego sprzętu.

 

Zanim wybierzesz


Parametrem technicznym niesamowicie istotnym podczas wyboru suszarki ubraniowej okazuje się ładowność bębna. Musimy dostosować model urządzenia do potrzeb lokatorów. Nie wybierajmy zbyt małego sprzętu, kiedy w naszym domu zamieszkuje kilka osób. Lepiej wydać trochę więcej środków pieniężnych, ale mając pewność, że maszyna posłuży tak jak należy. Zaleca się, aby suszarka charakteryzowała się ładownością zbliżoną do ładowności pralki. Równie ważna jest klasa efektywności energetycznej. Najlepsze, bo i czerpiące najmniej prądu, są warianty suszarek oznaczone symbolem A. Od indywidualnych upodobań uzależniony powinien być z kolei wybór urządzenia suszącego pod względem sposobu ładowania do niego ubrań. Na rynku asortymentu AGD dostępne są warianty zakładające pakowanie ciuchów od frontu, jak i od góry. Pierwsze polecane są w przestronniejszych kuchniach czy łazienkach, gdzie bez problemu wygospodarowane zostanie miejsce na swobodne otwarcie drzwiczek. Przy mniejszym lokum lepiej, aby suszarka była otwierana od góry. Wtedy nie trzeba przewidywać dodatkowej powierzchni na otwieranie sprzętu.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/w-jakiej-temperaturze-suszy-suszarka-bebnowa-3063.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zanim-kupisz-suszarke-do-ubran-1359.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Innowacja w kuchni. Lightboard Frames by Franke


Nowoczesna kuchnia to wnętrze komfortowe, piękne i dobrze zorganizowane, ale przede...

Malakser – Twój sposób na perfekcję w kuchni


W kuchni liczy się efektywność jak i oszczędność. Chodzi tutaj głównie o...