Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Szklane panele w kuchni

Porady


Szklane panele w kuchni

Moda cały czas się zmienia i trendy aranżacji kuchennych również. Od pewnego czasu prawdziwym hitem wnętrzarskim są panele szklana. Jest to nowa alternatywa dla płytek, które umieszczamy nad kuchennym blatem. Taka aranżacja to tak naprawdę nieograniczone możliwości – mamy szeroki wachlarz motywów graficznych oraz barw, dlatego możemy łatwo dopasować je do każdego wnętrza lub też szybko odmienić naszą kuchnię.

Na zdjęciu: Studio Mebli Bugla

Kiedyś płytki ceramiczne były jedynym rozwiązaniem. Dziś, kiedy mają tak dużą konkurencję jest trochę trudniej. Producenci oferują różne możliwości na wykończenie ściany nad blatem, dlatego w ostatnich latach wykorzystanie płytek ceramicznych nieco spadła. Powoli wypierane są one przez inne materiały, które okazują się być bardziej trwałe, ciekawsze oraz łatwiejsze do utrzymania w czystości. Hitem ostatnich lat stały się panele szklane – wyglądają niesamowicie i są bardzo odporne...

 

Czym jest lacobel?

 

Obecnie, najbardziej popularnym szkłem dekoracyjnym jest lacobel. Jest to jednostronnie malowane szkło, które jest zabezpieczone utwardzoną powłoką. Dzięki temu, zachowuje ono swój kolor przez długie lata. Do wyboru mamy ponad dwadzieścia kolorów standardowych. Oczywiście lakiery, które są wykorzystywane do produkcji lacobela są przyjazne dla środowiska. Tego typu szkło idealnie sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach. Często takie kolorowe szkło jest jedynym akcentem kolorystycznym w naszej kuchni – dlatego stanowi świetne przełamanie dla bieli czy czerni.

 

Szklane panele z grafiką

 

Na rynku dostępne są również szklane panele z grafiką. Mamy tutaj dwie warstwy szkła, między którymi znajduje się folia z nadrukiem. Tak naprawdę nieograniczony wybór wzorów daje mnóstwo możliwości. Z łatwością możemy wybrać wzór, który idealnie wpasuje się w klimat naszej kuchni. Oczywiście możemy także zastosować własną grafikę – na przykład pamiątkowe zdjęcie z wakacji. Jedyne co nas ogranicza to własna wyobraźnia. Możemy wybrać górski krajobraz, owoce i warzywa czy polne kwiaty – wszystko zależy od naszych upodobań i preferencji. Wybierając zdjęcia musimy pamiętać, aby znajdowały się one w orientacji poziomej – wtedy aplikacja i dopasowanie będzie wygodniejsze. Szklane panele z grafiką, podobnie jak szkło lacobel są łatwe w utrzymaniu w czystości. Tak naprawdę, dzięki wzorkowi/zdjęciu drobne zabrudzenia przestają być tak widoczne. Jeśli chodzi o samą grafikę to jest ona całkowicie bezpieczna. W razie uszkodzenia, szyba nie rozsypie się na części – wszystko dzięki folii, którą jest podklejona. Szklane panele z grafiką to naprawdę świetna opcja, która sprawdzi się w każdej kuchni. Jest odporna, trwała, łatwo się ją czyści – a do tego, wygląda pięknie!

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Okno w kuchni – jak zaplanować aranżację, by nie...


Od tego, w jaki sposób zaaranżujesz swoje domowe zacisze zależy jego...

Kuchnia miejscem spotkań towarzyskich


Każde wnętrze mieszkalne ma swoje konkretne przeznaczenie i w związku z tym pełni...

Kuchnia w wiejskim stylu


Urządzenie kuchni w wiejskim stylu jest dość łatwe i przyjemne, ale wymaga sporej...