Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Szarość jako idealny kolor na ściany w kuchni

Porady


Szarość jako idealny kolor na ściany w kuchni

Kuchnia jest najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem w całym domu. To właśnie w niej gotujemy, spożywamy posiłki i spędzamy czas z rodziną. Kuchnia powinna być miejscem w którym się odpoczywa – nie chodzi tu tylko o wygodę i funkcjonalność, lecz o odpowiednią aranżację tego pomieszczenia. Wszyscy wiemy jak ważną rolę odgrywają kolory ścian – dlatego warto przemyśleć decyzję odnośnie barw w kuchni. Wiele osób szuka niestandardowych rozwiązań, podczas gdy proste i na pozór oczywiste rozwiązania okazują się najlepsze. Klasyką jest biel w kuchni, jednak dziś mamy dla was szarą propozycję kuchennej aranżacji. Dlaczego warto postawić na szare ściany w kuchni?

Na zdjęciu: Studio Mebli Bukowska

Czas zrezygnować z klasycznej bieli

 

Białe kuchnie cieszą się ogromną popularnością. Wynika to z faktu, że jasne kolory skutecznie powiększają pomieszczenie. Biel nadaje kuchni świeżości oraz nowoczesności i pomimo tego, że jest mało praktyczna, to wciąż jest to najczęściej wybieranym rozwiązaniem na kuchenną aranżację. Świetną alternatywą kuchni w bieli jest szarość. Szarość ma wiele odcieni, dlatego każdy może dopasować tonację do własnych upodobań. Szara kuchnia jest niezwykle szykowna i co najważniejsze – nie sprawia większych kłopotów jeśli chodzi o utrzymanie jej w czystości. Szarość należy do bardzo wdzięcznych kolorów – prezentuje się dobrze i wygląda świetnie zarówno na ścianach, jak i na meblach.

 

Zadbaj o dobre połączenie

 

Wiele osób dość sceptycznie podchodzi do szarej kuchni. Uważają, że szara kuchnia jest po prostu nudna. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Szarość ma wiele obliczy, wciąż powstają coraz to nowsze odcienie tego koloru. Do najbardziej popularnych odcieni należy klasyczny siwy kolor, szarość marengo oraz odcień ołowiany. Dla fanów ciemniejszych odcieni idealna może okazać się stalowa szarość lub brudnoszary odcień. Bardzo często projektanci oraz dekoratorzy decydują się na połączenie szarości z innymi – bardziej intensywnymi kolorami. Idealnie wpasuje się tutaj na przykład czerwień. Jeśli jednak chcemy pozostać przy szarościach, to powinniśmy wybrać różne odcienie tego koloru.

 

Jakie meble do szarek kuchni?

 

Nieodłącznym elementem każdej kuchni są oczywiście meble. Do szarych ścian świetnie będzie pasował drewniany blat – w ten sposób skutecznie ocieplimy nasze kuchenne wnętrze. Fronty mebli mogą być białe lub szare – tutaj jednak musimy zadbać o dobrą kombinację odcieni – aby kuchnia nie była ponura. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych upodobań oraz gustu. To my mamy się dobrze czuć w tym pomieszczeniu.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Sposoby na okno w kuchni


Okno w kuchni to ogromny luksus. Dzięki niemu pomieszczenie kuchenne jest rozświetlone i...

Ekspres ekspresowi nierówny


Kto z nas nie lubi chwili dla siebie z filiżanką aromatycznej małej czarnej? Polacy...

Jak czyścić okap kuchenny?


Okap doskonale sprawdza się w roli kuchennego oczyszczacza powietrza. Pozbawia go...